بهترین ورزش برای لاغری کل بدن چیست؟

بهترین ورزش برای لاغری کل بدن چیست؟

اکثر افراد ورزش برای لاغری کل بدن را انتخاب می کنند و در کنار آن از رژیم های غذایی استفاده می کنند تا زودتر به نتیجه برسند. یکی از دغدغه های فکری اکثریت مردم، این است که چه ورزش هایی انجام دهیم تا وزنمان کاهش یابد و به تناسب اندام ایده آل خود برسیم. شما با اجرای یک برنامه ورزشی مؤثر و انجام آن نه تنها به سلامتی بیشتر خود کمک می کنید، بلکه از هدر دادن وقت خود نیز جلوگیری می کنید. تمرینات قدرتی، ورزش های قلبی عروقی و انعطاف پذیری و کششی بهترین فعالیت ها در از دست دادن سریع چربی های اضافی بدن و کاهش وزن هستند. شما می توانید با ورزش در باشگاه بدنسازی با افزایش ضربان قلب، کالری بیشتری را بسوزاند. بدیهی است داشتن یک برنامه رژیمی غذایی استاندارد، در کنار یک برنامه ورزشی، می تواند کنترل بهتری روی مقدار کالری مصرفی شما داشته باشد. به همین جهت تصمیم داریم در ادامه مطلب، شما را با ورزش هایی که می توانند کل بدن شما را تحت تأثیر قرار دهند آشنا کنیم.

انواع ورزش ها برای لاغری کل بدن

ورزش های بسیاری هستند که می توانند در لاغری کل بدن تأثیر بگذارند، همیشه یک تصور اشتباه در ذهن افرادی که به باشگاه نمی روند وجود دارد و آن این تفکر است که من در خانه هم می توانم مانند باشگاه کاهش وزن و سایز را تجربه کنم. اما در آخر چه اتفاقی می افتد، پس از یکی دو هفته تمرینی در خانه یک شرایطی به وجود می آید که نمی توانند به ورزش ادامه دهند به همین دلیل، ناگهان ورزش در خانه را متوقف می کنند. اما اگر آن ها رفتن به باشگاه را انتخاب کنند قطعاً به جهت شرایطی که در باشگاه وجود دارد، هم مسیر کاهش وزن را ادامه می دهند و هم در کنار آن لحظاتی مفرح را در باشگاه سپری می کنند. حال که شما هم باشگاه بدنسازی را انتخاب نمودید در ادامه مطلب به تعدادی از ورزش ها برای لاغری کل بدن اشاره می کنیم:

طناب زدن (660 تا 990 کالری در ساعت)

طناب یک از بزرگ ترین سوزاننده های چربی است که به عنوان بهترین ورزش برای لاغری کل بدن شناخته می شود. شما باید حین طناب زدن، دست ها و شانه ها را به خوبی بچرخانید و شکم خود را سفت نگه دارید. پاها را به صورت کامل بالا ببرید تا کل بدن، در زمان تمرین درگیر شود. قدرت، تمرکز و مهارت با اجرای صحیح طناب زدن شامل حال افراد می شود و شما می توانید به آسانی پس از یک طناب زنی مؤثر، شاهد لاغری کل بدن خود باشید.

دویدن در سربالایی تردمیل (640 تا 950 کالری در ساعت)

هنگامی که تمام تلاش خود را در بالا رفتن از شیب می کنید، باید سرعت دویدن خود را افزایش دهید. تا زمانی که قلبتان با شما همراه است، باید سختی بالارفتن را تحمل نمایید. اجرای این ورزش سبب مهار کردن پوکی استخوان در آینده و رسیدن به وزن و تناسب اندام ایده آل می گردد.

کتل بل (550 تا 820 کالری در ساعت)

اجرای درست تمرینات ورزشی با وزنه های کتل بل با در نظر گرفتن وزن متناسب با افراد، می تواند تا 24 ساعت پس از تکمیل تمرین کالری سوزی را در بدن انجام دهد. این حرکت جزو تمرینات قدرتی بدنسازی خصوصی و ورزش لاغری برای کل بدن به شمار می رود. بدیهی است اجرای صحیح حرکات با این وزنه ها باید در باشگاه بدنسازی پارت نوین و تحت نظر مربی صورت گیرد، در این شرایط است که شما می توانید نتیجه مطلوبی را دریافت کنید.

اسپینینگ (560 تا 840 کالری در ساعت)

هنگامی که با قدرت و شدتی پایدار رکاب می زنید، ضربان قلب شما آهسته آهسته افزایش می یابد و اکسیژن بیشتری به منظور سوخت کالری به بدن وارد می گردد. پدال زدن با اسپینینگ در از بین بردن کالری بسیار مؤثر است و با سرعت بالایی، لاغری کل بدن را برای شما به ارمغان می آورد.

