وسایل باشگاه بدنسازی بانوان

وسایل باشگاه بدنسازی بانوان

داشتن کامل ترین و ضروری ترین وسایل باشگاه بدنسازی بانوان یکی از مهم ترین مشخصات باشگاه های حرفه ای است که می تواند آن سالن را از دیگر سالن های ورزشی متمایز نماید. باشگاه ورزشی باید کلیه وسایل را برای استفاده کاربر آماده نماید تا به طور کامل بتواند پاسخگوی نیازهای کاربران و مراجعه کنندگان خود باشد. اگر باشگاهی به باکیفیت ترین و بهترین وسایل مجهز باشد ورزشکار تعصب خاصی روی باشگاه بدنسازی خود پیدا می کند و حاضر نمی شود تا آن را در هر شرایطی تغییر دهد. باشگاه پارت نوین یکی از باشگاه های مجهز به سالن های مختلف ورزشی از اسپینینگ گرفته تا سالن های کیک بوکسینگ می باشد و شما می توانید برای شرکت در این کلاس ها به وب سایت این باشگاه مراجعه نمایید. ما در این نگارش قصد داریم شما را با وسایل باشگاه بدنسازی بانوان آشنا کنیم تا بتوانید بهترین باشگاه را برای ورزش کردن انتخاب نمایید پس لطفاً تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

وسایل مورد نیاز باشگاه بدنسازی

ورزشکارانی که برای انجام دادن رشته های مختلف ورزشی به باشگاه می روند باید با تمامی وسایل باشگاه آشنایی داشته باشند تا بتوانند با اعتماد به نفس کامل تری با آن ها کار کنند در اینجا تعدادی از وسایل مورد نیاز باشگاه بدنسازی بانوان را مورد بررسی قرار می دهیم:

دمبل

یکی از وسایل باشگاه بدنسازی بانوان که در گروه وزنه های آزاد قرار دارد دمبل می باشد، استفاده از دمبل به شکلی گسترده موجب تقویت بخش های مختلف بدن و افزایش کارایی و حجم عصبی عضلانی اندام ها می شود. دمبل دارای حجم کمی است و به دلیل قیمت مناسبی که دارد می توان آن را هم در باشگاه های ورزشی و هم در منزل مورد استفاده قرار داد. دمبل ها دارای دو مدل هستند یکی دمبل هایی که وزن ثابتی دارند و دیگری دمبل هایی که دارای قابلیت تنظیم هستند و می توان به آن ها وزن اضافه نمود. شما برای بالا بردن مقاومت بدن خود باید به صورت مداوم دمبل هایتان را تعویض نمایید، دمبل ها یکی از وسایل باشگاهی می باشند که در حرکات مختلف ورزشی می توان از آن استفاده کرد و به قول معروف همه کاره هم هستند، محل قرارگیری دمبل ها روی یک قفسه محکم است که به آن رک گفته می شود شما باید در زمان برداشتن آن احتیاط کنید تا از دستتان نیفتد زیرا در صورت افتادن انگشتان پا آسیب می بینند.

باشگاه پارت نوین یکی از مجهزترین سالن های بدنسازی بانوان است که با ارائه بهترین امکانات و خدمات پذیرای کلیه کاربران و مراجعه کنندگان می باشد. شما می توانید حتی با قدم زدن در باشگاه بدنسازی سعادت آباد و مشاهده وسایل آن تفاوت آن را با سالن های ورزشی دیگر متوجه شوید.

