فانکشنال و لاغری

فانکشنال و لاغری

فانکشنال و لاغری رابطه مستقیمی با هم دارند زیرا فانکشنال نوعی از تمرینات قدرتی است که کاربر را برای اجرای کارهای روزانه محیا می کند و در عین حال برای کاهش سایز و وزن هم مؤثراست. شاید بخواهید بیشتر در مورد فانکشنال و لاغری بدانید اما اول به سراغ این سؤال برویم که فانکشنال چیست؟ تمرینات فانکشنال بدن شما را برای مهم ترین نوع آمادگی جسمانی جهت فعالیت های روزمره آماده می نماید، تمریناتی که شما را جهت انجام دادن امور زندگی واقعی مانند خم شدن، پیچاندن، بلند کردن، بار گذاری، هل دادن، کشیدن، چمباتمه زدن و غیره آماده می کند. بیشتر تمرینات کاربردی انجام دادن الگوهای حرکتی چند مفصلی است که شامل ستون فقرات، زانوها، آرنج، باسن، شانه و مچ دست های شما می شود و کلیه این تمرین ها موجب می شوند تا قدرت دامنه حرکتی شما افزایش یابد. تمام گونه های ورزشی برای کارایی روزانه مفید می باشند اما همه گونه ها در تعریف تناسب اندام عملکردی جای نمی گیرند به عنوان مثال پرس نیمکتی به دلیل آن که فرد در طول روز، آن را در زندگی و کارهای رومزه انجام نمی دهد به عنوان یک تمرین تناسب اندام کاربردی در نظر گرفته نمی شود. یکی از بهترین تمرینات تناسب اندام عملکردی، اسکات ساده است در فانکشنال و لاغری این تمرین کاربردی ترین حرکت تمرین قدرتی است زیرا در تمام روز کاربر بسیار از این حرکت استفاده می کند به عنوان مثال: شما چند بار برای سوار شدن به ماشین خود خم می شوید؟ یا در طول روز چند بار می نشینید و بلند می شوید؟ تعریف ما از تمرین عملکردی همین کارهای ساده و معمولی روزمره می باشد و نکته جالب اینجاست که با همین کارهای ساده ورزش فانکشنال و لاغری برای شما در طول این تمرینات شکل می گیرد.

باشگاه پارت نوین بانوان یکی از مجهزترین باشگاه های بدنسازی است که به کاربران، با داشتن تمامی رشته های ورزشی کمک می کند تا در فضایی آرام و محیطی امن به هدف خود نزدیک تر شوند. یکی از رشته هایی که این سالن بدنسازی خصوصی در خود جای داده و بهترین مربیان را استخدام نموده است فانکشنال ترینینگ می باشد. کاربر با استفاده از مربیان متخصص فانکشنال و لاغری بهترین نتیجه را از برنامه ها خواهد گرفت.

مزایای فانکشنال فیتنس چیست؟

برنامه های تناسب اندام عملکردی در باشگاه ورزشی می تواند برای هر فرد صرف نظر از سطح آمادگی جسمانی، سن، تجربه ورزش و یا زمان در دسترس برای تمرین مفید باشد. برنامه های تمرینی فانکشنال فیتنس می تواند به بهبود کارایی حرکت، سوزاندن کالری، افزایش ظرفیت هوازی و رشد عضلات کمک نمایند. ورزش فانکشنال دارای مزیت های بی شماری است که ما در اینجا به تعدادی از آن ها اشاره می کنیم:

افزایش تعادل و ثبات

موارد بسیاری موجب برهم خوردن یا از بین رفتن تعادل یک فرد می شود. ورزش فانکشنال گزینه خوبی است تا کاربر خود را با انجام تمرینات در باشگاه بدنسازی برای جهان بیرون و کاهش دادن این ناهماهنگی ها آماده کند. همان طور که می دانید سبک زندگی واقعاً وابسته به این نیست که چگونه به نظر می رسیم بلکه به این بستگی دارد که چگونه زندگی می کنیم. یکی از تمرینات عملکردی که ثبات را افزایش می دهد، لانژ با پرس شانه است. این تمرینات می توانند با بهبود هماهنگی و تحرک کلی به کاهش خطر آسیب کمک نمایند. تحرک و توانایی کنترل حرکت در کل محدوده حرکت است، وقتی عضلات یک طرف مفصل کوتاه می‌ شوند باعث بلندتر شدن عضلات طرف دیگر می شوند به این معنی که بسیاری از الگوهای حرکتی یکپارچه مانند اسکات می ‌توانند تحرک مفصل را بهبود بخشند و در عین حال هماهنگی کلی عضلات را افزایش دهند. بعضی از حرکات روی الگوی کشش تمرکز می کنند که می توانند دامنه حرکتی مفصل شانه را بهبود بخشند و به طور همزمان آن ها تقویت می شوند. هماهنگی بین تمام عضلات عمقی هسته و پایین تنه است همچنین آن ها مسئول ثابت نگه داشتن بدن شما می باشند.

