فواید ورزش اسپینینگ

اسپینینگ یک ورزش فوق العاده جذاب و عالی است که طرفداران زیادی دارد. اسپینینگ همان فعالیت دوچرخه سواری ثابت و ۴۵ دقیقه رکاب زدن و عرق کردن در اتاقی در بسته همراه موسیقی و رقص نور است که باعث می شود که شما حتی یک لحظه متوقف نشوید.

اندورفین همان مسکن ها ی بدن هستند که در اثر هیجان، فعالیت ورزشی، خوردن غذاهای فلفلی و… ترشح می‌شوند و درد را تسکین می‌دهند. اسپینینگ هم باعث ترشح اندورفین می‌شود. در هر نوبت تمرین ۴۰۰ تا ۶۰۰ کالری می توانید بسوزانید. ورزش اسپینینگ برای افرادی که قصد لاغری و تناسب اندام را دارند به دلیل کالری سوزی بالا بسیار مفید است. این کلاسها باعث افزایش سطح انرژی شما می شود که این انرژی توسط مربیان به شما انتقال می یابد.

۱-در اثر تمرینات به شما حداکثر فشار وارد می شود اما نه در حدی که آسیب ببینید.

در کلاسهای اسپینینگ در طول هر تمرین لحظاتی پرفشار و لحظاتی کم‌فشارهستند. در نتیجه پاهای شما به چالش کشیده می شود. در بیشتر زمان کلاس‌ها به جای حالت «سربالایی شدید» از حالت «زمین مسطح» استفاده می‌شود. تمرینات شدت و سختی‌شان نوسان دارد، ضربان قلب شما را بالاتر می‌برد و کمک می‌کند تا در زمانی کم، کالری نسبتا زیادی بسوزانید.

۲-موسیقی به شما کمک می‌کند تا سختی رکاب ‌زدن را فراموش کنید.

موسیقی باعث راحت تر رکاب زدن و افزایش انرژی شما می‌شود. ریتم موسیقی و دیدن افرادی که سخت در حال رکاب‌ زدن هستند، شما را تشویق می‌کند تا سرعت خود را حفظ کنید. تحقیقات نیز نشان داده است ورزشکارانی که حین تمرین موسیقی با ریتم تند گوش می‌کنند، تلاش بیشتری خواهند کرد. موسیقی نقش مهمی دارد. موسیقی به شما کمک می‌کند تا احساسات منفی خود را با احساسات خوب و مثبت جایگزین کنید.

۳- ورزش اسپینینگ علاوه بر پاها، سایر نقاط بدن‌ را نیز به چالش می‌کشد.

می‌توانید همزمان حین رکاب زدن با تمرینات دیگر سایر عضلات خود را نیز تقویت کنید. این ورزش، بیشتر استقامتی است. در حالی‌که بیشتر تمرکز در ورزش اسپینینگ بر روی پاها است، ولی رو‌ش‌هایی وجود دارد که به شما کمک می‌کند تا بیشتر نقاط بدن خود را به چالش بکشید.

۴-به احساس دردی که بعد از ورزش اسپینینگ دارید عادت می کنید.

اگر مدتی است که ورزش نکرده‌اید و می‌خواهید برای اولین جلسه رکاب بزنید، احتمال دارد روز بعد احساس درد داشته باشید. برای جلوگیری از درد شدید، روز بعد نباید در تمام مدت تمرین روی صندلی دوچرخه ثابت بنشینید. نشستن طولانی بر روی صندلی و وارد شدن نیروی زیاد به شما، می‌تواند به شما صدمه بزند. در بیشتر کلاس‌ها بین آهنگ‌ها از شما می‌خواهند تا بلند شوید و دوباره روی صندلی خود بنشینید. با این حال اگر احساس راحتی نکردید، می‌توانید از صندلی‌های نرم‌تر استفاده کنید.

۵- اسپینینگ روحیه کار تیمی را افزایش می دهد.

شاید گاهی اوقات، به تنهایی رکاب ‌زدن برای رهایی از افکار منفی خوب باشد. ولی مطمئن باشید رکاب ‌زدن در باشگاه و دریافت انرژی از افراد دیگری که مانند شما تلاش می‌کنند، در روحیه‌ی شما تأثیر بهتری می‌گذارد. 

۶. شما کلاس را با حس خوشحالی ترک خواهید کرد.

برای پایان کار مربیان یک آهنگ پر انرژی انتخاب می کنند تا افراد در هنگام ترک کلاس آن آهنگ را به خاطر داشته باشند.

جمع بندی 

انتخاب ورزش اسپینینگ نباید باعث شود که از ورزش‌های دیگر غافل شوید. اما اگر شما سالم هستید و آسیب‌دیدگی ندارید، افزودن این ورزش به سایر تمرینات‌ برای تناسب اندام‌تان بسیار مفید است. اگر تصمیم به انجام ورزش اسپینینگ گرفتید، متعهدانه آن را انجام بدهید.