هالتر

هالتر یکی دیگر از وسایل باشگاه بدنسازی بانوان است و شبیه میله ای بلند به وزن 15 تا 20 کیلوگرم می باشد. یکی از کاربردهای این وسیله در بدنسازی خصوصی است که کلیه ورزشکاران قادر خواهند بود تا با اضافه نمودن وزنه به داخل میله هالتر کلیه حرکات وزشی را در باشگاه انجام دهند. به منظور افزایش مقاومت حرکات ورزشی به دو طرف هالتر وزنه های بشقابی را اضافه می نمایند اما در زمان استفاده از این وسیله باید هیجان را کنترل کرد زیرا هالتر سنگین است و وزنه های اضافی به راحتی می توانند به بدن کاربر آسیب وارد نمایند. کاربر حتی در زمان ورزش های دیگر هم باید مراقب افرادی باشید که مشغول کار کردن با این وسیله هستند. هالتر یکی از بهترین گزینه هایی است که با تسلط داشتن بر کلیه حرکات و اجرای درست تمرینات به افزایش قدرت بدن کاربر کمک خواهد کرد.

وزنه های بشقابی

یکی دیگر از وسایل باشگاه بدنسازی بانوان وزنه های بشقابی است که به روی دمبل های قابل تنظیم و یا دو طرف میله هالتر قرار می گیرند. وزن این وزنه های بشقالب 25، 20، 15، 10، 5 و 2.5 کیلوگرم می باشد.

وزنه های آزاد

وزنه آزاد یکی دیگر از وسایل باشگاه بدنسازی بانوان است که قابلیت اتصال به هیچ چیز را ندارد به همین جهت به آن وزنه آزاد گفته می شود. وزنه های آزاد به شرط این که یک وزنه باشند شامل کلیه وسایلی می شوند که می توانید آن را برداشته و تمرینی را اجرایی نمایید این وسایل عبارتند از: کتل بل، دمبل، توپ های کوچک یوگا، هالتر و غیره. استفاده از وزنه های آزاد در حرکات مختلف تمرینی به کاربر در افزایش و ثبات تعادل عضلات کمک فراوانی خواهد کرد.

توپ

یکی دیگر از وسایل باشگاه بدنسازی بانوان توپ می باشد که بسیار پرکاربرد و محبوب در ورزش است از پیلاتس تا بدنسازی این وسیله برای وزشکاران کارایی دارد. توپ ها دارای دو مدل می باشند که یکی توپ های سبک و کوچک مانند توپ پیلاتس و دیگری توپ های سنگین و بزرگ مانند توپ مدیسن بال است.

کش

یکی دیگر از وسایل باشگاه بدنسازی بانوان نوارها و کش های مقاومتی هستند که در ورزش جایگاه ویژه ای دارند زیرا به راحتی جایگزین دمبل ها و وزنه ها می شوند و می توانند با استفاده از یک مقاومت خارجی موجب رشد و تحریک عضلات شوند. کش ها انوع مختلفی در ورزش دارند که می توان به طور خلاصه به کش بدنسازی، کش پیلاتس و کش لوپ اشاره کرد.

میله EZ

یکی دیگر از وسایل پرکاربرد باشگاه بدنسازی بانوان میله EZ است که از جنس فولاد ساخته شده و یک میله هالتر خم می باشد. میله EZ دارای دو انحناست که جهت تمرینات پاورلیفتینگ، عضله سازی و غیره به کار گرفته می شود.

کتل بل

کتل بل هم یکی دیگر از وسایل باشگاه بدنسازی بانوان است که دارای دستگیره به روی خود می باشد و شبیه یک گلوله است. این وزنه فلزی در سایزهای و وزن های گوناگونی برای اجرای تمرینات مقاومتی و قدرتی مورد استقاده قرار می گیرند علی الخصوص تمرین هایی که با دمبل قابلیت اجرایی ندارند.

نیمکت

نیمکت یکی از وسایل باشگاه بدنسازی بانوان می باشد که به جهت استراحت وزشکاران و کمک به انجام یک سری تمرینات طراحی شده است. این وسیله قابلیت تنظیم زاویه را دارد به همین جهت عضله های درگیر در تمرینات هم تغییر می کنند، مهم ترین نکته مهم در این وسیله متریال مورد استفاده و استاندارد بودن سایز آن می باشد.

