ورزش اسپینینگ برای لاغری شکم

ورزش اسپینینگ برای لاغری شکم توصیه می شود و همین امر سبب شده که متقاضیان فراوانی داشته باشد. تجمع چربی ها در این ناحیه در افراد مختلف به وفور دیده می شود اما با انجام تمرینات مناسب می توان آن ها را از بین برد. همچنین شما به راحتی قادر خواهید بود با پرداختن به این ورزش به تناسب اندام برسید. اسپینینگ یکی از ورزش های استقامتی است و به صورت گروهی انجام می شود. سکانس های حرکتی آسان روی دوچرخه های ثابت صورت می گیرد و با ریتم موسیقی آموزش داده می شوند.

ورزش اسپینینگ برای لاغری شکم

معرفی ورزش اسپینینگ

قبل از پرداختن به ورزش اسپینینگ برای لاغری شکم ابتدا توصیه می شود با آن بیشتر آشنا شوید. اسپینینگ ورزش مناسبی برای همه است، چه بخواهید با آن وزن کم کنید یا عضله بسازید. تأثیر آن بسته به برنامه تمرینی می ‌تواند متفاوت باشد، همچنین تمرین روی دوچرخه داخل سالن کارآمدتر از دوچرخه سواری در بیرون است. اسپینینگ ورزش استقامتی فوق العاده سرگرم کننده است و به شما انگیزه می دهد که به آن ادامه دهید.

با اسپینینگ کالری می سوزانید

اسپینینگ چند کالری می سوزاند؟ این احتمالاً مهم ترین سؤال برای افرادی است که می خواهند وزن کم کنند و ورزش اسپینینگ برای لاغری شکم را انجام می دهند. خبر خوب این است که این ورزش  به دلیل شدت فراوان، کالری زیادی می سوزاند. بنابراین برای هر کسی که به دنبال کاهش چند کیلو وزن اضافی است، این ورزش  یک راه حل عالی است.

با این ورزش بسته به شدت، سوزاندن بین 500 تا 800 کالری در ساعت امکان پذیر خواهد بود. این بدان معنی بوده که سوزاندن کالری در ساعت هنگام اسپینینگ  در مقایسه با سایر ورزش ها بسیار خوب است. برای درک بهتر شما اکنون کالری سوزی این ورزش در باشگاه اسپینینگ بانوان غرب تهران را با دیگر ورزش‌ ها مقایسه می کنیم.

ورزش (60 دقیقه) وزن بدن 85 کیلوگرم وزن بدن 55 کیلوگرم وزن بدن 70 کیلوگرم
اسپینینگ با شدت متوسط. 420 504 588
چرخش با شدت بالا 630 782 882
برای شنا کردن 360 432 504
دویدن (8 کیلومتر در ساعت) 480 576 672
دویدن (9.5 کیلومتر در ساعت) 590 720 840
طناب پرش (سریع) 680 842 1006
بوکس (اسپارینگ) 540 648 756
قدم زدن 360 432 504

3 مزیت برجسته ورزش اسپینینگ

پدال زدن یک تمرین هوازی است، اما به تقویت عضلاتی که حتی تصورش را هم نمی ‌کنید کمک می‌ کند. با تمرین اسپینینگ، پاها، باسن و ران‌ های خود را حرکت می ‌دهید. همچنین کل این ناحیه را تقویت کرده و در نتیجه از آسیب ‌دیدگی در سایر فعالیت ‌های بدنی جلوگیری می ‌کنید. ورزش اسپینینگ برای لاغری شکم توصیه می شود اما در عین حال مزایای بسیاری را نیز به همراه دارد.

استرس را کاهش می دهد

با انجام این فعالیت به مدت 30 دقیقه در هر روز، بدن دچار کاهش گلوکز خون می شود و به کنترل دیابت کمک می کند. علاوه بر این، ورزش به کاهش چربی و کاهش کلسترول کمک خواهد کرد. این امر می تواند به طور قابل توجهی شانس ابتلا به حمله قلبی یا سکته را کاهش دهد. اسپینینگ یک ورزش بسیار دموکراتیک است که تمایل به تعامل اجتماعی را تشویق می کند.