کاردیو

کاردیو باعث کاهش خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی و افزایش کارایی عضلات می‌شود، همچنین برای بهبود عملکرد سیستم گردش خون بسیار مفید است.کاردیو ورزشی فراتر از دوی طولانی‌ مدت است و بسیاری از حرکات اینتروال، رقص و بعضی از انواع تمرینات قدرتی را دربر می‌گیرد.

تمرینات هیت

ورزش های دوره ای هیت، یکی از روش های جدید و تأثیرگذار برای کاهش چربی می باشد. این شیوه تمرینی به صورت فشرده انجام می شود و در مقایسه با روش های قبلی کمترین زمان را برای رسیدن به لاغری و کاهش وزن نیاز دارد. این ورزش به تمرینات دوره ای با شدت بالا اطلاق می شود که شما می توانید در ورزش های لاغری همچون: دوچرخه سواری، پارو زدن و غیره آن را انجام دهید. شما روی تردمیل می توانید بدن خود را به چالش بکشید به طور مثال شما بعد از 60 ثانیه دوی سرعتی و بالا بردن متابولیسم بدن باید حدود 30 ثانیه راه بروید. در این زمان شما باید به بدن خود استراحت بدهید و دوباره استارت بزنید. این مدل ورزش برای لاغری کل بدن جدای از کاهش چربی، استقامت و آمادگی جسمانی قلب را نیز افزایش می دهد همچنین، کنترل ضربان قلب در زمان دویدن اثربخشی بسیاری در سوزاندن کالری دارد.

تی آر ایکس

تی آر ایکس به معنی تمرینات مقاومتی کل بدن می باشد که از تمریناتی، بر پایه تعادل و وزن بدن تشکیل شده است. در این ورزش، از بندهای ساده ای استفاده می گردد که به سقف یا دیوار باشگاه ورزشی مدرن غرب تهران متصل شده و فرد با آن ها ورزش می کند. تمرینات مقاومتی این ورزش سبب افزایش باورنکردنی متابولیسم بدن از این تمرین تا تمرین بعدی می شود جدای از این مورد، به پایین آوردن درصد چربی بدن هم کمک می نماید. کارشناسان اعتقاد دارند افرادی که به دنبال رسیدن به وزن مطلوب و ایده آل هستند، می توانند با افزایش سطح مقاومت بدن و تسریع در از دست دادن چربی همراه با یک تمرین ورزشی هوازی و رژیم غذایی مناسب نتیجه بهتری را دریافت کنند. تمرینات تی آر ایکس در حالت نرمال باید 3 روز در هفته و بین 40 تا 60 دقیقه در هر جلسه در باشگاه ورزشی صورت گیرد، تا نتیجه بهتری را برای ورزشکار به همراه داشته باشد. تمرکز بر حرکات ترکیبی حین کشش، گروه های عضلانی بیشتری را در بدن درگیر خواهد کرد علاوه بر آن، مفاصل با امنیت بیشتری بدن را همراهی می کنند. خسته کردن عضلات با تمرینات کششی موجب بالا رفتن انعطاف بدنی و در نتیجه کالری سوزی بیشتر می شود.

پیلاتس معلق

پیلاتس معلق شاخه ای از پیلاتس است که شامل انجام دادن حرکات با بدن معلق است. در حال حاضر ورزش های معلق امکانات زیادی را در اختیار ورزشکاران قرار می دهند، علی الخصوص زمانی که با پیلاتس ترکیب شوند. پیلاتس معلق فواید بسیاری دارد که می توان به بهبود انعطاف‌پذیری و وضعیت بدن و همچنین افزایش قدرت عضلانی به ویژه در ناحیه شکم اشاره کرد. این ورزش هم در باشگاه ورزشی میدان کاج ثبت نام می شود و شما می توانید با استفاده از این ورزش برای لاغری کل بدن خود کمک بگیرید.

کیک بوکسینگ

کیک بوکسینگ یک ورزش برای لاغری کل بدن است که قطعاً باید در باشگاه بدنسازی و تحت نظر مربیان باشگاه انجام شود. مشت، لگد زدن، فعالیت های سریع دست و پا و زدن ضربه های فوق العاده محکم با به وجود آمدن انعطاف پذیری، کالری بسیار بالایی را از بدن خارج می کند.

پیلاتس

پیلاتس بهترین ورزش برای لاغری کل بدن و کاهش وزن محسوب می شود، اگر شما در کنار این ورزش از یک رژیم غذایی مناسب استفاده نمایید نه‌تنها نیاز بدن خود را به بهترین نحو تأمین می کنید؛ بلکه با کنترلی که روی مقدار وعده‌های غذایی خود دارید، می توانید تناسب‌اندام را در کنار سلامتی تجربه کنید.

