بهترین نوشیدنی هنگام ورزش برای عضله سازی

بهترین نوشیدنی هنگام ورزش برای عضله سازی چیست؟

اکثر ورزشکارانی که در باشگاه بدنسازی فعالیت می کنند برای آن که عضله های خود را بسازند، نوشیدنی های فراوانی را میل می کنند؛ اما شاید برخی افراد اطلاعات دقیقی در رابطه با بهترین نوشیدنی هنگام ورزش برای عضله سازی نداشته باشند. به همین منظور تصمیم گرفتیم در این نگارش، شما را با این مدل نوشیدنی ها آشنا کنیم تا بتوانید در زمان رفتن به باشگاه، به سلیقه خود یکی از آن ها را میل کنید تا عضله سازی شما روند سریع تری پیدا کند. باشگاه بدنسازی پارت نوین تصمیم دارد تا به تمامی سؤالات شما، در رابطه با بهترین نوشیدنی هنگام ورزش برای عضله سازی پاسخ دهد.

دلایل نوشیدن مایعات حین ورزش

افراد ورزشکار می دانند که در هر رشته ورزشی از فیتنس گرفته تا بدنسازی، باید در هنگام ورزش مایعاتی را مصرف کنند. یکی از این مایعات که نوشیدن آن شامل همه ورزشکاران می شود، نوشیدن آب است؛ زیرا افرادی که ورزش می کنند در حال مصرف انرژی هستند و زمانی که ضربان قبلشان بالا می رود، بدنشان تعرق می کند، همین امر بدن ورزشکاران را کم آب می نماید. این افراد می توانند با نوشیدن آب حین تمرین، از کم آبی بدن جلوگیری کنند. اکثر محققان سلامت، بر این عقیده هستند که هر نیم ساعت یک بار بیش از دو فنجان آب نوشیده شود. هر چند باید ذکر کنیم که به عنوان مثال اگر شما در محیط گرم و مرطوبی به ورزش کردن مشغول هستید و ورزش شما ممکن است بیش از 2 ساعت به طول بیانجامد، در این شرایط شما باید نوشیدن آب و مایعات خود را در حین ورزش بیشتر کنید؛ زیرا ورزش های طولانی و شدید به راحتی قادر هستند تا ذخایر گلیکوژنی شما را کاهش دهند.

نکاتی درباره بهترین نوشیدنی‌ هنگام ورزش برای عضله سازی

همان طور که اشاره کردیم آب جزو نوشیدنی هایی است که همه ورزشکاران به آن نیاز دارند؛ اما نوشیدنی های دیگری هم هستند که برای عضله سازی و موارد دیگر حین ورزش مصرف می شوند. شما جدای از آب باید از نوشیدنی‌های دیگری هم مصرف نمایید، پس با دقت کامل نکات ذیل را در نظر داشته باشید:

برای ورزش ‌های طولانی و با شدت بالا نوشیدنی شما باید مناسب باشد

برای اغلب ورزشکاران، آب تنها گزینه ای است که برای هیدراته ماندن بدن به آن احتیاج دارند؛ اما اگر ورزش شما بیش از 1 ساعت زمان می برد، شما می توانید نوشیدنی های دیگری را هم مصرف نمایید که برایتان مفید باشد. پروتئین، پتاسیم، کالری و مواد معدنی دیگر موجود در نوشیدنی ‌های ورزشی این قابلیت را دارند که میزان انرژی شما را بالا نگه‌ دارند و برای مدت زمان طولانی تعادل الکترولیتی بدن شما را حفظ کنند.

نوشیدنی باید خستگی و کم آبی بدن را برطرف نماید

نوشیدنی ‌های ورزشی به منظور مبارزه با کم ‌آبی و خستگی بدن طراحی شده ‌اند و به همین جهت به شدت بین ورزشکاران جایگاه ویژه ای را دارند. این نوشیدنی ها همه چیزهایی‌ را که شما جهت تمرینات طولانی و شدید به آن ‌ها نیاز دارید اعم از: قند، آب، الکترولیت‌ ها، آنتی اکسیدان ها، پروتئین ها و ویتامین ‌ها را شامل می شوند.