این ورزش در یک گروه می تواند راهی عالی برای استراحت و کنار گذاشتن استرس باشد. علاوه بر کمک به حفظ روابط بین فردی خوب، فعالیت به ترشح اندورفین، ماده ای که مسئول احساس خوشبختی است، کمک می کند. بر همین اساس شما ورزش اسپینینگ برای لاغری شکم را انجام می دهید و در عین حال استرس را از خود دور می کنید.

تنفس را بهبود می بخشد

ورزش اسپینینگ برای لاغری شکم بر روی سیستم تنفسی شما نیز تأثیرات قابل توجهی خواهد داشت. از آنجایی که در حین تمرین مقدار کافی انرژی مصرف خواهید کرد، کالری اضافی زیادی نیز بر این اساس سوزانده خواهد شد. با به دست آوردن آمادگی جسمانی، می توانید با ریتم و ثبات بیشتری نفس بکشید، که برای پمپاژ خون در سراسر بدن عالی است. به این ترتیب جریان خون تنظیم شده و مشکلات گردش خون دور می شود.

به تعادل کمک کنید

این ورزش به دلیل تمرینات فعال عضلات، شکل باسن و شکم را بهبود می بخشد. اسپینینگ است که بهتر از سایر ورزش ها می تواند ناحیه لگن را اصلاح کند، زیرا بار اصلی در طول کلاس به این ناحیه اعمال می شود. بر کسی پوشیده نیست که ورزش اسپینینگ برای لاغری شکم به بهبود تعادل شما کمک خواهد کرد.

تفاوت دوچرخه اسپینینگ با دوچرخه معمولی

اگر شما از ورزش اسپینینگ برای لاغری شکم استفاده کنید متوجه خواهید شد دوچرخه این ورزش با دوچرخه های معمولی تفاوت های بسیاری دارد. در واقع همین تفاوت ها منجر شده که این ورزش نسبت به رکاب زدن تنها مزایای بسیار بیشتری را به همراه داشته باشد. دوچرخه اسپینینگ تنها یک چرخ لنگر در جلو دارد، بنابراین هیچ چرخ و ترمزی در آن ها وجود ندارد.

اسپینینگ یک ورزش استقامتی است که بیشتر در استودیوهای تناسب اندام یا باشگاه های ورزشی روی دوچرخه ثابت انجام می شود که اصطلاحاً به آن دوچرخه اسپینینگ می گویند. برخلاف دوچرخه های معمولی، دوچرخه های اسپینینگ بدون چرخ هستند، فقط یک چرخ طیار دارند. یک دوچرخه این ورزش را نیز می توان در خانه گذاشت و به تنهایی با آن تمرین کرد.

کلاس اسپینینگ

این ورزش معمولاً با موسیقی ریتمیک و با راهنمایی مربی اسپینینگ که به شرکت کنندگان انگیزه می دهد آموزش داده می شود. مربی سرعت و سبک سواری را بسته به شرایط کاربر تعیین می کند. کلاس اسپینینگ یک جلسه تمرینی بین 45 تا 60 دقیقه طول می کشد و معمولاً شامل چندین فواصل بین تمرین ها می شود. این ورزش در ابتدا با مرحله گرم کردن و در پایان با یک مرحله ریکاوری و یک واحد کششی صورت می گیرد.

شدت تمرین اسپینینگ

شدت ورزش اسپینینگ برای لاغری شکم با توجه به شرایط جسمانی و نظر مربی شما تعیین می شود. اما اکنون شدت این تمرینات را برای افراد مختلف تا حدودی مورد بررسی قرار خواهیم داد.