فیتنس

فیتنس به شاخه ورزشی اطلاق می شود که همراه با حرکات ریتمیک و آکروبایتک است. رژیم غذایی مناسب در کنار این ورزش برای لاغری کل بدن به گونه ای است که می تواند، چربی بدن را به کمترین حد خود برساند و فرم بدن را به شکل ایده آل تغییر دهد. در حقیقت هدف اصلی فیتنس، کاهش چربی های بدن و متعادل کردن وزن است. پس اگر به دنبال ورزشی در باشگاه بدنسازی پارت نوین، برای تناسب اندام و لاغری کل بدن می گردید به سراغ تمرینات فینس بروید. در فیتنس می توان چربی ها را تا حد بسیار زیادی از بین برد و جالب است بدانید که در این ورزش افزایش توده عضلانی ملاک نمی باشد.

فیتنس

مهمترین موضوع در تأثیر ورزش و لاغری کل بدن

طبق آمار انجام شده استرس مؤثرترین عامل چاقی شکمی در افراد چاق شناخته شده است، چرا که این موضوع باعث بهم ریختگی کارکرد صحیح هورمون های بدن شده و در نتیجه می تواند، مقدار انباشتگی چربی را افزایش دهد. شما باید قبل از شروع رژیم غذایی و اجرای تمرینات ورزشی، استرس را از خود دور کنید تا به فرم اندامی مناسب و ایده آل دست پیدا کنید. شما می توانید با حضور در باشگاه بدنسازی پارت نوین، انرژی فوق العاده ای را از فضای باشگاه و مربیان آن دریافت کرده و بدون کوچک ترین نگرانی تمرینات خود را استارت بزنید. در این باشگاه، مربیان شما را تا آخرین لحظه تحت نظر دارند و شما پس از یک دوره کوتاه متوجه کاهش سایز و وزن بدن خود خواهید شد.

نکات مهم ورزش برای لاغری کل بدن

جدای از موارد ذکر شده برای لاغری کل بدن شما باید نکات مهم ورزشی را هم به خاطر داشته باشید، به همین جهت در متن ذیل به تعدادی از آن ها اشاره کردیم:

استفاده از وزنه‌ های سنگین

بسیاری از ورزشکارانی که به اجرای تمرینات کل بدن می ‌پردازند، با تفکر اشتباه ذخیره انرژی، وزنه‌ های سبک ‌تر را در باشگاه ورزشی شهرک غرب انتخاب می‌کنند؛ اما حقیقت این است که اگر با وزنه‌ های سنگین کار نکنید پیشرفت شما کُند می گردد، پس تا جایی ‌که امکان دارد وزنه‌ های سنگین را به کار بگیرید.

تمرین برای یک گروه از عضلات

اگر شما تمرینات پایه را با سنگین‌ترین وزنه انجام می دهید، دیگر احتیاجی به تمرینات بیشتر برای یک گروه از عضلات نخواهید داشت. هنگامی که تمرین مورد نظرتان را انتخاب کردید، برنامه ورزشی خود را به نحوی بچینید که هر حرکت را در 2 تا 4 ست و هر ست را 10 تا 12 بار تکرار کنید.

زمان تمرین

وقتی تصمیم گرفتید که تمرینات تناسب اندام خود را شروع و زمان‌بندی کنید، فراموش نکنید که تمرینات استقامتی (وزنه ‌زدن) بر هورمون‌ های طبیعیِ عضله ‌ساز تأثیر بسیاری خواهند داشت. تعداد زیاد حرکات ترکیبی، به بالا بردن سطح تستوسترون کمک می‌کند در حالی که برنامه‌ های طولانی ‌مدت، سبب افزایش سطح هورمون مخرب کورتیزول می ‌شود.

تغییر چیدمان تمرین

شما باید هرگاه که شروع به تمرین می کنید برنامه هایتان را به صورت متناوب در باشگاه ورزشی سعادت اباد انجام دهید یعنی یک ‌بار با سینه، یک ‌بار با زیر بغل و بار دیگر با تمریناتی مختص ران‌ ها فقط فراموش نکنید که همیشه حرکات ساق پا و شکم را به آخرین حرکت موکول نکنید.

مشخص ‌کردن روز و زمان تمرین

اگر تمرینات هوازی را در سه تا پنج روز در هفته انجام دهید به حفظ سلامت بدنی خود کمک شایانی کرده اید. بدیهی است که اگر تصمیمتان از ورزش کردن کاهش وزن است، شما باید تعداد روزهای ورزش را به 5 تا 6 روز در هفته افزایش دهید. ولی به خاطر داشته باشید که یک روز را به استراحت خود اختصاص دهید. برای حفظ سلامتی بدن، هر تمرین باید بین 30 دقیقه یا بیشتر زمان ببرد اما برای کاهش وزن، باید تمرینتان را به 45 دقیقه یا بیشتر در روز برسانید.