استپ

استپ یکی از وسایل مورد نیاز باشگاه بدنسازی است که به معنای پله هم می باشد و کاربرد استپ ها به جهت این که مانند یک پله کوتاه می باشند در تمرینات قدرتی و هوازی مختلفی به کار گرفته می شوند. این پله کوتاه یک تخته فومی است که بعضی از آن ها مدل پلاستیکی هم دارند.

شما با ثبت نام در باشگاه پارت نوین می توانید از کلیه وسایل مورد نیاز خود استفاده نمایید و بعد از اجرای تمرینتان برای استراحت و ریکاوری ماساژ بگیرید. پس فرصت را از دست ندهید و برای ثبت نام با شماره های ذکر شده در وب سایت این باشگاه بدنسازی خصوصی تماس بگیرید.

وسایل مورد نیاز باشگاه بدنسازی

نحوه استفاده از وسایل باشگاه بدنسازی بانوان

کاربران برای رسیدن به تناسب اندام به ورزش هایی نظیر بدنسازی روی می آورند که اغلب با اجرای تمرینات از طریق دستگاه های بدنسازی بدن فرم صحیحی را به خود می گیرد علاوه بر این، کار با دستگاه به ورزشکاران کمک می ‌کند تا فشار متناسبی را به عضلات بدن خود وارد نمایند. در این بخش به شرح نحوه استفاده از وسایل باشگاه بدنسازی بانوان می پردازیم:

دستگاه اسمیت

دستگاه اسمیت یکی از بهترین وسایل باشگاه بدنسازی بانوان برای انجام تمرینات بدنسازی می باشد که کاربر قادر است به دو شکل ایستاده و نشسته تمرینات خود را انجام دهد. این وسیله به دستگاه چند کاره بدنسازی نیز معروف است و قابلیت انجام حرکات مختلف بدنسازی را دارد که موجب تقویت عضلات بدن کاربر می شود. حرکات دستگاه اسمیت با وزنه های سنگین صورت می گیرد و در نهایت باعث افزایش قدرت در عضلات شانه و حجم آن ها می شود. بانوانی که می خواهند عضلات پایین تنه خود را به خوبی فرم دهند از این دستگاه استفاده می کنند. نحوه عملکرد دستگاه اسمیت به این شکل است:

 • انتخاب وزنه مناسب برای اجرای تمرینات بدنسازی
 • جای گیری پاها کمی جلوتر از بدن ورزشکار
 • جای گرفتن در زیر دستگاه اسمیت و گذاشتن میله هالتر روی شانه
 • فاصله دادن پاها به اندازه عرض شانه
 • اجرای بازدم همزمان با خم نمودن زانوها به اندازه ۹۰ درجه
 • اجرای دم و بازگشت به حالت ابتدایی
 • تکرار ست ها به تعداد معین

دستگاه کراس آور

کراس آور یکی از بهترین وسایل باشگاه بانوان به حساب می‌ آید که به منظور تقویت پشت بازو و بازو، عضلات سینه‌ ای بزرگ و کوچک مورد استفاده قرار می ‌گیرد. به کمک دستگاه کراس آور می ‌توانید حرکات مختلف ورزشی را انجام دهید و متداول ‌ترین آن ها شامل حرکت زیر سینه، کراس آور از بالا، سیم ‌کش دوبل، کراس آور از پایین و نشر خم می باشد. نحوه کاربرد این دستگاه برای اجرای حرکات بسیار متفاوت است، شما برای اجرای تمرینات کراس آور از پایین باید مراحل زیر را انجام دهید:

 • در پایین ‌ترین قسمت دستگاه دسته سیم کش تنظیم و قفل می شود.
 • قرار گرفتن یک پا در جلوی پای دیگر
 • اجرای دم و همزمان خم کردن آرنج دست
 • گرفتن دسته‌ های کابل دستگاه و هدایتش در مسیر سینه
 • باز کردن دست ‌ها به جهت پهلو و اجرای عمل بازدم
 • تکرار حرکات تمرین ها با ست های مشخص