  • برای مبتدیان، اگر قبلاً هرگز به باشگاه نرفته اید و اصولاً ورزش نکرده اید، یک جلسه سی دقیقه ای 4 بار در هفته برای شما کافی خواهد بود.
  • دوره متوسط، اگر مرحله اولیه را پشت سر گذاشته اید و حدود 8 هفته، 4 بار در هفته به مدت 30 دقیقه ورزش کرده اید، می توانید به مرحله بعدی بروید. اکنون می توانید تمرینات خود را در هفته به 3-5 بار کاهش دهید، اما باید زمان تمرین را به 45 دقیقه افزایش دهید.
  • دوره پیشرفته، 5-6 بار در هفته زمان دوچرخه سواری خود را به 60 دقیقه افزایش دهید. چنین شدت تمرین به شما امکان می دهد توده های عضلانی را در بدن خود افزایش دهید.

اسپینینگ چه ماهیچه هایی را تمرین می دهد؟

یقیناً ورزش اسپینینگ برای لاغری شکم سودمند است، اما بر روی عضلات نیز تاثیر شایانی می گذارد. رکاب زدن منظم روی دوچرخه اسپینینگ در درجه اول عضلات ران، ساق پا و باسن را تمرین می دهد. در این ورزش از ماهیچه های تنه مانند عضلات جلویی و پهلوی شکم و اکستانسورهای پشت نیز استفاده می شود. این ورزش باعث سفت شدن بازوها و تقویت عضلات بالای بدن شما از طریق حرکات متعادل می شود.

اسپینینگ کل سیستم قلبی عروقی را تحت تاثیر می گذارد

اگر شما مدت زیادی است که فعالیت ورزشی ندارید، اما اکنون می خواهید برای سلامتی خود کاری انجام دهید؟ قطعاً اسپینینگ در باشگاه بدنسازی بانوان شهرک غرب انتخاب درستی است. این ورزش یکی از ملایم ترین روش ها را برای بهینه سازی ظرفیت ریه و ضربان قلب در ناحیه هوازی ارائه می دهد. علاوه بر این، با این ورزش تقریباً تمام بدن خود را تمرین می دهید. البته پاهای شما از جمله ساق پا و باسن بیشتر در معرض تمرینات هستند اما بقیه بدن نیز هنگام تمرین تحت فشار زیادی قرار می گیرد.

در نهایت، مانند دوچرخه ‌سواری، از بازوها برای حمایت از خود استفاده می ‌کنید و برخی از کلاس ‌ها و تمرین های آن حتی شامل حرکت های اضافی برای بدن و سینه می ‌شوند. اسپینینگ یک تمرین برای کل بدن است  که سیستم قلبی عروقی شما را تحت تاثیر قرار می دهد. بنابراین می توانید ورزش اسپینینگ برای لاغری شکم را انجام دهید و در عین حال از این مزیت آن بهره ببرید.

مربی ورزش اسپینینگ

اگر زانوها، کمر یا باسن شما ایراد دارد معمولاً باید از حرکاتی که به مفاصل شما فشار وارد می کند، اجتناب کنید. در اینجا نیز اسپینینگ یک گزینه عالی محسوب می شود و حتی نسبت به دوچرخه سواری در خیابان نیز برتری دارد. با این حال، مهم است که دوچرخه اسپینینگ به درستی با اندازه و بدن شما تنظیم شود. در غیر این صورت، حرکات نادرست نیز می تواند منجر به آسیب مفصل در هنگام ورزش شود. بر این اساس، به ویژه در اولین تجربه های اسپینینگ، باید از یک مربی با تجربه استفاده کرد. در باشگاه بدنسازی خصوصی غرب تهران مربیان ماهر این موارد را به ورزشکاران آموزش می دهند.