مزایای فانکشنال فیتنس

افزایش قدرت

انجام فانکشنال ورزش قدرت کلی کاربر را افزایش می دهد به این دلیل که بیشتر حرکات کاربردی قادر است هسته و ثبات کاربر را بهبود بخشد، هرچه پایه شما پایدارتر باشد، قوی تر خواهید بود. بیشتر تمرینات در باشگاه ورزشی سعادت اباد هدف بزرگی دارند و کار با دستگاه می تواند گروه های عضلانی شما را ایزوله نماید این امر برای ساخت توده عضلانی عالی است اما اگر می خواهید قدرت خود را افزایش دهید ایده خوبی است که در یک برنامه تمرینی شرکت کنید که تمام عضلات پایدار را ایجاد می کند به عنوان مثال اگر برای کاشت درختی باید بیل بزنید نه تنها از عضله دوسر خود برای حرکت بیل استفاده می کنید، بلکه بالاتنه و پایین تنه خود را هم به حرکت در می آورید حرکت بیل زدن به این شکل است که پاها برای فشار دادن بیل به داخل استفاده می شوند و کمر خم می شود، سپس شانه‌ ها و شکمتان را بلند می کنید و دوباره بیل می زنید. با همین تمرینات فانکشنال و لاغری را برای خود به ارمغان بیاورید نیازی نیست که شما از وزنه های سنگین استفاده کنید فقط تمرینات خود را در باشگاه ورزشی سرو شرقی به صورت منظم انجام دهید تا بتوانید با اجرای فانکشنال و لاغری را برای تک تک اندام خود اجرایی کنید.

کاهش خطر آسیب

فانکشنال بانوان می تواند تا حد زیادی خطر آسیب های زندگی روزمره را برای آن ها کاهش دهد. به طور معمول شما ندیده اید که بانوان با استفاده از فرم مناسب در ددلیفت یا اسکات آسیب ببینند اما بانوانی را دیده‌اید که با برداشتن بچه ‌هایشان، یک گیاه گلدانی، بلند کردن کیسه‌ های خاک و یا بیرون انداختن آن پشتشان مجروح می شود. در حالی که انتظارش را ندارید این فعالیت ‌های روزمره می ‌توانند به ماهیچه‌ های کوچک ‌تر شما آسیب بزنند. در باشگاه ورزشی شهرک غرب حرکات کاربردی عالی در این ورزش وجود دارند که به شما کمک می کنند تا با حرکتی ساده، چیزی را از روی زمین یا میز بردارید و آن را کنار بگذارید.

بهبود کارایی حرکت

روش های تمرین قدرتی عملکردی برای کمک به ورزشکاران در بالاترین سطوح استفاده می شود. بسیاری از مربیان قدرتی و آماده سازی، برنامه های ورزشی را براساس الگوهای حرکتی طراحی می کنند که به ورزشکاران خود کمک کنند تا در رقابت کارآمدتر عمل نمایند.

بهبود فیزیک بدنی

تمرینات عملکردی در باشگاه ورزشی میدان کاج از چندین گروه عضلانی به طور همزمان استفاده می کنند تا بتوانند به ایجاد بدنی لاغرتر و ظاهری ورزشی تر کمک نمایند، اینجاست که به رابطه مستقیم فانکشنال و لاغری پی می برید. دلیل اینکه بسیاری از ورزشکاران و رقصندگان اندام فوق العاده ای دارند این است که آنها حرکاتی را انجام می دهند که از کل بدن استفاده می شود مانند فانکشنال و لاغری، انجام تمرینات کاربردی و مبتنی بر حرکت بر روی ماشین‌ می ‌تواند به کاربران کمک کند که ظاهری لاغر و عضلانی مشابه افرادی داشته باشند که برای سبک زندگی خود به دلیل تناسب اندامشان پول می ‌گیرند.

افزایش کالری سوزی

انجام تمرینات عملکردی باشگاه ورزشی مدرن غرب تهران در مقایسه با تمرینات قدرتی سنتی می تواند به سوزاندن کالری بیشتری کمک نماید. بدن برای مصرف 1 لیتر اکسیژن حدود 5 کالری انرژی می سوزاند، هر زمان که از عضلات بیشتری استفاده می کنید اکسیژن بیشتری مصرف می شود و کالری بیشتری می سوزانید.

