یک ساعت ورزش سی ایکس چقدر کالری می سوزاند؟

یک ساعت ورزش سی ایکس چقدر کالری می سوزاند؟

یک ساعت ورزش سی ایکس چقدر کالری می سوزاند؟ این حرفه ورزشی به میزان قابل توجهی به شما کمک خواهد کرد چربی ‌های اضافی بدن خود را کاهش دهید. سی ایکس بر روی میان تنه تمرکز دارد و با کمک تجهیزات بسیار ساده می توان حرکات آن را انجام داد. CXWORX جزو حرفه های ورزشی بسیار پرطرفدار در میان افرادی است که به دنبال کاهش وزن هستند. البته این ورزش مزیت های برجسته بسیار زیادتری نیز به همراه دارد که به آن ها خواهیم پرداخت پس در صورت تمایل ما را همراهی کنید.

معرفی ورزش سی ایکس

در سال 2011 یک کمپانی که Les Mills نام داشت برنامه جدیدی به نام CXWORX منتشر کرد. هدف اصلی از این برنامه تمرین و تقویت ناحیه پشت کمر که تکیه گاه اصلی بدن انسان به حساب می آید بود. این برنامه از موثرترین تمرینات و وزنه ها برای تقویت عضلات شکم، پشت و باسن استفاده می کند. در نتیجه، باسنی سفت، شکمی صاف، ستون فقرات قوی و شکمی کاملا صاف خواهید داشت. علاوه بر این امر این سی ایکس ترکیبی از ورزش های هوازی و قدرتی است. همچنین ارتباط کل بدن را با درگیر کردن بخش های پایین تنه، میان تنه و بالا تنه بهبود می بخشد.

چرا چربی در نواحی شکم و پهلو خطرناک است؟

وزن یک فرد تا حد زیادی به کالری مصرفی در طول روز، سن و عوامل ژنتیکی آن بستگی دارد. افرادی که به طور منظم کالری بیشتری نسبت به مصرف روزانه خود میل می کنند و می نوشند، بیشتر در معرض افزایش وزن از جمله چربی شکم هستند. همچنین به طور طبیعی انسان ها با افزایش سن توده عضلانی خود را از دست می دهند. از دست دادن توده عضلانی سرعت مصرف کالری بدن را کاهش می دهد که این امر می تواند حفظ وزن سالم را دشوارتر کند. ژن ها همچنین می توانند در شانس افراد برای داشتن اضافه وزن یا چاقی نقش داشته باشند.

اما شما باید حتما با پرداختن به ورزش در باشگاه مدرن غرب تهران چربی نواحی شکم و پهلو خود را از بین ببرید زیرا چربی شکم بیشتر از یک مشکل سطحی است. در واقع چربی شکم شامل چربی احشایی نیز می شود که در عمق شکم قرار دارد و اندام های داخلی را احاطه می کند. صرف نظر از وزن کلی فرد، مقدار زیادی چربی در این نواحی خطر ابتلا به فشار خون بالا، بیماری های قلبی و قند خون بالا و دیابت را افزایش می دهد.

ورزش سی ایکس شکم و پهلو

جای نگرانی نیست زیرا انجام ورزش سی ایکس شکم و پهلو  منجر به کاهش درصد چربی های ذخیره شده در این نواحی می ‌شود. این رشته عمدتاً بر روی ناحیه مرکزی بدن که به عنوان هسته نیز شناخته می شود تمرکز دارد یعنی روی عضلات شکم، باسن و کمر کار می کند. این ها نواحی مرکزی هستند که قسمت های بالا و پایین بدن را به هم متصل می کنند. یک مزیت آشکار تمرکز بر روی این نواحی این است که به شما کمک می کند تا شکم فوق العاده ای داشته باشید.