الپتیکال

یکی دیگر از مشهورترین وسایل باشگاه بدنسازی بانوان دستگاه الپتیکال یا همان اسکی فضایی است که به عنوان یکی از کارآمدترین دستگاه های بدنسازی برای خانم ها در باشگاه قابل استفاده است. حرکات ورزشی این دستگاه شباهت بسیاری به ورزش اسکی دارد و شما به کمک آن می‌ توانید جدای از کاهش وزن به تناسب اندام هم برسید. جهت استفاده از الپتیکال کافی است مراحل زیر را انجام دهید:

 • پاها بر روی پدال قرار دهید و به کنسول نگاه کنید.
 • جهت شروع به کار دستگاه پدال بزنید.
 • با حرکت دادن دسته ‌های الپتیکال همزمان پدال ها را فشار دهید.

دوچرخه ثابت

یکی از وسایل باشگاه بدنسازی بانوان دوچرخه ثابت می باشد که جایگزینی برای تردمیل و دستگاه پارویی برای تمرینات استقامتی قلبی عروقی است. دوچرخه روشی کم ‌تأثیر برای بالا بردن ضربان قلب فراهم می ‌کند و بر رویکردهای عصبی عضلانی برای تناسب اندام هوازی تأکید دارد همچنین به کاهش وزن، لاغری و چربی سوزی کاربر نیز کمک می ‌کند. اگر می خواهید زودتر به تناسب اندام دلخواه خود برسید می توانید در کنار دوچرخه از رژیم غذایی هم استفاده نمایید. به کارگیری از این وسیله جدای از تقویت عضلات پا و لاغری ران جهت افزایش ظرفیت تنفسی ریه، تقویت عضلات قلب، کنترل چربی خون، پیشگیری از دیابت نوع ۲ و… بسیار مؤثر است. جهت استفاده از این دستگاه باید به شکلی درست روی صندلی بنشینید، اگر هنگام نشستن زاویه کمر زیاد باشد پدال ‌زدن برای شما آسان تر خواهد بود اما هنگام نشستن احساس راحتی کمتری خواهید داشت پس از نشستن صحیح بر روی صندلی، با گذاشتن پا بر روی پدال زانوهای خود را در زاویه ۲۵ یا ۳۰ درجه تنظیم نمایید و بعد از مطمئن شدن از تنظیم بودن کلیه این موارد پدال زدن را شروع نمایید.

تردمیل

تردمیل یکی دیگر از وسایل باشگاه بدنسازی بانوان می باشد که شیب ها و سرعت های متفاوتی دارد و ضربان قلب را کنترل می کند. ترمیل در تمام ورزش ها جایگاه خاص خود را دارد و جزو یکی از پرکاربردترین و راحت ترین وسایل ورزشی به شمار می رود. این دستگاه جدای از تأثیر مثبتی که به روی سلامتی دارد موجب تناسب اندام و لاغری نیز می ‌شود ناگفته نماند که میزان کالری سوزانده شده به واسطه تردمیل از سایر دستگاه‌ ها بسیار بالاتر می باشد. استفاده از تردمیل نسبت به سایر دستگاه ‌های بدنسازی بسیار آسان می باشد تنها کافی است تا با ویژگی‌ های ایمنی و صفحه کنترل آن آشنا باشید آن گاه با کنترل سرعت تردمیل، قادر خواهید بود به آرامی روی دستگاه راه بروید و انتخاب برنامه تمرینی را براساس بدن خود مشخص کرده و شروع به اجرای آن ها نمایید.