افزایش انگیزه در کلاس اسپینینگ

یک عامل مهم در راه موفقیت هر ورزشی تداوم است اینگونه ورزش اسپینینگ برای لاغری شکم تاثیر بیشتری خواهد داشت. شما نباید بعد از چند جلسه از ورزش کردن دست بکشید و نا امید شوید. در اسپینینگ و رسیدن به تناسب اندام، بخش بزرگی از انگیزه ناشی از تمرین با هم در یک گروه است. بنابراین هر تمرین به یک رقابت دوستانه در میان افراد همفکر تبدیل می شود و یکدیگر را به سمت بهترین ها ترغیب می کنید. همچنین کلاس های این ورزش معمولاً همراه با موسیقی هستند و همین امر سبب شده انگیزه شرکت کنندگان چندین برابر شود.

آیا اسپینینگ می تواند خطرناک باشد؟

در تمرینات ورزش اسپینینگ برای لاغری شکم، اگر شرکت کنندگان بخواهند با افراد آموزش ‌دیده تر در گروه همگام باشند، این امر می ‌تواند مشکل ساز شود. بنابراین مهم است که شدت را به تدریج افزایش دهید و بیش از حد خود را تحت فشار قرار ندهید. بررسی ضربان قلب در طول تمرین ضروری است مخصوصاً مبتدیان باید ضربان قلب خود را زیر نظر داشته باشند. هر کسی که برای مدت طولانی ورزش نکرده است باید قبل از پرداختن به اسپینینگ به پزشک مراجعه کند.

در صورت داشتن یک بیماری قلبی عروقی، مانند فشار خون بالا یا بیماری قلبی عروقی نیاز است بیشتر احتیاط کنید. اما جای نگرانی نیست مربیان ماهر باشگاه پارت نوین در طول تمرینات کنار شما هستند. آن ها به شما حرکات را به صورت اصولی آموزش خواهند داد و شما را راهنمایی می کنند بنابراین به ندرت در معرض آسیب قرار خواهید گرفت.

تجهیزات مورد نیاز برای کلاس اسپینینگ

در باشگاه ورزشی پارت نوین به شما آموزش خواهند داد که باید چه تجهیزاتی را به همراه داشته باشید. با این حال اکنون به صورت مختصر آن ها را معرفی خواهیم کرد. لباس ورزشی کاربردی مورد نیاز است، برای مثال شلوار مناسب این ورزش را باید تهیه کنید. شلوارهای تنگ این مزیت را دارند که پاهایتان در براکت پایینی گیر نمی کند.

از آنجایی که در حین تمرین شروع به عرق کردن می کنید، تاپ های ویژه ای که به خوبی عرق را به بیرون منتقل می کنند مفید هستند. کفش ها نقش مهمی در اسپینینگ دارند و باید کفی ضد لغزش داشته  و هنگام رکاب زدن سریع از پشتیبانی کافی برخوردار باشند. در غیر این صورت به راحتی می توانید لیز بخورید و به خود آسیب بزنید.

هر کسی که به طور منظم تمرین می کند باید کفش های مخصوص و باکیفیت بخرد. کفش های مناسب مستقیماً روی پدال ها می چسبند، پشتیبانی بیشتری را فراهم می ‌کنند و قدرت را حتی کارآمدتر انتقال می دهند. علاوه بر این، یک بطری نوشیدنی باید همیشه هنگام ورزش در دسترس باشد تا بتواند از دست دادن مایعات بدن را جبران کنید. این امر به ویژه در طول تمرینات طولانی و سنگین بسیار مهم است. در صورتی که از تجهیزات خوبی بهره بگیرید ورزش اسپینینگ برای لاغری شکم تسهیل پیدا می کند.

توصیه هایی برای ورزش اسپینینگ

توصیه هایی وجود دارد که قبل از انجام ورزش اسپینینگ برای لاغری شکم باید آن ها را در نظر بگیرید. این نکات به طور کلی به شما کمک خواهند کرد که سریع تر به نتایج دلخواه خود دست پیدا کنید.