نوشیدنی ورزشی معتبر مصرف کنید

شما باید در انتخاب نوشیدنی دقت کنید؛ زیرا همه آن ها خوب نیستند. به طور مثال فردی که با دستگاه ای ام اس جدید کار می کند، اگر بی توجه به این اسموتی ها باشد به راحتی مقدار زیادی شکر و کالری وارد بدن او می شود. برخی دیگر از نوشیدنی ها ممکن است حاوی سطح بالایی از قند و سدیم باشند، پس آن ها را از مکان های معتبر خریداری نمایید. حتی ممکن است باشگاه ورزشی شما کافی شاپی داشته باشد که نوشیدنی مورد نظر شما را نزد خودتان تهیه کند، این گونه شما با خیال راحت تری می توانید آن را در حین ورزش ای ام اس مصرف نمایید.

از میوه و سبزیجات استفاده کنید

میوه ها و سبزیجات هم حاوی آب بسیاری هستند به همین منظور شما می توانید یک میوه مانند سیب را به عنوان میان وعده استفاده نمایید تا آبی که حین ورزش کیکبوکسینگ از بدنتان از دست داده اید را بازگردانید.

حالا که با ویژگی های بهترین نوشیدنی هنگام ورزش برای عضله سازی آشنا شده اید، زمان آن رسیده است تا شما را با این اسموتی ها آشنا کنیم. در ادامه به شرح کامل هر یک از آن ها می پردازیم.

معرفی بهترین نوشیدنی های عضله ساز

اکثر ورزشکارانی که در باشگاه بدنسازی خصوصی فعالیت می کنند، برای آن که روند عضله سازی را سریع تر پیش ببرند از نوشیدنی های عضله ساز استفاده می کنند. آن ها باید این نوشیدنی ها را حین ورزش استفاده کنند تا انرژی لازم را برای ساخت عضله داشته باشند. به همین منظور در این بخش به معرفی و طرز تهیه بهترین نوشیدنی هنگام ورزش برای عضله سازی می پردازیم.

بدنسازان و افرادی که در رشته های دیگر ورزشی مثل کیک بوکسینگ کار می کنند، برای اینکه بتوانند تمرینات روزهای سخت‌ را با انرژیِ بیشتر به پایان برسانند، نیاز به بنزین سوپر دارند. یعنی باید به‌ سراغ نوشیدنی های عضله ساز و مقوی بروند تا بتوانند از کلیه توانایی ‌های‌ خود استفاده کنند. شاید این سؤال پیش بیاید که این نوشیدنی عضله ساز را از کجا تهیه کنیم؟ جواب این پرسش راحت است، شما به آسانی و با کمترین امکانات می توانید این نوشیدنی ها را آماده کنید و در حین ورزش در باشگاه بدنسازی غرب تهران آن ها را نوش جان کنید. تمامی موارد لازم برای آماده کردن این نوشیدنی های مقوی در متن زیر ذکر شده است:

اسموتی انبه
کربوهیدرات 36 گرم
کالری 270 گرم
پروتئین 17 گرم
چربی 8 گرم

مواد مورد نیاز:

دانه کتان آسیاب‌شده: 1 قاشق غذاخوری

شیر: یک چهارم فنجان

انبه یخ‌زده: یک فنجان

ماست: 400 گرم

طرز تهیه:

ابتدا در مخلوط کن شیر را بریزید و سپس به ترتیب دانه کتان آسیاب‌ شده، ماست و انبه یخ‌ زده را اضافه نمایید. مخلوط کن را روشن کرده و صبر کنید تا مواد به خوبی با هم ترکیب شوند. نوشیدنی آماده است شما می توانید به باشگاه رفته و در حین تمرین پیلاتس معلق آن را نوش جان کنید.