انجام تمرینات قدرتی

شما پس از انتخاب برنامه تمرینی باید مطمئن شوید که این حرکات، بهترین ورزش برای لاغری کل بدن است و می تواند همه گروه عضلات بدنتان را درگیر ‌کند. به عبارتی دیگر انجام این تمرینات عضلات سینه، بازوها، کمر و شکم، ران‌ها و باسن را درگیر می کند.

انجام تمرینات کششی

حرکات کششی از آسیب دیدگی جلوگیری می ‌کنند، بهترین نوع تمرین کششی باید شامل کشش متوسط تمامی اندام ‌ها به مدت 15 تا 30 ثانیه باشد. البته تنفس صحیح را فراموش نکنید؛ زیرا اثر تنفس در این تمرینات غیر قابل انکار است. اجرای تمرینات کششی در بین تمرینات دیگر سبب می شود تا شما هیچ‌ گاه دچار گرفتگی عضلات و یا صدمات ورزشی در باشگاه بدنسازی غرب تهران نشوید. یادتان باشد که همیشه قبل از انجام تمرینات کششی، بدن خود را گرم کنید.

نکته مهمی که باید فراموش نکنید این است که اگر شما دچار از بیماری خاصی رنج می ‌برید، حتماً قبل از انتخاب برنامه خود با پزشک متخصص مشورت کنید تا با اطمینان خاطر به ورزش مورد نظرتان بپردازید. علی الخصوص بیماری‌ هایی که نیازمند مراقبت و مشورت بیشتری هستند. بهترین متد برای دست یابی به تناسب اندام، پیروی از یک برنامه ورزشی لاغری برای کل بدن به همراه برنامه غذایی ورزشی است. این برنامه ها کاملاً شخصی هستند و به سبک زندگی افراد، خصوصیات فردی، استرس و فیزیولوژی بدن بستگی دارند.

شما با ثبت نام در باشگاه بدنسازی پارت نوین، در هر رشته ورزشی که تمایل دارید، خواهید توانست به تناسب اندام ایده آل خود دست پیدا کنید. یکی از مزیت های این باشگاه، تایم بسیار عالی باز بودن آن است این گونه بانوان با خاطری آسوده می توانند به تمرینات ورزشی خود در طول روز بپردازند و سریع تر به نتیجه دلخواه خود برسند.

ورزش هایی که می تواند لاغری کل بدن را تضمین کنند کدامند؟

ورزش های بسیاری برای لاغری وجود دارد ورزش پیلاتس، فیتنس، کیک بوکسینگ، تی آر ایکس و غیره جزو این دسته از ورزش هایی هستند که شما می توانید با آن ها به تناسب اندام ایده آل برسید.

یکی از مهم ترین موضوعاتی که باعث می شود شما با انجام ورزش تغییری در بدنتان صورت نگیرد چیست؟

استرس یکی از دغدغه های بیشتر خانم ها می باشد که تأثیر بسیاری در هورمون های کل بدن دارد و این تغییرات سبب، جلوگیری از کاهش وزن می شود حتی در برخی موارد، این موضوع باعث افزایش وزن هم می گردد.

برنامه ابتدایی ورزش کردن را چگونه باید شروع کنید؟

شما باید برنامه ورزشی خود را به صورت متناوب اجرا کنید و هر بار تمرین را از ناحیه مختلفی مثل: سینه، بازو و غیره شروع نمایید.

نکات مهم ورزش برای لاغری چیست؟

شما باید نکات بسیاری را در اجرای ورزش در باشگاه به یاد داشته باشید تا بتوانید تأثیر بیشتری را از بدن خود مشاهده نمایید. این نکات عبارتند از: استفاده از وزنه‌ های سنگین، تمرین برای یک گروه از عضلات، زمان تمرین، تغییر چیدمان تمرین، مشخص‌کردن روز و زمان تمرین اگر شما این موارد را رعایت کنید، نتیجه گیری تمریناتتان را زودتر کسب خواهید کرد.

آیا تمرین در خانه با تمرین در باشگاه تأثیر یکسانی دارد؟

خیر، شما در خانه پس از مدتی و بنا بر دلایلی تمرین خود را قطع می کنید و شاید شخص خاصی را نداشته باشید که بتواند به شما انگیزه ادامه دادن ورزش را بدهد؛ اما در باشگاه بدنسازی این موضوع کاملاً برعکس است شما در تایم های مدنظر، نتیجه را دریافت خواهید کرد و اگر چند روز به باشگاه نرفته باشید به دلیل وجود مربیان فوق العاده باشگاه ورزشی پارت نوین و شرایط عالی باشگاه دوباره خود را مجبور به بازگشت باشگاه خواهید کرد.