  • نظارت بر تنفس صحیح در ورزش اسپینینگ برای لاغری شکم بسیار مهم است. نفس کشیدن ضروری بوده اما نه، همانطور که بسیاری با دهان انجام می دهند باید از طریق بینی نفس بکشید.
  • انجام تمام تمرینات به آرامی و سنجیده، بدون قطع ناگهانی
  • فراموش نکنید که در پایان کلاس بدن شما باید خنک شود. اینگونه قلب را آرام کرده، کمی استراحت می کنید و انقباضات قلب را به حالت عادی باز می گردانید.
  • قبل از شروع درس، بدن را کمی گرم کنید، اسکات انجام دهید، حرکات دایره ای را با گردن، باسن خود می توانید تمرین کنید.
  • از قبل روی فرم لباس فکر کنید. بسیار مهم است که وسایل راحت و الاستیک باشند تا مانع حرکات شما نشوند. کفش نیز مهم است، ورزش با پای برهنه توصیه نمی شود، زیرا احتمال گیرکردن پارچه در مکانیزم دوچرخه ورزشی وجود دارد.

قیمت اسپینینگ

قیمت اسپینینگ به موارد متعددی بستگی خواهد داشت که به بررسی آن ها خواهیم پرداخت. امکانات باشگاهی که شما در آن برای فراگیری این ورزش عضو می شوید تا حدودی زیادی بر روی هزینه تاثیر می گذارد. طبیعتاً هر چه امکاناتی که در اختیار ورزشکاران قرار می گیرد بیشتر باشد قیمت بالاتر خواهد بود. همچنین نباید از این نکته غافل شد که طول دوره کلاس ها نیز در این امر دخیل است.

در برخی مواقع افراد علاقه مند هستند که جلسات متعددی را به انجام این ورزش اختصاص دهند. بی شک به هر میزان که کلاس های شما طولانی تر باشد نیاز است که مبلغ بیشتری را پرداخت کنید. اما در باشگاه بدنسازی سعادت آباد شما می توانید با پرداخت هزینه نه چندان زیادی این حرفه ورزشی را انجام دهید.

 قیمت اسپینینگ

در آخر

اسپینینگ نوعی تمرین استقامتی موثر است که بدن را به طریق های مختلف به چالش می کشد. ورزش اسپینینگ برای لاغری شکم به تناسب اندام به خصوص در زمستان و همچنین در تمام زمان های دیگر سال کمک می کند. این ورزش همچنین برای کسانی که برای مدت طولانی هیچ ورزشی انجام نداده اند نیز مناسب است. شما می توانید به کمک مربیان باشگاه پارت نوین این ورزش را خیلی سریع فرا بگیرید. در صورتی که به کسب اطلاعات بیشتری در این زمینه علاقه مند هستید می توانید با پشتیبانی ما در تماس باشید.

آیا ورزش اسپینینگ برای لاغری شکم مفید است؟

بله زیرا اسپینینگ یک ورزش استقامتی است و تغییرات فیزیکی در درجه اول از طریق کاهش چربی مشخص می شود.

مصرف کالری در اسپینینگ چقدر خواهد بود؟

به طور متوسط، یک فرد 69 کیلویی که به مدت 30 دقیقه اسپینینگ انجام می دهد، حدود 150 تا 170 کالری می سوزاند

در تمرینات اسپینینگ چه چیزی باید در نظر گرفته شود؟

سلامتی خود شما حرف اول را می زند بنابراین نباید از نظر سرعت زیاده روی کنید و به بدن خود استراحت کافی بدهید.

برای ورزش اسپینینگ به چه تجهیزاتی نیاز خواهیم داشت؟

لباس ورزشی مناسب، دوچرخه مخصوص و کفش

هزینه شرکت در کلاس ورزش اسپینینگ برای لاغری شکم چقدر است؟

به طور کلی هزینه شرکت در کلاس های این ورزش با توجه به نوع باشگاه، تجهیزات و مدت زمان کلاس تعیین خواهد شد.