همچنین باسن شما را محکم و تقویت کرده و شکمتان را با حرکات عملکردی قوی تر می کند. با قوی تر شدن بدنتان قطعاً احتمال آسیب دیدگی شما را بسیار کمتر خواهد کرد. تمرینات انجام در طول کلاس سی ایکس باشگاه غرب تهران عمدتاً قدرتی هستند و با باندهای الاستیک انجام می شوند. بنابراین با کمک تمرینات مختلف این ورزش قادر خواهید بود کالری بیشتری بسوزانید و درصد چربی های بدن خود را کاهش دهید.

ورزش سی ایکس شکم و پهلو

ورزش سی ایکس بانوان

ورزش سی ایکس بانوان طرفداران بسیاری در سراسر کشور دارد زیرا جزو حرفه های ورزشی موثر در کاهش وزن است. بسیاری از بانوان با افزایش سن متوجه افزایش چربی در ناحیه شکم خود می شوند، حتی اگر وزن اضافه نکنند. این احتمالاً به دلیل کاهش سطح استروژن است، زیرا به نظر می رسد استروژن بر محل توزیع چربی در بدن تأثیر می گذارد. بانوان با کمک این حرفه ورزشی و انجام تمرینات منظم می توانند مانع افزایش وزن خود شوند.

علاوه بر این امر انجام تمرینات سی ایکس در باشگاه ورزشی شهرک غرب فواید بی شماری برای سلامت زنان به همراه دارد. مزایای این ورزش بسیار فراتر از بحث تناسب اندام و زیبایی است در واقع باعث بهبود سلامت فیزیولوژیکی و روانی خواهد شد. انجام تمرینات این حرفه به صورت منظم عامل مهمی در ارتقاء و حفظ سلامت زنان در هر سن و شرایطی می شود. همچنین سی ایکس به بانوان کمک می کند که اعتماد به نفس داشته باشند و در جامعه موفق تر از قبل عمل کنند.

ایا ورزش سی ایکس لاغر می کند؟

بی تحرکی و سبک زندگی امروزه منجر شده بسیاری از افراد افزایش وزن پیدا کنند و در نتیجه به دنبال راهکارهای کاهش وزن باشند. اما آیا ورزش سی ایکس لاغر می کند؟ این ورزش به افزایش مصرف انرژی کمک خواهد کرد و بنابراین به ما امکان می دهد چربی بسوزانیم و وزن کم کنیم. وقتی شما تمرینات سی ایکس را انجام می دهید شروع به کالری سوزی می کنید. در نتیجه با انجام مداوم تمرینات این ورزش می توانید وزن کم کنید. اما نباید که میزان کالری مصرفی روزانه شما بیشتر از میزانی باشد که می سوزانید.

علاوه بر این امر شما هنگامی می توانید با انجام تمرینات سی ایکس وزن کم کنید که آن ها را در باشگاه ورزشی سرو شرقی به خوبی آموزش دیده باشید. بعضی از حرکات این حرفه با قدرت بسیار زیادی انجام می شوند و در صورت ناصحیح بودن ممکن است آسیب غیرقابل جبرانی به بدن وارد کنند. اما به طور کلی سی ایکس نوعی ورزش هوازی و قدرتی است که علاوه بر اینکه به شما امکان کاهش وزن می دهد، به سلامت سیستم قلبی عروقی نیز کمک می کند.

میزان تاثیر سی ایکس در کاهش وزن

بسیاری از متخصصان توصیه می ‌کنند که برای کاهش وزن در کنار تمرینات هوازی تمرینات بی‌ هوازی و قدرتی را نیز انجام دهید. انجام این دو گروه تمرینات به شما کمک خواهد کرد وزن خود را در بازه زمانی کوتاه تری کاهش دهید. ورزش سی ایکس شامل تمرینات هوازی و تمرینات قدرتی می شود. بر همین اساس می ‌توان گفت انجام این ورزش در باشگاه ورزشی میدان کاج تاثیر بسیار زیادی در کاهش وزن شما خواهد داشت.

