پیلاتس Pilates

ﭘﯿﻼﺗﺲ ﻣﺘﺸﮑﻞ از ورزﺷﮫﺎﯾﯽ اﺳﺖ ﮐﻪ ﺗﻤﺮﮐﺰ روی ﭘﯿﺸﺮﻓﺖ اﻧﻌﻄﺎف و ﻗﺪرت در ﺗﻤﺎم اﻧﺪاﻣﮫﺎی ﺑﺪن دارد ﺑﺪون اﯾﻨﮑﻪ ﻋﻀﻼت را ﺣﺠﯿﻢ ﮐﻨﺪ ﯾﺎ آﻧﮫﺎ را از ﺑﯿﻦ ﺑﺒﺮد. اﯾﻦ روش ﺗﻤﺮﯾﻨﯽ از ﺣﺮﮐﺎت ﮐﻨﺘﺮل ﺷﺪهای ﺗﺸﮑﯿﻞ ﺷﺪه ﮐﻪ ﺑﯿﻦ ﺑﺪن و ﻣﻐﺰ ھﺎرﻣﻮﻧﯽ ﻓﯿﺰﯾﮑﯽ اﯾﺠﺎد ﮐﺮده و ﺗﻮاﻧﺎﯾﯽ ﺑﺪن اﻓﺮاد را در ھﺮ ﺳﻦ ﺑﺎﻻ ﻣﯽ ﺑﺮد.

کسانی که نیاز به تمرین بدنی دارند، اما متداول ترین تمرینات تناسب اندام را نمی دانند، می توانند در کلاس پیلاتس شرکت کنند. پیلاتس نوعی فعالیت بدنی درمانی است که باعث تقویت عضلات لگن و ستون فقرات می شود و به وضعیت بدنی سالم و حرکت طبیعی کمک می کند. علاقه مندان می توانند در کلاس های این ورزش محبوب شرکت کرده و از مزایای گسترده آن بهره مند شوند. اما قبل از انتخاب این فعالیت منحصر به فرد بهتر است کمی نسبت به آن آشنایی پیدا کنید.

دسته: ,

توضیحات

معرفی کلاس پیلاتس

در کلاس پیلاتس، مزایا گسترده ای وجود دارد که می توانید از آن ها برخوردار شوید. فعالیت در این ورزش مستقل از سابقه تمرین بدنی شرکت کننده است و نیازی نیست سابقه خاصی داشته باشید. کلاس های پیلاتس با تمرینات کم ضربه طراحی شده اند که بر تقویت هسته مرکزی بدن تمرکز کرده و تنه، شکم، باسن و کمر را درگیر می کنند. این روش تمرین ذهنی و بدنی توسط جوزف پیلاتس آلمانی در آغاز قرن بیستم ایجاد شد.

این مدالیته با ارائه تمریناتی به انعطاف پذیری، بهبود وضعیت بدنی، تقویت قدرت و ثبات هسته کمک می کند. همچنین در تعریف عضلانی و کنترل عضله نقش قابل توجهی دارد. کلاس‌ های پیلاتس به پیشگیری و درمان کمردرد کمک می‌ کند، بنابراین هم کسانی که می ‌خواهند به یک تمرین تناسب اندام بپیوندند و هم کسانی که نیاز به توانبخشی فیزیکی دارند، می ‌توانند از آن استفاده کنند.

آیا کلاس درد را تسکین می دهد؟

افراد زیادی به دلیل داشتن درد های مزمن این تمرین را شروع می کنند. تمرینات کلاس های پیلاتس برای تقویت ستون فقرات و قسمت های مختلف بدن برای کمک به کاهش این ناراحتی ها طراحی شده است. به ویژه عملکرد ستون فقرات با این تمرینات بهتر خواهد شد.  حتی کسانی که از کمردرد رنج می برند برای انجام این آموزش توصیه های پزشکی دریافت می کنند.

کلاس پیلاتس چگونه است؟

در حین تمرین یک سری تکنیک های تنفسی و حرکات هماهنگ و دقیق انجام می شود. این تمرین ‌ها باعث خواهد شد که تمرین‌ کنندگان به طور فزاینده ای از وضعیت بدنی و عدم تعادل قدرت و انعطاف پذیری خود آگاه شوند. کلاس می‌ تواند تمرین ‌کنندگان زیادی داشته باشد تا علاوه بر فعالیت بدنی به کشش، قدرت عضلانی و تعادل تشویق شوند.

چه کسانی در کلاس پیلاتس می توانند شرکت کنند؟

کلاس پیلاتس برای تمام سطوح تمرین‌ کنندگان و همچنین زنان باردار و سالمندان بوده، زیرا تمرین‌ ها متناسب با ویژگی هر تمرین‌ کننده ای طراحی شده است. با این حال، اگر فرد در حال حاضر بسیار مسن و بسیار کم تحرک باشد عاقلانه بوده  تاییدیه پزشکی برای تمرین را ابتدا کسب کند. علاوه بر این، برخی از مشکلات سلامتی نیز ممکن است شما را از تمرین پیلاتس باز دارد، مانند پوکی استخوان شدید و فتق دیسک.  قبل از شروع تمرینات لازم است با پزشک یا مربی مشورت کنید.

کلاس پیلاتس برای مبتدیان

کلاس های پیلاتس برای مبتدیان همان مزایایی را که ورزشکار پیشرفته خواهد داشت را ارائه می دهد. افراد مبتدی می توانند خیلی سریع این ورزش را به صورت اصولی فرا بگیرند. برای این دسته از متقاضیان مربیان تمرینات کششی را برای نیازمندترین نواحی بدن به شیوه ای ملایم تر شروع می کنند و سپس به تقویت گروه های عضلانی می پردازند.

شما در مدت 12 هفته شامل هر هفته 3 کلاس یک ساعته با تمرینات مقدماتی تا حرفه ای پیلاتس تحت نظر مربی خوب و ممتاز ما در سالن ویژه ورزش های گروهی به فعالیت خواهید پرداخت.

  • مربی حرفه ای و ممتاز
  • برگزاری در سالن ورزش های گروهی
  • هر جلسه یک ساعت
  • هر هفته سه روز
  • هر ماه شامل 12 جلسه
  • هر دوره 36 جلسه = 12 هفته
  • ثبت نام جدید 10 % تخفیف
  • ثبت نام کامل دوره 3 ماهه 20 % تخفیف