معرفی بهترین نوشیدنی های عضله ساز

اسموتی موز و قهوه

اسموتی موز و قهوه
کربوهیدرات 40 گرم
کالری 240 گرم
پروتئین 13 گرم
چربی 4.5 گرم

مواد مورد نیاز:

شیر: یک ‌سوم فنجان

قهوه دم ‌کرده: یک ‌سوم فنجان

موز متوسط یخ ‌زده: یک‌ دوم

ماست یونانی: ۳۰۰ گرم

عسل: ۱قاشق غذاخوری

دانه کتان آسیاب ‌شده: یک ‌دوم قاشق غذاخوری

دارچین و یخ: به مقدارکم

طرز تهیه:

برای تهیه این نوشیدنی باید ابتدا قهوه دم‌کرده را در مخلوط‌کن بریزید و سپس به صورت ترتیبی شیر، ماست یونانی، موز یخ ‌زده، دانه کتان آسیاب ‌شده، عسل و دارچین را به قهوه دم کرده بیافزایید. در مرحله نهایی هم می توانید چند قطعه یخ کوچک را اضافه کرده و پس از ترکیب شدن مواد، آن را برای نوشیدن حین کار با دستگاه آماده کنید تا همراه خود به باشگاه ببرید.

اسموتی سبز

اسموتی سبز
کربوهیدرات 45 گرم
کالری 330 گرم
پروتئین 9 گرم
چربی 16 گرم

مواد مورد نیاز:

دانه کتان آسیاب شده: 1 قاشق غذا خوری

موز یخ زده: یک عدد

کره بادام زمینی: دو قاشق غذا خوری

اسفناج: ۲۸ گرم

شیر بادام: نصف پیمانه

تمشک یخ ‌زده: یک چهارم پیمانه

بلوبری یخ ‌زده: یک چهارم پیمانه

طرز تهیه:

شما برای آماده کردن این نوشیدنی و میل نمودن آن در باشگاه مدرن غرب تهران، باید اسفناج، موز یخ‌ زده و بذر کتان آسیاب شده را در مخلوط نمایید و پس از آن شیر بادام، کره بادام زمینی، بلوبری و تمشک‌ ها را به این مخلوط مقوی اضافه کنید. با کمی صبر این مواد به خوبی با هم ترکیب شده و آماده بردن به باشگاه ورزشی میدان کاج است.

نوشیدنی انبه

نوشیدنی انبه
کربوهیدرات 50 گرم
کالری 330 گرم
پروتئین 20 گرم
چربی 8 گرم

مواد مورد نیاز:

موز: یک پیمانه

انبه یخ زده: یک پیمانه

شیر بادام: یک چهارم

آبلیمو: یک چهارم

کیوی: یک پیمانه

خرما: یک چهارم

طرز تهیه:

شما باید برای تهیه این معجون خوشمزه ابتدا انبه یخ زده را با شیر بادام مخلوط کنید و به ترتیب کیوی، خرما و آبلیمو را به مواد دیگر اضافه نمایید. پس از ترکیب شدن مواد با هم می توانید اسموتی را در ظرفی ریخته و آن را برای نوشیدن حین تمرین ورزشی مانند تی آر ایکس با خود به باشگاه ببرید.

نوشیدنی سبز

نوشیدنی سبز
کربوهیدرات 50 گرم
کالری 330 گرم
پروتئین 20 گرم
چربی 8 گرم

مواد مورد نیاز:

آناناس: یک پیمانه

آووکادو: یک چهارم

اسفناج: یک پیمانه

پرتقال: یک دوم

طرز تهیه:

برای تهیه بهترین نوشیدنی هنگام ورزش برای عضله سازی باید ابتدا اسفناج و آناناس را مخلوط کنید و سپس پرتقال، آووکادو و آب را به آن اضافه نمایید و تا ترکیب شدن مواد با هم صبر کنید. بعد از مخلوط شدن این مواد می توانید آن را درون ظرفی ریخته و با خود به باشگاه ورزشی سرو شرقی ببرید و در حین تمرین میل نمایید.