بهبود ظرفیت هوازی

تمرین تناوبی با شدت بالا در باشگاه بدنسازی غرب تهران می تواند تمرین عملکردی برای کاردیو در نظر گرفته شود. انجام یک پروتکل 4 دقیقه ای تاباتا یا دوچرخه مستلزم انجام 8 بازه 20 ثانیه ای است که هر کدام باید با بالاترین شدت انجام شوند. تاباتا ظرفیت هوازی و زمان تا خستگی را بیش از تردمیل بهبود بخشیده است.

افزایش توده عضلانی بدون چربی

برنامه های تمرینی کاربردی در باشگاه بدنسازی خصوصی، می تواند به سالمندان فعال کمک کند تا قدرت و توده عضلانی بدون چربی خود را حفظ نمایند. فیبرهای عضلانی براساس استفاده از آن یا از دست دادن آن کار می کنند، هنگامی که فیبرهای عضلانی به عنوان مسئول قدرت در ورزش استفاده نمی شوند، ممکن است آتروفی شوند که این امر منجر به از دست دادن قدرت می شود. تمرینات با شدت بالا در باشگاه غرب تهران فیبرهای عضلانی را جذب و درگیر می کنند که اغلب در طول برنامه های ورزشی با شدت پایین فعال نمی شوند. بله، ورزش با شدت بالا می تواند سخت باشد اما سخت تر از پیری نیست. یک برنامه تمرینی که به خوبی طراحی شده است می تواند به کاهش اثرات فرآیند پیری کمک نماید و به افراد این امکان را بدهد که قوی بمانند و بتوانند تناسب اندام خوبی داشته باشند.

مربیان باشگاه بدنسازی لاکچری غرب تهران از این موضوع که تمرینات تناسب اندام عملکردی بخشی از هر تمرین شماست مطمئن می شوند. آن ها مقداری از تمرین عملکردی را به یک تمرین معمولی در باشگاه اضافه می ‌کنند یا با استفاده از تمرین‌ های کاربردی یک برنامه کامل ایجاد می‌ نمایند اما در روزهایی که کاربر نمی تواند به باشگاه برود، کاربر قادر خواهد بود تعداد زیادی از این تمرینات را فقط با استفاده از بدن خود انجام دهد. این نوع تمرین با شدت بالا نیست پس می شود فانکشنال در خانه را با استفاده از این تمرین های ساده انجام داد زیرا نیاز به دستگاه های خاصی ندارد. شما می توانید با استفاده از این تمرین های فانکشنال و لاغری را در کوتاه ترین زمان ممکن برای کلیه اندام های بدن اجرایی نمایید.

باشگاه پارت نوین توانسته است با ایده های خلاق طراحی بی نظیری را برای تمامی کاربران خود تعبیه نماید و در این طراحی تمامی مسائل تجربی که افراد در باشگاه ها با آن مواجه هستند را برطرف نموده است. این باشگاه دارای تهویه مناسب، فواصل تنظیم شده دستگاه ها، سالن های جداگانه ورزشی برای ورزش های گروهی مانند فیتنس و غیره و کلیه مواردی است که به کاربر برای اجرای تمرینات انگیزه می دهد.

فرق فانکشنال و کراس فیت چیست؟

فانکشنال و کراس فیت دارای تفاوت های بسیاری می باشند که هر کاربر باید متناسب با شرایط خود و بررسی فرق فانکشنال و کراس فیت یکی از آن ها را انتخاب نماید. ایجاد قدرت و هماهنگی کلی بدن هدف اصلی تمرین های فانکشنال است، بیشتر تمرین ها، عضلاتی که از آن هر روز استفاده می کنید را تقویت می کنند و کل بدن کاربر را مورد هدف قرار می دهند اما تمرینات کراس فیت بدن شما را برای هر چالش آماده می کند و حتی افراد را در رقابت با یگدیگر قرار می دهد. تمرین های کراس فیت به طور مداوم در حال تغییر است تا بدن شما را به چالش بکشد و موجب افزایش سطح تناسب اندام شما شود. یکی دیگر از مزیت های فانکشنال و لاغری کسب کردن بهترین نتایج از تمریناتی است که نیاز به هیچ وسیله ای ندارند و تنها به وزن کاربر متکی هستند و کاربرانی که قصد دارند شدت تمرین فانکشنال و لاغری خود را بالا ببرند از وزنه ها در تمرینات استفاده می کنند اما تمرینات در کراس فیت با دستگاه های متفاوتی مانند وزنه و هالتر بزرگ صورت می گیرد به همین جهت نمی توان این تمرینات را در خانه کار کرد و حتماً باید در باشگاه و زیر نظر مربی اجرا شود تا فرد با انجام درست تمرینات ایمن بماند. حال که با تعدادی از این تفاوت ها آشنا شدید می توانید تشخیص دهید که کدام یک برای شما مناسب است فانکشنال و لاغری یا کراس فیت.