ترد میل

 

دستگاه گلوت

یکی دیگر از وسایل باشگاه بدنسازی بانوان جهت فرم دادن و بزرگ کردن باسن، دستگاه گلوت می باشد. هنگام استفاده از دستگاه گلوت به کارگیری وزنه ‌های سنگین موجب آسیب دیدن به عضلات پا می ‌شود پس به این نکته توجه داشته باشید. جهت اجرای حرکات ورزشی با دستگاه گلوت کافی است تا مراحل زیر را اجرایی کنید:

 • انتخاب کردن وزنه مناسب
 • متصل نمودن مچ بندهای دستگاه به پاها
 • ایستادن در جلوی دستگاه
 • جفت کردن پاها
 • خم کردن یک پای و صاف نگه داشتن پایی که به کابل وصل است.
 • کشیدن پا به طرف شکم جهت فشار وارد کردن به عضلات باسن
 • تکرار حرکات در ست های معین

میز شیب دار

یکی از دستگاه های قدرتی که در تقویت ماهیچه های کمر و عضلات شکم بسیار مورد استفاده قرار می گیرد میز شیب دار است. این میز دارای حالت تنظیم دار شیب می باشد که در سایزهای و شیب های مختلف عرضه می شوند. استفاده از این وسیله ورزشی بسیار آسان است، میز باید با صلاح دید مربی در حالت شیب قرار گیرد و پاها در قسمت بالای شیب میز به پد گردنه ثابت بمانند. دست ها به پشت گردن رفته و سر را به طرف بالا حرکت دهید تا برابر زانو باشد. ورزش با این میزها کاملاً قدرتی بوده و باید از نظر ست ها تحت نظر مربی انجام پذیرد در غیر این صورت باعث گرفتگی ماهیچه های بالاتنه می شود.

شما می توانید برای ثبت نام در انواع کلاس ها از کراسفیت گرفته تا اجرای ورزش ترامپولین به وب سایت باشگاه پارت نوین مراجعه نموده و کلاس مورد نظر خود را رزرو نمایید.

بهترین وسایل باشگاه بدنسازی بانوان چیست؟

از بهترین تجهیزات بدنسازی و هوازی برای بانوان می توان به الپتیکال، تردمیل، دستگاه اسمیت، کراس آور و دوچرخه ثابت اشاره نمود.

آیا بانوان قادر هستند تا از کلیه تجهیزات بدنسازی استفاده کنند؟

گر نحوه استفاده از دستگاه ها را بلد باشند، قادر خواهند بود از کلیه وسایل بدنسازی استفاده نمایند در غیر این صورت ممکن است به بدن خود آسیب بزنند. البته دستگاه هایی وجود دارند که می توانند بهترین انتخاب برای بانوان باشند و می توانند با استفاده از آن ها وزن خود را کاهش داده و یا عضله سازی کنند.

نحوه استفاده از وسایل باشگاه بدنسازی بانوان چگونه است؟

بانوان برای استفاده از تجهیزات باید کار با آن ها را بلد باشند در این نگارش کاربرد و نحوه استفاده از وسایل باشگاه بدنسازی بانوان به طور کامل توضیح داده شده است تنها نکته ای که وجود دارد استفاده صحیح و اجرای درست حرکات توسط کاربر می باشد.

آیا کاهش وزن و تناسب اندام تنها در بدنسازی امکان پذیر می باشد؟

جواب خیر است ورزش های متعددی از قبیل تی آر ایکس که فعالیت زیادی را می طلبد، رزمی برای افرادی که علاقه به فنون رزمی دارند، ای ام اس برای افرادی که نمی توانند به سراغ ورزش های دیگری که تحرک زیادی دارند بروند، ایروژیم برای افرادی که عاشق ایروبیک و ژیمناستیک هستند، فیتنس و غیره وجود دارد که می توان با این ها کاهش وزن را ایجاد کرد.

باشگاه بدنسازی خصوصی غرب تهران چه رشته های دیگر را شامل می شود؟

باشگاه بدنسازی خصوصی غرب تهران علاوه بر ورزش های ذکر شده در متن بالا، ورزش فانکشنال که بسیار محبوب افراد می باشد و ورزش کاردیو را هم شامل می شود، برای بررسی کامل رشته های ورزشی می توانید به وب سایت باشگاه مراجعه نمایید.