بدنسازی

فیتنس مجموعه ای از تمرینات سبک با دستگاه های بدنسازی و ورزش های هوازی و قدرتی است که باعث آمادگی جسمانی می شود و همراه با رژیم غذایی سالم میتوانید پس از ادامه دادن آن به یک اندام زیبا و برسید. منظور از اندام زیبا بدنی باریک وعضلانی، شکمی با نمای متناسب و زیبا و پهلو های فیبر است.

رشته بدنسازی که توسط خانم ها نیز انجام می شود مدت هاست در باشگاه های مختلف کشور آموزش داده می شود. این حرفه ورزشی به خودی خود نیاز به صرف زمان دارد، معمولاً ورزشکاران حداقل 4 یا 5 روز در هفته آن را انجام می دهند. به این ترتیب در روزهای باقیمانده ریکاوری و رشد عضلات صورت می گیرد. با کمک این ورزش می توانید بر روی عضلات مختلف نواحی بدن خود بیشتر کار کنید. علاوه بر این امر این ورزش می تواند نقش پررنگی در سلامت روحی شما نیز داشته باشد.

معرفی ورزش بدنسازی

در این حرفه ورزشی محبوب و پرمتقاضی با انجام تمرینات قدرتی و استقامتی قادر خواهید بود عضلات بدن خود را تقویت کنید. البته حتما نیاز است که تمرینات با مصرف مواد غذایی مناسب و خواب کافی همراه باشد. در باشگاه های ورزشی مختلف کلاس های شروع بدنسازی از صفر وجود دارد که در صورت تمایل می توانید در آن ها شرکت کنید.

کلاس بدنسازی بانوان

رشته های مختلفی در بدنسازی زنان وجود دارد که تفاوت های ظریف آن ها می تواند روش های تمرین را تغییر دهد. کارشناسان توصیه می کنند که یک برنامه تمرینی کلاس بدنسازی منظم باید برای 4 یا 5 روز در هفته تنظیم شود. در طول روزهای استراحت بهبود و رشد عضلانی صورت می گیرد.

 در جلسات تمرینی توصیه می شود که هر روز حداکثر یک یا دو گروه عضلانی کار کنید تا وزن، فرم و قدرت به دست آورید. بدنسازی زنان به کار بسیار خوبی روی پاها، شکم و باسن نیاز دارد. هر ورزشکار بسته به اهداف، وضعیت فعلی تناسب اندام و نوع بدنسازی که می خواهد تمرین کند، به آموزش های متفاوت و شخصی در کلاس بدنسازی بانوان نیاز خواهد داشت.

فواید ورزش بدنسازی

در صورتی که در باشگاه پارت نوین حرکات متنوع بدنسازی را انجام دهید به مزیت های بی شماری دست خواهید یافت. بدون شک هیچ رشته دیگری وجود ندارد که نتایجی را که این ورزش  بر روی فیزیک مردانه یا زنانه دارد ارائه دهد. فوایدی که تمرین با وزنه همراه با تغذیه مناسب و مکمل ها به همراه دارد خود گویای این موضوع است. تمرین با وزنه مطابق با برنامه بدنسازی، از نظر فنی، هر قسمت از بدن را درگیر می کند.

وزنه زدن ماهیچه های بدن را فعال می کند و ضربان قلب و عروق و در نتیجه جریان خون را افزایش می دهد. وزنه برداری به طور خاص به ورزشکار اجازه می دهد تا ماهیچه ها را کار کند تا بتوانند منجر به افزایش حجم آن ها شود. همچنین بدنسازی ورزشی است که باعث بهبود سیستم قلبی عروقی، تاخیر در بروز بیماری های مرتبط با افزایش سن و پیشگیری از کمردرد می شود.

در آخر

بدنسازی بانوان در سال های اخیر نشان داده است که این ورزش فقط یک کار مردانه نیست. با این حال، ناآگاهی زیادی در مورد آن وجود دارد و هنوز هم با اکراه در مورد این ورزش سخن می گویند. مطمئناً باید بدانید که هیچ تمرین بدنسازی اگر با تغذیه همراه نباشد، رسیدن به اندام عالی را ممکن نمی کند. علاوه بر این امر شما هنگامی به اهداف خود با این ورزش خواهید رسید که آن را زیر نظر متخصصین ماهر آموزش ببینید‌ در باشگاه پارت نوین به ورزشکاران انجام حرکات را به جدیدترین وسیله ها آموزش می دهند.

دسته: ,