نوشیدنی تمشک و انبه

نوشیدنی تمشک و انبه
کربوهیدرات 38 گرم
کالری 230 گرم
پروتئین 5 گرم
چربی 8 گرم

اسموتی برای عضله سازی

مواد مورد نیاز:

توت یخ زده: نصف پیمانه

انبه یخ زده: نصف پیمانه

دانه چیا: یک قاشق چای خوری

عسل: نصف قاشق چای خوری

شیر بادام: نصف پیمانه

دانه کتان: یک قاشق چای خوری

گرانولا: یک قاشق غذاخوری

طرز تهیه:

شما می توانید برای عضله سازی خود در حین ورزش ژیمناستیک این نوشیدنی را نوش جان نمایید. طرز تهیه این اسموتی بسیار راحت است و شما باید شیر بادام، توت و انبه یخ زده را با هم مخلوط کرده و پس از آن دانه‌ های چیا، دانه ‌های کتان و عسل را به مواد دیگر اضافه نمایید. پس از ادغام کامل این مواد، نوشیدنی آماده است تا شما آن را به باشگاه غرب تهران ببرید.

نوشیدنی اسفناج و بلوبری

نوشیدنی اسفناج و بلوبری
کربوهیدرات 47 گرم
کالری 220 گرم
پروتئین 4 گرم
چربی 4.5 گرم

مواد مورد نیاز:

اسفناج: ۱۴ گرم

شیر بادام شیرین نشده: یک پیمانه

دانه چیا: یک قاشق چای خوری

موز یخ ‌زده: یک عدد

بلوبری یخ ‌زده: نصف پیمانه

توت فرنگی یخ زده: ۵ عدد

طرز تهیه:

شما ابتدا شیر بادام، اسفناج و دانه چیا را مخلوط کرده و پس از آن توت فرنگی، موز و بلوبری یخ‌ زده را به مواد دیگر اضافه کرده و منتظر می مانید تا آماده شود، حال معجون شما برای نوشیدن حین ورزش پیلاتس آماده است.

نوشیدنی موز و لبو

نوشیدنی موز و لبو
کربوهیدرات 46 گرم
کالری 250 گرم
پروتئین 16 گرم
چربی 105 گرم

مواد مورد نیاز:

لبو: یک دوم پیمانه

شیر: یک چهارم پیمانه

موز یخ زده: یک عدد

ماست: ۱۱۳ گرم

عسل: یک قاشق چای خوری

طرز تهیه:

شما می توانید برای آماده کردن این نوشیدنی مقوی، لبوهای خرد شده را با شیر، موز یخ زده و عسل مخلوط کرده و پس از ترکیب شدن، اسموتی را درون ظرفی ریخته و آن را به باشگاه ورزشی شهرک غرب برای نوشیدن حین تمرینتان ببرید.

در این بخش شما با بهترین نوشیدنی هنگام ورزش برای عضله سازی آشنا شدید، این اسموتی ها رژیمی و جهت عضله سازی، مفید و مؤثر به حساب می آیند. همان طور که مشاهده کردید طرز تهیه آنها بسیار راحت است و شما می توانید حتی در خانه آن را در تایمی کوتاه تهیه کنید و همراه خود به باشگاه ورزشی مدرن غرب تهران ببرید.

چرا نوشیدنی ‌های مناسب عضله ‌سازی مهم هستند؟

اگر به دنبال یک راه خوشمزه و سالم جهت افزودن کالری و چربی سالم به رژیم غذایی خود هستید، باید نوشیدنی‌ های مناسب عضله سازی را مصرف کنید. این نوشیدنی ‌ها پر از مواد مغذی و کالری ضروری هستند تا به ورزشکارانی که در رشته های مختلف ورزشی مانند ایروژیم فعالیت دارند کمک کنند که سلامتی خود را حفظ کرده و در کنار آن عضله خود را بسازند. ساختن عضله تنها مسئله و دغدغه بدنسازان نیست، بلکه افرادی هم که در رشته هایی مانند کراسفیت به فعالیت مشغول هستند، چنین دغدغه ای را دارند. یکی از راهکارهایی که می‌توانیم بدن خود را سالم نگه داریم و با بالا رفتن سن، سلامت کلی بدن را بهبود ببخشیم، حفظ توده عضلانی سالم است. شما می توانید در کنار این که ورزش های رزمی را انجام می دهید مکمل هایی را نوش جان کنید که عامل مهمی در جهت حفظ و ساخت توده های عضلانی هستند.

