چگونه در باشگاه بدنسازی لاغر شویم

چگونه در باشگاه بدنسازی لاغر شویم

یکی از سؤالاتی که قبل از رفتن به باشگاه ذهن را مشغول می کند این است که چگونه در باشگاه بدنسازی لاغر شویم؟ این سؤال دغدغه خیلی از افرادی است که اضافه وزن دارند و به دنبال راهی برای لاغری می گردند. یکی از بهترین روش های لاغری ایمن و دائمی چربی سوزی در بدنسازی است. با شروع یک برنامه شخصی بدنسازی خواهید توانست سبکی از یک زندگی جدید را تجربه کنید. در این روش قرار است چربی ‌های مزاحم کم کم فرو بریزند، عضله ها ساخته شوند و سلامتی کامل بدن‌ روز به روز بهبود یابد. در این نگارش قصد داریم به پاسخ این سؤال که چگونه در باشگاه بدنسازی لاغر شویم بپردازیم پس ما را تا پایان مطلب همراهی کنید تا بتوانید با راه های لاغر شدن در باشگاه بدنسازی به طور کامل آشنا شوید و از آن در جهت رسیدن به اهدافتان استفاده نمایید.

بدنسازی برای لاغری بانوان

به مجموعه ‌ای از فرایند تمرینی که وزن به صورت اصولی از طریق بدنسازی کاهش می باید بدنسازی چربی سوزی می گویند. میزان لاغری به تغذیه و سبک تمرینی فرد بستگی دارد؛ اما اگر برای شما تنها اعداد روی ترازو مهم است روش های بسیاری وجود دارند که خیلی زود در وزن شما تأثیر می گذارند.

ابتدا افراد برای پاسخ این سؤال که چگونه در باشگاه بدنسازی لاغر شویم باید هدف خود را مشخص کنند که کدام راه مد نظرشان است اعداد روی ترازو یا تناسب اندام. کاهش وزن در روشی که تنها اعداد مهم هستند موجب ضعف مفاصل و استخوان ها، کاهش توده عضلانی، شل شدن پوست و ریزش مو می شود و حتی در سلامتی روح و روان تأثیر بسیاری می گذارد. ممکن است شما با این روش ها به‌ سرعت وزن خود را کم کنید؛ اما آیا از خود پرسیده اید که این کاهش وزن ارزش از بین رفتن سلامتی جسمی و روحی شما را دارد یا نه؟ برای اجرای بدنسازی دانستن چند نکته کافی نیست. در این روش مربیان باشگاه بدنسازی سعادت آباد برنامه ای حرفه ‌ای را جهت تمرینات منظم هوازی و قدرتی و همچنین وعده ‌های غذایی و میان ‌وعده ‌های شما طراحی می کنند؛ اما شما برای اینکه سریع تر لاغر شوید باید نکات زیر را مد نظر قرار دهید:

  • برای ساختن عضلات و حفظ آن ها بدن به پروتئین نیاز دارد پس آن را مصرف نمایید.
  • اگر به دنبال چربی سوزی بیشتری هستید می توانید مقدار محدودی از کربوهیدرات‌ ها را مصرف نمایید.
  • مصرف کردن عناصر مغذی درشت با در نظر گرفتن تیپ بدنی و وزن فرد دربرنامه بدنسازی مشخص می گردد.
  • آب باید به مقدار بالایی مصرف شود.
  • مصرف کردن چربی ‌های سالم در حفظ تعادل هورمونی و تولید آن ها بسیار حیاتی هستند.
  • حداقل زمان برای چربی سوزی حدوداً ۱۲ تا ۱۶ هفته می باشد.
  • چیزی که در برنامه شما اهمیت فراوانی دارد تمرین با وزنه است که باید در برنامه بدنسازی شما وجود داشته باشد.
  • برای سرعت بخشیدن به روند لاغری تمرینات کاردیو را انجام دهید.
  • یکی از بخش های برنامه های بدنسازی استراحت و ریکاوری است این موضوع را رعایت نمایید تا عضلات برای تمرین جدید آمادگی لازم را داشته باشند.