سی ایکس بر روی چه نواحی تمرکز دارد؟

یک تعریف ساده و متداول از CXWorx این بوده، نوعی تمرین که به ‌دنبال تقویت ناحیه مرکزی یا شکم است، یعنی نواحی که در بیشتر موارد بدن ما را پشتیبانی و تثبیت می‌ کنند. بنابراین، ما با کمک این ورزش و انجام آن در باشگاه بدنسازی پارت نوین می توانیم نه تنها میان تنه، بلکه شانه ها و باسن را نیز تمرین دهیم. به این ترتیب، این رشته قصد دارد گروه های عضلانی را از طریق تمریناتی که به طور خاص برای کار بر روی آن ها طراحی شده، تقویت کند.

اگرچه روش های مختلفی برای تمرین CXWorx وجود دارد، اما امر اساسی و مشترک در همه آن ها استفاده از موسیقی است. اساسا موسیقی در باشگاه ورزشی سعادت اباد برای ایجاد انگیزه و دستیابی به نتایج بهتر مورد استفاده قرار می گیرد. در صورتی که قصد داشته باشید بر روی نواحی خاصی بیشتر تمرین کنید می‌ توانید از مربی خود کمک بگیرید. مربیان با تجربه با آموزش حرکات خاص سی ایکس در تقویت قسمت های بخصوصی از بدن به شما کمک می کنند.

ورزش سی ایکس برای چی خوبه؟

انجام حرکات و تمرینات ورزش سی ایکس در باشگاه پارت نوین مزیت های جسمی و روحی متعددی را برای ورزشکاران به همراه دارد.

تقویت عضلات مرکزی بدن

این حرفه به شما امکان می دهد عضلات ناحیه تنه و همچنین باسن و شانه های خود را تقویت کنید. همین ویژگی سی ایکس منجر شده حتی ورزشکاران حرفه ای از آن برای تقویت عضلات نواحی مرکزی خود به وفور استفاده کنند. علاوه بر این امر تمرین حرکات سی ایکس می ‌تواند به بهبود تعادل، کنترل بیشتر بر حرکات و جلوگیری از آسیب دیدگی کمک کند.

تقویت ستون فقرات

تقویت ستون فقرات به شما کمک خواهد کرد که کمتر به مشکلات بسیار رایجی مانند کمردرد دچار شوید. به طور کلی هنگامی که قدرت مرکزی را افزایش می دهید، ستون فقرات شما به خوبی تقویت می شود. این امر یکی از مزیت های اصلی سی ایکس است که حتی در کهن سالی نیز به شما کمک خواهد کرد. یقینا وقتی ستوان فقرات محکمی داشته باشید در کهن سالی بهتر می توانید کارهای خود را انجام دهید.

بهبود وضعیت قلب و عروق

انجام تمرینات سی ایکس در باشگاه بدنسازی بانوان تهران به صورت منظم قلب و ریه ها را تقویت می کند. به سیستم قلبی عروقی این امکان را می دهد که با هر بار ضربان قلب، میزان اکسیژن رسانی به بدن را افزایش دهد. همچنین به کمک این ورزش سیستم ریوی نیز میزان اکسیژن قابل استنشاق به ریه ها را به حداکثر میزان خود می رساند. علاوه بر این، سرطان روده بزرگ و برخی از انواع دیابت در افرادی که به طور منظم ورزش های مختلف از جمله سی ایکس را انجام می دهند کمتر رخ می دهد.

کاهش کلسترول بد

سی ایکس یکی از بهترین کارهایی است که می توانید برای پیشگیری از بیماری، حفظ وزن سالم، حفظ سلامت و طول عمر و بهبود کیفیت زندگی خود انجام دهید. کاهش جزئی در سطح کلسترول تام و لیپوپروتئین با چگالی کم (LDL) کلسترول (کلسترول بد) با سی ایکس رخ می دهد. همچنین افزایش سطح کلسترول لیپوپروتئین با چگالی بالا (HDL) (کلسترول خوب) از فواید این ورزش است.

