اسپینینگ Spining

ورزش اسپینینگ که با استفاده از دوچرخه‌ ثابت و ۴۵ دقیقه رکاب‌ زدن و عرق کردن در اتاقی بسته انجام می‌شود ورزش اسپینینگ هم به لطف فعالیت بدنی، باعث ترشح اندورفین می‌شود. علاوه بر این، بسته به سرعت و زمان رکاب ‌زدن، می‌توانید در هر نوبت تمرین ۴۰۰ تا ۶۰۰ کالری بسوزانید.
اسپینینگ یک ورزش محبوب در باشگاه است و کلاس اسپینینگ جزو کلاس های پر متقاضی به شمار می رود. این کلاس، موسیقی و تمرین گروهی را با تمرکز یکسان و عرق زیاد ترکیب می کند که ترکیبی قدرتمند برای هر تمرینی است. حفظ یک برنامه ورزشی روتین نه تنها برای سلامت جسمی، بلکه برای سلامت روان نیز موثر است و کیفیت زندگی شما را در کل بهبود می بخشد. با تحریک تولید هورمون هایی که حس بهتری از آرامش را فراهم می کنند، می توان اضطراب، تنش و استرس انباشته شده را از بین برد. علاوه بر این، موسیقی و محیط کلاس ها آرامش را در روتین تضمین می کند.

دسته: ,

توضیحات

اسپینینگ را دقیق تر بشناسید

برای شرکت در کلاس های این ورزش منحصر به فرد نیاز است ابتدا آن را به طور کامل بشناسید. اسپینینگ روشی است که در چندین سالن ورزشی ارائه می شود. در واقع در کوتاه مدت، یک تمرین دوچرخه سواری در فضای داخلی را شبیه سازی می کند. یعنی دوچرخه ها ثابت هستند و شرکت کننده می تواند تمام تمرینات را در یک اتاق انجام دهد.
این تکنیک از دوچرخه سواری در آفریقا و در اواخر دهه 1980 آغاز شد. اسپینینگ را می توان به عنوان یک فعالیت هوازی معرفی کرد که با هدف شبیه سازی دشواری های پدال زدن در فضای باز انجام می شود. این ورزش یک فعالیت کامل و ایده آل برای کسانی است که دوست دارند پدال بزنند و ورزش کنند. همچنین یک انتخاب عالی برای کسانی است که نمی خواهند در شرایط آب و هوایی نا مساعد ورزش به ورزش بپردازند.

کلاس اسپینینگ چگونه است؟

دوچرخه های تمرینی شرکت کنندگان اغلب به سمت مربی قرار می گیرند. او مسئول شدت تمرین و ارائه تمریناتی است که باید تکرار شوند. دسته دوچرخه را می توان برای متمایز کردن حرکات تنظیم کرد و به افراد اجازه می دهد تا در حالت نشسته و ایستاده سوار شوند. گاهی اوقات بار افزایش می یابد که در هنگام پدال زدن به نیروی زیادی نیاز دارد.

در برخی تمرینات دیگر، امکان پدال زدن بسیار سریع وجود خواهد داشت. این کلاس شامل ترکیبی از تمرینات است که بارها، سرعت ها و موقعیت ها را تغییر می دهد و تمرینات فعال و سخت را تضمین می کند. همه این ها با یک رپرتوار موسیقی اتفاق می افتد که در ایجاد انگیزه در شرکت کنندگان و پویایی بیشتر کلاس ها نقش دارد.

مدت زمان کلاس اسپینینگ

به طور معمول، یک کلاس حدود 40 تا 60 دقیقه طول می کشد و شما فقط باید لباس مناسب برای تمرین فعالیت بدنی بپوشید. افراد با تجربه تر معمولاً روی کفش های مناسب و روکش های ژله ای برای راحتی بیشتر صندلی دوچرخه تمرکز می کنند. همچنین به همراه داشتن یک بطری آب برای حفظ رطوبت در زمان استراحت و یک حوله صورت برای جلوگیری از عرق کردن و جلوگیری از لیز خوردن دست روی فرمان توصیه می شود. به علاوه توجه داشته باشید که بهترین لباس برای تمرینات مختلف در باشگاه را انتخاب کنید.

چه کسی می تواند در کلاس اسپینینگ شرکت کند؟

به طور کلی، منع زیادی برای کسانی که می خواهند اسپینینگ را در زندگی روزمره خود قرار دهند، وجود ندارد. پیش نیاز اصلی این است که فرد از سلامت کامل برخوردار باشد که می تواند توسط مربی بدنی یا ترجیحاً توسط پزشک ارزیابی شود.

شما در مدت 12 هفته شامل هر هفته 3 کلاس یک ساعته با تمرینات مقدماتی تا حرفه ای اسپینینگ تحت نظر مربی خوب و ممتاز ما در سالن ویژه ورزش های گروهی میتوانید ثبت نام نمایید.

– مربی حرفه ای و ممتاز
– برگزاری در سالن ورزش های گروهی
– هر جلسه یک ساعت
– هر هفته سه روز
– هر ماه شامل 12 جلسه
– هر دوره 36 جلسه = 12 هفته
– ثبت نام جدید 10 % تخفیف
– ثبت نام کامل دوره 3 ماهه 20 % تخفیف
– رقص نور و موزیکی که در کلاس‌ها استفاده می‌شود، باعث می‌شوند تا یک لحظه هم متوقف نشوید. همه‌ی عوامل در کلاس اسپینینگ کمک می‌کنند تا انرژی بگیرید.
کلاس ها، بوسیله مربی ورزشی در مراحل مختلف آن هدایت و رهبری می شود، از گرم کردن گرفته تا مراحل سخت و در پایان خنک کردن.