باشگاه پارت نوین یکی از باشگاه های مجهزی است که کلیه دستگاه های لازم در زمینه لاغری را گردآوری کرده است تا بتواند پاسخگوی کاربران عزیزش باشد. شما می توانید برای ثبت نام در این باشگاه از طریق وب سایت آن اقدام نمایید.

برنامه چربی سوزی سریع

مسئله ‌بسیار مهم در لاغری صبر و استقامت افراد است. اگر شما برای اولین بار می خواهید وزن خود را کم کنید و لاغر شوید باید به تعهداتی که می دهید پایبند بمانید. در ادامه به توضیح بیشتر این سؤال که چگونه در باشگاه بدنسازی لاغر شویم می پردازیم:

لاغری با دستگاه بدنسازی

افرادی که در باشگاه مدرن غرب تهران به ورزش بدنسازی مشغول می شوند این سؤال برایشان پیش می آید که آیا کار با دستگاه های بدنسازی ما را به هدفمان نزدیک می کند یا خیر؟ خوشبختانه در اغلب باشگاه ‌های بدنسازی امکان استفاده از کلیه دستگاه های هوازی در مدل‌ های گوناگون وجود دارد که این روش یکی از سریع ترین راه های لاغری به حساب می آید و در اصل هدف این دستگاه‌ ها لاغری و چربی سوزی بدن شما می باشد. در این بخش تعدادی از این دستگاه ها را شرح می دهیم:

تردمیل

یکی از دستگاه هایی که در منازل و باشگاه ‌های ورزشی وجود دارد تردمیل است. شما با تنظیم کردن این دستگاه می توانید از طریق راه رفتن و یا دویدن لاغری و چربی سوزی را در کنار عضله سازی امکان پذیر نمایید. برای لاغری بیشتر و سوزاندن چربی حتماً از این دستگاه به صورت روزانه 30 دقیقه تمرین کنید و جهت نتیجه گیری‌ بهتر می‌توانید آن را شیب دهید.

دوچرخه ثابت

یکی دیگر از دستگاه های هوازی که در باشگاه پارت نوین موجود است و در لاغری نقش بسیار مهمی دارد دوچرخه ثابت است. با تنظیم مقاومت پدال‌ ها سطح اکسیژن در خون افزایش می یابد و با بالا رفتن ضربان قلب هم گردش خون بالا می رود. در کنار این موارد دوچرخه ثابت سبب افزایش متابولیسم و لاغری و چربی سوزی خواهد شد. در خانواده دوچرخه های ثابت، بیشترین کالری سوزی را اسپینینگ دارد.

لاغری با وزنه بدنسازی

اغلب افراد به اشتباه تصور می کنند که وزنه زدن تنها باعث حجیم شدن عضلات می شود و به همین جهت وزن را افزایش می دهد. در صورتی که استفاده از دمبل باعث کاهش وزن و لاغری و تناسب اندام می شود و جدای این موارد بالا رفتن سوخت و ساز بدن و استحکام استخوان ها را هم به دنبال دارد. افزایش متابولیسم باعث سرعت روند چربی سوزی می شود پس دیگر دغدغه ای از این جهت نداشته باشید.

لاغری با ورزش سی ایکس

یکی دیگر از راه های لاغری در باشگاه، انجام ورزش سی ایکس است؛ زیرا این ورزش در نیم ساعت فعالیت های بدنی و قدرتی بدن شما را به چالش می کشد به گونه ای که شما پس از اتمام جلسات، قدرت را در عضلات حس می کنید. این ورزش به شما اجازه می‌دهد تا روی کلیه عضلات خود در بازه زمانی کمی کار کنید تا چربی سوزی بیشتری داشته باشید و هر چه سریع تر به تناسب اندام دلخواه خود نزدیک شوید.