افزایش اعتماد به نفس

ورزش سی ایکس سطح اندورفین (مواد شیمیایی در مغز که درد را تسکین می دهد و احساس شادی را القا می کند) در بدن افزایش می دهد. بنابراین این ورزش نه تنها می تواند خلق و خو و انرژی شما را بهبود بخشد، بلکه می تواند به کاهش افسردگی نیز کمک کند. سی ایکس همچنین می تواند با بهبود سلامت کلی و ظاهر فرد در افزایش عزت نفس نقش داشته باشد.

تناسب اندام

یکی از مزیت‌ های برجسته انجام تمرینات سی ایکس این است که در تناسب اندام ورزشکاران بسیار نقش دارد. در صورتی که شما حرکات این ورزش را زیر نظر یک مربی و به صورت منظم انجام دهید کالری بسیار زیادی را در طول روز خواهید سوزاند. علاوه بر این امر این حرفه ورزشی در سفت کردن باسن و کاهش چربی های شکم بسیار موثر است بنابراین منجر به تناسب اندام می شود.

ورزش سی ایکس برای چی خوبه؟

در ۳۰ دقیقه سی ایکس چقدر کالری می سوزانیم؟

در باشگاه ورزشی مدرن غرب تهران و دیگر باشگاه های ورزشی تایم بخصوص و ویژه ای برای انجام تمرینات این ورزش تعیین می شود. کلاس سی ایکس در حالت ایده آل، باید حدود 30 دقیقه طول بکشد. اما با توجه به نظر مربی و همچنین وضعیت جسمانی شما زمان کلاس می تواند کمتر یا بیشتر باشد. معمولاً در مدت زمان نیم ساعت بین 210 کیلو کالری تا 500 کیلوکالری (بسته به شدت و بار) خواهید سوزاند.

قسمت های مختلف کلاس سی ایکس

کلاس سی ایکس باشگاه پارت نوین از قسمت های بخصوصی تشکیل شده که به صورت مختصر به بررسی آن ها می پردازیم.

 • گرمایش: مانند هر ورزش دیگری، تمرین CXWorx باید با گرم کردن مناسب شروع شود، به طوری که قبل از شروع تمرینات سخت، عضلات ناحیه مرکزی را آماده کنیم. گرم کردن CXWorx شامل تمرینات فردی برای هر گروه عضلانی است، بنابراین ما روی دست ها و پاها را جداگانه کار می کنیم. گرم کردن شامل چندین حرکت به پشت خوابیده برای آماده سازی عضلات مرکزی می شود.
 • حرکات قدرتی هسته 1: حرکات طولانی برای پشت که معمولاً به حالت درازکشیده روی دست ها صورت می گیرند.
 • قدرتی ایستادن 1: حرکات ایستاده برای همگام سازی بالا و پایین بدن
 • قدرتی ایستادن 2: حرکات ایستاده برای تمرین نواحی سرینی، باسن و پاها
 • حرکات قدرتی هسته 2: حرکات مختلف برای بهبود چرخش و عضلات شکمی
 • حرکات قدرتی هسته 3: حرکات برای تمرکز کردن و تقویت عضلات پشت
 • سرد کردن بدن: قسمت آخر کلاس سی ایکس و حرکات مختلف جهت سرد کردن بدن

سی ایکس ورزشی مناسب برای همه افراد

لازم به ذکر است که هم خانم ها و هم آقایان در هر سنی می توانند حرکات این حرفه ورزشی را تمرین کنند. این ورزش به صورتی است که حرکات آن برای تمامی افراد قابل استفاده است. بنابراین، اگر به دنبال رشد عضلات در ناحیه میان تنه خود هستید باید این ورزش را انجام دهید. کلاس های سی ایکس گروهی هستند و برای افزایش سلامت، افزایش عملکرد بدنی و همچنین افزایش قدرت ورزشکاران حرفه ای تر توصیه می شوند.

نکات مثبت سی ایکس

نکات مثبت انجام تمرینات مختلف سی ایکس را به صورت مختصر برای درک بیشتر شما از این حرفه ورزشی بررسی می کنیم.