نوشیدنی های عضله ساز بهترین گزینه برای تقویت عضله هستند و میان وعده هایی آسان محسوب می شوند که شما حتی روزهایی که نمی خواهید یک وعده غذایی هم میل کنید، می توانید با مصرف یک نوشیدنی عضله ساز کلیه چیزهایی که بدن به آن نیاز دارد را فراهم کنید. بهترین نوشیدنی عضله ساز حین ورزش باید حاوی مقدار زیادی کربوهیدرات، پروتئین، مواد معدنی و ویتامین باشد. نوشیدنی هایی که حاوی پروتئین بالایی هستند و با سبزیجات و میوه‌ ها ترکیب شده ‌اند، به رشد عضلات ورزشکاران کمک می‌کنند، به همین دلیل است که نوشیدن آن ها حین ورزش بسیار اهمیت دارد. اسپینینگ یکی از ورزش هایی است که طرفداران بسیاری دارد و اکثر افرادی که دچار آرتروز و زانو درد هم هستند می توانند این ورزش را انجام دهند. این ورزش یک تمرین با شدت کم است و به عبارتی می توان بیان کرد که اسپینینگ به مفاصل تحمل کننده وزن مانند زانو فشار بسیاری را وارد نمی کند. تاثیر اسپینیگ بر زانو درد، کمک به تقویت مفاصل و کاهش سفتی، درد و خشکی زانو می باشد. شما می توانید با نوشیدن این اسموتی های عضله ساز بدن خود را برای ادامه تمرین آماده نمایید.

باشگاه بدنسازی پارت نوین با ارائه انواع رشته های ورزشی از فانکشنال تا ترامپولین و دیگر رشته های ورزشی آماده خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد. شما می توانید برای ثبت نام هر یک از آن ها به وب سایت باشگاه ورزشی سعادت آباد مراجعه نمایید و از طریق راه های ارتباطی ثبت نام خود را تکمیل کنید.

آیا فردی که با دستگاه ای ام اس غرب تهران کار می کند می تواند نوشیدنی عضله ساز را مصرف کند؟

بله قطعاً فردی که با EMS فعالیت می کند قادر است این نوشیدنی را حین ورزش میل نماید تا قدرت بیشتری برای ادامه تمرین خود داشته باشد.

بهترین نوشیدنی هنگام ورزش برای عضله سازی چیست؟

شما می توانید در زمان تمرین های مختلف در باشگاه بدنسازی پارت نوین، بهترین نوشیدنی عضله ساز را میل نمایید تا بدن شما سالم نگه داشته شود و توده عضلانی سالمی را بسازد.

چند نمونه از نوشیدنی هایی که عضله سازی می کنند را نام ببرید؟

شما می توانید در باشگاه و بین تمرین خود نوشیدنی هایی مانند: اسموتی انبه، تمشک و انبه، موز و قهوه، انبه و نارگیل، موز و لبو، اسفناج و بلوبری و… را میل کنید. تعداد این نوشیدنی ها بسیار هستند و شما به آسانی می توانید حتی در خانه هم آن ها را آماده کنید و با خود به باشگاه بدنسازی پارت نوین ببرید.

چرا نوشیدن اسموتی های عضله ساز اهمیت دارد؟

میل کردن این نوشیدنی در باشگاه بدنسازی بانوان تهران باعث بافت توده عضلانی سالم می شود و به بدن شما هر آن چیزی که نیاز دارد را منتقل می نماید. این نوشیدنی ها حاوی مقدار زیادی کربوهیدرات، پروتئین، مواد معدنی و ویتامین هستند به همین جهت می توانند به رشد عضلات ورزشکاران در تمامی رشته های ورزشی مانند کاردیو کمک کنند.

بهترین نوشیدنی هنگام ورزش برای عضله سازی باید دارای چه ویژگی هایی باشد؟

نوشیدنی های عضله سازی که شما حین ورزش های مختلفی مانند EMS AQ8 میل می کنید باید از جاهای معتبر تهیه شود، از میوه ها و سبزیجات در آن استفاده گردد، قادر باشد کم آبی و خستگی بدن را برطرف نماید و در نهایت متناسب با نوع ورزش مورد نظر شما باشد.