لاغری با کیک بوکسینگ

این ورزش‌ نه تنها یک ورزش رزمی به حساب می آید؛ بلکه راهکاری جهت کاهش وزن هم محسوب می شود؛ زیرا کیک بوکسینگ به جهت آن که یک ورزش هوازی است باعث افزایش سوزاندن کالری شده و در نهایت شما را به هدفتان می رساند.

لاغری با کراس فیت

بسیاری از افراد این تصور را از کراس فیت دارند که به جهت آن که حرکات تمرینی این ورزش چالشی است بدن در حین تمرینات کالری و چربی بسیاری را از دست می دهد؛ اما این باور اشتباه است زیرا مدت زمان اجرای تمرینات چالشی کوتاه است؛ اما مقدار کالری که یک ورزشکار در این جلسات می سوزاند کاملاً بستگی به شدت حرکات دارد. این ورزش تنها فرد را لاغر نمی کند؛ بلکه در فرم دهی بدن، تناسب اندام و تقویت عضلات هم مؤثر می باشد.

لاغری با ایروفیت

یکی دیگر از پاسخ های سؤال اینکه چگونه در باشگاه بدنسازی لاغر شویم اجرای ورزش ایروفیت است. این ورزش ترکیبی از ایروبیک و فیتنس است که با افزایش ضربان قلب و تقویت قدرت مرکزی موجب لاغری و تناسب اندام شما می شود. ایروفیت اغلب با وزنه های کوچک و کم وزن اجرا می شود و سبکی جدای از بدنسازی دارد این ورزش با کالری سوزی بیشتر شما را گام به گام به هدفتان نزدیک تر می کند.

مربیان باشگاه پارت نوین جزو مربیان حرفه ای هستند که از لحظه استارت برنامه ورزشی ورزشکار خود را موظف به همراهی در تمامی لحظات تمرینات ورزشکاران می دانند شما می توانید با خاطری آسوده از حضور مربی در حین تمرینات و توجه آن خود را برای مسیری چالشی جهت لاغر شدن آماده کنید.

با بدنسازی چه قدر لاغر می‌ شویم؟

همان طور که گفتیم یکی از بهترین راهکارها برای لاغری بدنسازی هدفمند است. اگر شما در این رشته ورزشی به سراغ وزنه ها و تمرینات هوازی بروید سریع تر نتیجه خواهید گرفت. اما شاید بخواهید بپرسید که با بدنسازی چقدر لاغر می شویم؟ اگر بخواهیم به طور دقیق بگوییم، لاغر شدن بستگی به نوع فعالیت تمرینی شما دارد؛ ولی از نظر استاندارد ورزشی یک واحد به نام متابولیک در نظر گرفته می شود. زمانی که بدن شما در حالت استراحت است متابولیک به فعالیت ادامه می دهد به طور مثال در ساعت 1 کالری را می سوزاند؛ اما اگر شما با وزنه ‌های بدنسازی کار می کنید درحالی‌که شما حدود 70 کیلوگرم وزن داشته باشد بدن شما در هر ساعت تقریباً بین 200 تا 400 کالری را می‌سوزاند. ناگفته نماند که این محاسبه تخمینی است و ممکن است عامل دیگری آن را تحت تأثیر قرار دهد.