باشگاه پارت نوین بانوان آماده خدمت رسانی به تمامی مراجعه کنندگان خود می باشد، شما می توانید برای ثبت نام در کلاس های این باشگاه از طریق مراجعه به وب سایت و تماس با شماره های موجود اقدام به ثبت کلاس خود نمایید.

تفاوت فانکشنال و بدنسازی چیست؟

اکثر افراد زمانی که اسم فانکشنال را می شنوند هیچ تصویری از این ورزش ندارد به همین جهت از کنارش رد می شوند اما در اینجا قرار است به توضیح این سؤال بپردازیم که تفاوت فانکشنال و بدنسازی چیست؟ شما می توانید با مطالعه این متن تفاوت ها را مشاهده نمایید و ورزشی را که متناسب به هدفتان هست را انتخاب کنید. برعکس بدنسازی، تمرینات فانکشنال و لاغری با استفاده از وزن بدن و درگیری عضلات موجب افزایش قدرت و عملکرد کاربر می شوند. وسایل مورد استفاده در فانکشنال و لاغری عبارتند از: کش های تمرین مقاومتی، کتل بل، کیسه های شن، توپ ورزشی، شما می توانید از این وسایل جهت تمرین دادن عضلات بدن استفاده نمایید اما در تمرینات بدنسازی تمرکز اصلی روی حجم عضلات و قدرت است. شما در این تمرینات از وزنه های سنگین و دیگر تجهیزات استفاده می کنید و این امر باعث می شود تا فشار زیادی به بدنتان وارد شود. شما برای اجرای تمرینات بدنسازی و استفاده از دستگاه ها باید به باشگاه بروید اما در فانکشنال و لاغری می توانید تمرین های خود را در خانه و با خیالی آسوده اجرا نمایید.

 باشگاه پارت نوین بانوان به همراه پارکبان می تواند بهترین میزبان برای کاربرانی باشد که تمایل دارند در باشگاهی ثبت نام کنند که در هر تایمی از روز باز می باشد. این باشگاه به جهت رفاه حال کاربران ساعت کار خود را از 7 صبح تا 10.30 شب اعلام کرده است شما در این تایم می توانید پس از اجرای هر کار و استراحتی به اجرای تمرینات خود بپردازید.

فانکشنال و لاغری چگونه صورت می گیرد؟

با اجرای منظم تمرینات فانکشنال و لاغری در سریع ترین زمان ممکن اتفاق می افتد و مزیت فانکشنال این است که در اجرای تمرینات فشار بسیاری به کاربر وارد نمی شود همچنین تمرینات براساس توانایی های او سنجیده می شوند.

مزیت های فانکشنال و لاغری چیست؟

فانکشنال با انجام حرکاتی ساده روی تمامی قسمت های بدن کار کرده و تناسب اندام را ایجاد می نماید. یکی از مزیت های فانکشنال و لاغری اجرای تمرینات در مکان های مختلف بدون نیاز به دستگاه های خاص می باشد. این راحتی را برای کاربر دو چندان می کند تا در هر شرایطی تمرنات ورزشی خود را اجرایی نمایند. راحت انجام دادن کارهای روزمره برای تمامی افراد به خصوص کسانی که از ناراحتی و درد کمر رنج می برند و خم و راست شدن برایشان مشکل است از دیگر مزیت های آن می باشد.

فرق فانکشنال و کراس فیت در چیست؟

کاربر در فانکشنال با انجام دادن تمرین های راحت، بدون وسیله خاصی می تواند به اجرای آن ها بپردازد و حتی فانکشنال در خانه را انجام دهد اما کاربر در کراس فیت به دلیل استفاده از تجهیزات فقط در محیط باشگاه می تواند به انجام تمرینات خود بپردازد.

تفاوت فانکشنال و بدنسازی در چیست؟

کاربر در فانکشنال فیتنس به روی کلیه قسمت های بدن خود کار می کند و تناسب اندام را برای تمامی قسمت های اجرایی می کند اما کاربر در بدنسازی به روی قسمت های مختلفی از بدن تمرکز می کند. هدف اصلی اصلی بدنسازی حجیم کردن عضلات و افزایش قدرت در آن ها می باشد شما باید براساس هدف خود ورزشتان را انتخاب نمایید.

آیا فانکشنال برای لاغری روش مناسبی است؟

افرادی که به منظور کاهش سایز و وزن به دنبال ورزشی می گردند که بتوانند تأثیرات آن را بدون فشار آوردن به خود توسط تجهیزات باشگاهی ببینند، فانکشنال بهترین راه برای آن ها می باشد.