 • مجموعه ای از تمرینات انتخاب شده به شما کمک می کند شکم خود را کاملاً صاف و باسن خود را سفت کنید.
 • این برنامه بر روی قدرت و تثبیت عضلات نواحی مرکزی متمرکز شده است. در تمام طول جلسه، از عضلات پشت، شکم و باسن حداکثر استفاده می شود.
 • یک تمرین قدرتی است که می توان با شدت کم آن را انجام داد، بنابراین برای افرادی که مفاصل زانو ضعیفی دارند هیچ منع مصرفی ندارد.
 • کار بر روی عضلات مرکزی از آسیب پیشگیری کرده و به بهبود کیفی تمرینات عملکردی شما کمک می کند.
 • به لطف CXWORX می توانید ستون فقرات خود را تقویت کرده و به وضعیت ایده آل برسید.

کلاس سی ایکس

دلایل بسیار زیادی وجود دارد که نشان می دهد انجام سی ایکس در باشگاه بدنسازی بهتر از هر مکان دیگری است. در این کلاس ها موسیقی همیشه به عنوان یک مرجع برای ایجاد انگیزه و تنظیم سرعت مناسب برای هر تمرین در نظر گرفته می شود. از آنجایی که این جلسات گروهی بوده باید جلسات آموزشی سرگرم کننده و دارای پویایی باشند. اگرچه امکان دارد به نظر برسد که زمان کلاس کوتاه است، اما در واقعیت آنقدر تمرینات شدت دارند که نیازی به افزایش زمان نخواهد بود. همچنین ورزشکاران با شرکت در این کلاس ها و مشاهده همکلاسی های خود تمایلشان به ورزش چندین برابر می شود.

رژیم غذایی سالم در کنار سی ایکس

داشتن یک رژیم غذایی سالم در کنار سی ایکس در کاهش وزن و رسیدن سریع تر به اهدافتان نقش پررنگی دارد.

 • روی غذاهای گیاهی مانند میوه ها، سبزیجات و غلات کامل تمرکز کنید.
 • منابع پروتئین بدون چربی مانند ماهی و لبنیات کم چرب گزینه خوبی هستند.
 • گوشت های فرآوری شده و همچنین چربی های اشباع موجود در گوشت و محصولات لبنی پرچرب مانند پنیر و کره را محدود کنید.
 • حجم وعده های غذایی را در خانه کاهش دهید.
 • نوشیدنی های شیرین را جایگزین کنید در عوض، آب یا سایر نوشیدنی های بدون قند بنوشید.

در آخر

در این مطلب به این موضوع پرداختم که یک ساعت ورزش سی ایکس چقدر کالری می سوزاند؟ انجام این ورزش 30-45 دقیقه طول می کشد و عمدتا شامل تمریناتی است که روی زمین انجام می شوند. این حرفه ورزشی برای تقویت و تثبیت عضلات مرکزی بدن طراحی شده است. یک کلاس سی ایکس در باشگاه پارت نوین بر روی ساختن بدنی قوی و بادوام تمرکز دارد. البته انجام حرکات مختلف این ورزش در این باشگاه ورزشی و زیر نظر مربیان کاربلد به شما در چربی سوزی بسیار کمک می کنند.

 1. سی ایکس چه نوع ورزشی است؟ ترکیبی از ورزش های هوازی و قدرتی است.
 2. مزیت های ورزش سی ایکس چه هستند؟ تناسب اندام، کاهش چربی، تقویت عضلات مرکزی و افزایش تعادل
 3. هدف ورزش سی ایکس چه چیزی است؟ هدف از این ورزش تمرین و تقویت ناحیه پشت کمر که تکیه گاه اصلی بدن انسان است.
 4. در ۳۰ دقیقه سی ایکس چقدر کالری می سوزانیم؟ بین 210 کیلو کالری تا 500 کیلوکالری (بسته به شدت و بار) خواهید سوزاند.
 5. آیا می توان حرکات سی ایکس را بدون آموزش انجام داد؟ خیر انجام حرکات هر ورزشی بدون آموزش ممکن است منجر به آسیب دیدگی شدید شود.