راهکارهای اصولی لاغری با بدنسازی

شما برای لاغر شدن در باشگاه بدنسازی خصوصی باید سخت تلاش کنید و ورزش را به صورت اصولی اجرا نمایید تا بتوانید به هدفتان دسترسی پیدا کنید. در این بخش تعدادی از راهکارهای اصولی لاغری با بدنسازی را ذکر می کنیم تا شما بتوانید با رعایت این موارد زودتر به نتیجه برسید:

پرهیز از رژیم غذایی سخت

این تفکر غلط است که هرچه کمتر بخورید بیشتر لاغر می‌شوید در صورتی که این کار دو عیب را به همراه دارد یکی این که این روش سبب آسیب رساندن به روند سلامتی شما خواهد شد و دیگری به جهت این که شما بدون برنامه اصولی رژیم غذایی می‌گیرید بدن شما توانایی لازم را برای اجرای تمرینات نخواهد داشت پس در رژیم غذایی زیاده روی ممنوع است و شما باید از مواد درشت مغذی مانند کربوهیدرات، چربی و پروتئین به مقدار مورد نیاز استفاده کنید.

تأمین انرژی بعد از ورزش

یکی از مهم ‌ترین کارها برای لاغری سوخت مورد نیاز بعد از ورزش می باشد؛ زیرا پس از تمرینی سخت بدن احتیاج دارد تا انرژی تحلیل رفته خود را جهت عضلات و رشد آن ‌ها تأمین نماید. پس به یاد داشته باشید اگر بعد از تمرین به سراغ غذاهای پر کالری چرب بروید تمرینات شما قطعاً هیچ ‌فایده ای نخواهند داشت.

در اهدافتان مصمم باشید

متأسفانه برخی از افراد ممکن است برنامه لاغری خود را فقط برای چند هفته و یا چند ماه ادامه دهند و پس از مدتی به هر دلیلی از این کار منصرف شوند. این منصرف شدن سبب می‌شود تا شما دوباره از وزنی که به آن دست یافتید خارج شوید. پس نتیجه می گیریم پایبندی به هدف اصلی‌ ترین کلید موفقیت شدن در لاغری است. یکی از جواب های این سؤال که چگونه در باشگاه بدنسازی لاغر شویم این است که ورزش و داشتن رژیم غذایی سالم شما را هر روز به نتیجه دلخواهتان نزدیک تر می کند.

سعی کنید خیلی از ترازو استفاده نکنید

درست است که ترازو یک عدد را به شما نشان می ‌دهد اما اینکه هر روز از آن استفاده کنید و وزن خود را چک کنید کار بسیار اشتباهی است؛ زیرا لاغری و کالری سوزی با بدنسازی ممکن است با در نظر گرفتن تیپ بدنی شما این قدر آهسته باشد که حتی روی ترازو هم متوجه کم شدن وزن خود نشوید.

راهکارهای اصولی لاغری با بدنسازی

تأثیر برنامه تمرینی بدنسازی برای چربی سوزی بانوان

احتمال دارد برای بانوان استارت تمرینات بدنسازی برای لاغر شدن و از دست دادن چربی ‌های اضافه کمی سخت باشد. شاید این موضوع را با شرکت در کلاس های پیلاتس و یا زومبا تجربه کرده باشید آن وقت به این نتیجه رسیده اید که به سراغ بدنسازی بروید. این تمرینات برای بانوان در کنار لاغری مزایای دیگری از جمله رفع مشکلات روحی مانند افسردگی را به دنبال خواهند داشت. در بدن خانم ‌ها به جهت کم بودن مقدار هورمون تستوسترون در مقایسه به آقایان حجم عضلاتشان کمتر است و استخوانی ‌تر هستند؛ اما این عضلات با بدنسازی خوش‌ فرم و سفت خواهند شد.

بانوان هنگامی که تمرینات خود را شروع می‌کنند متابولیسم افزایش پیدا می کند به همین جهت موجب افزایش فرآیند چربی سوزی هم می شود. طبق بررسی های انجام شده اگر خانم ها 3 روز در هفته به مدت 2 ماه تمرینات بدنسازی را اجرا نمایند خواهند توانست 2 کیلو چربی سوزی مفید را داشته باشند. از طرفی به جهت عضله سازی مستمر در خواب حتی این سوزاندن کالری به میزان کمتری صورت می گیرد. اگر خانم ها در این تمرینات از دستگاه های هوازی هم استفاده کنند خواهند توانست مقدار چربی سوزی بیشتری را تجربه نمایند و حتی می توانند به حفظ عضله خود کمک کنند.

مدت زمان تأثیر بدنسازی بر لاغری

یکی از متداول ‌ترین پرسش هایی که ورزشکاران از مربیان خود می‌ پرسند این است که بدن ما در چه مدت با استفاده از تمرینات بدنسازی لاغر می شود. اکثر ورزشکاران باید برای لاغر شدن حداقل روزانه 60 تا 90 دقیقه تمرین داشته باشند. بر اساس برنامه ‌های اصولی ورزشی در هفته بهتر است حدود 3 ساعت و یا بیشتر تمرین داشته باشند و از طرفی حداقل مدت زمان تمرینی نباید از 30 دقیقه کمتر باشد. هر چند این زمان با در نظر گرفتن برنامه هر فرد متفاوت خواهد بود؛ اما نباید از این اعداد کمتر باشد.

یک ساعت بدنسازی چه قدر کالری می‌سوزاند؟

این سؤال بیشتر افرادی است که هدفشان کاهش وزن است، اما نمی توان دقیق گفت در 60 دقیقه چه قدر کالری سوزی دارید؛ زیرا این موضوع به چند عامل بستگی دارد. هر چه وزنه‌ های سنگین‌ تری به کار ببرید فشار تمرین بالا رفته و کالری سوزی بیشتر را تجربه خواهید کرد. تمرینات قدرتی در زمانی طولانی با فاصله هایی کوتاه روی افزایش حجم عضلات و متابولیسم بسیار تأثیر می گذارند. بر اساس استاندارد اگر شما روزی یک ساعت بدنسازی را انجام هید ممکن است 300 تا 500 کالری بسوزانید. از طرفی احتمال دارد افراد با اضافه ‌وزن بیشتر کالری سوزی متفاوت ‌تری داشته باشند.

باشگاه پارت نوین آماده هر گونه خدمت رسانی به شما عزیزان می باشد این باشگاه با داشتن ساعات کاری عالی از 7 صبح تا 10:30 شب این استرس را از شما دور می کند که ممکن است به تایم باشگاه نرسید. پس برای ثبت نام فرصت را از دست ندهید و سریعاً اقدام نمایید.

چگونه در باشگاه بدنسازی لاغر شویم؟

راه های بسیاری در باشگاه بدنسازی وجود دارد که شما می توانید با اجرای آن لاغر شوید به طور مثال کار با دستگاه های هوازی در کنار بدنسازی نتیجه چشم گیری خواهد داشت.

چه ورزش هایی برای لاغری مفید هستند؟

ورزش های بسیاری برای لاغری مفید هستند؛ اما ورزش هایی اعم از کراس فیت، ایروفیت، کیک بوکسینگ و کاردیو می توانند نتیجه گیری زودتری را برای لاغری داشته باشند.

با بدنسازی چه قدر لاغر می شویم؟

این پاسخ بستگی به عوامل مختلفی دارد به عنوان مثال فشار تمرینی، رعایت رژیم غذایی در کنار بدنسازی، منظم بودن در رفتن به جلسات تمرینی این ها عواملی هستند که می توانند نتیجه را تغییر دهند.

آیا بدنسازی با عضله سازی وزن را افزایش می دهد؟

خیر، استفاده شما از وزنه ها باعث کالری سوزی و چربی سوزی بیشتر می شود و کاهش وزن را برای شما رقم خواهد زد.

آیا داشتن مربی برای بدنسازی لازم است؟

بله، زیرا حضور مربی که خود را موظف به همراهی ورزشکار در رسیدن به هدفش می داند هم باعث انگیزه به ورزشکار می شود و هم باعث بهترین نتیجه گیری، پس باشگاهی را انتخاب کنید که مربیان متخصص و حرفه ای وظیفه شناسی را داشته باشد.