آیا ورزش با دستگاه EMS با چربی سوزی و افزایش متابولیسم همراه است

آیا ورزش با دستگاه EMS با چربی سوزی و افزایش متابولیسم همراه است؟

دستگاه EMS تحریک الکتریکی عضلات یا تحریک میو الکتریک است که شامل تحریک انقباض عضلانی با استفاده از تکانه های الکتریکی می شود. پالس های الکتریکی توسط الکترودهایی به ماهیچه هایی که نیاز به تحریک دارند، ارسال می شوند. تکانه های الکتریکی به واسطه توسط یک دستگاه ایجاد می گردند و توسط الکترودها به سطح پوست بالای ماهیچه ها ارسال شده تا آن ها تحریک شوند. تکانه ها باعث انقباض عضلات می شوند، بنابراین نتیجه مشابه حرکت واقعی و انقباضات منظم عضلات است. می توان از آن برای حالت دادن و تقویت عضلات استفاده کرد. در ادامه این مقاله، شما را با این دستگاه و تمرین ایکس بادی برای چربی سوزی و افزایش متابولیسم آشنا خواهیم کرد.

XBody چیست؟

یک دستگاه تحریک الکتریکی عضلانی (EMS) است که به شما امکان می دهد بدن را به روشی کارآمد و بهینه ترمیم کنید. تایم ایکس بادی، یک جلسه تمرین 20 دقیقه ای معادل یک تمرین ورزشی فشرده 2 تا 4 ساعته است. تمرین XBody برای زنان و مردانی مناسب است که می‌خواهند تناسب اندام خود را شکل دهند، ساختار ماهیچه‌های خود را دوباره ترسیم کنند، توده چربی خود را کاهش دهند و بدن خود را تقویت کنند. این دستگاه سفت کردن شکم، اصلاح یا تقویت ران ها، باریک کردن ساق پا و سفت یا افزایش حجم عضلات سرینی را ممکن می کند.

پروتکل XBody

پروتکل XBody حاصل 10 سال تحقیق و توسعه، تحریک الکتریکی عضلات را با یک جلسه تمرینی روان ترکیب می کند. XBody در فرانسه توسط فیزیوتراپیست متخصص در ورزشکاران حرفه ای سطح بالا ساخته شده است که با کمک آن، پروتکل های ریکاوری پیاده سازی شده است و می تواند متناسب با همه افراد طراحی شود.

روش الکتروپوستورال

پروتکل XBody مبتنی بر یک روش electroposturale است که هدف آن مجسمه سازی بدن و پیش بینی اختلالات اسکلتی عضلانی برای یک هدف سالم (مانند پیشگیری از پوکی استخوان) است. این روش شامل انجام حرکات پویا برای مقابله با انقباضات ماهیچه ای تحریک شده الکتریکی است.XBody اجازه می دهد تا کار فشرده روی کل بدن به طور همزمان در طول جلسه و همزمان انجام شود. این تمرین در مقایسه با تمرین تناسب اندام و بدنسازی در زمان، صرفه جویی قابل توجهی را ارائه می دهد: جلسه 20 دقیقه ای معادل 2 تا 4 ساعت تمرین فشرده عضلانی است. یک جلسه 20 دقیقه ای در واقع می تواند بین 200 تا 500 کالری بسوزاند. در پایان جلسه، به لطف ترشح اندورفین، احساس خوشایندی احساس می شود.

XBody

مزایای آموزش EMS

تحریک الکتریکی عضلات روش تمرینی آینده است. با ترکیب فعالیت طبیعی ورزش با تکنولوژی مدرن الکترودهای متصل به بدن، دنیای کاملاً جدیدی از بهره وری و بهینه سازی بدن قابل دستیابی است. تأثیرات مثبتی که ای ام اس می تواند بر روی یک فرد داشته باشد به قدری از نظر علمی اثبات شده و مورد استقبال قرار گرفته است که حتی ورزشکاران حرفه ای نیز برای حفظ بهترین شرایط بدنی به تمرین EMS روی می آورند.

ماهیچه عضله بسازید

EMS سریعترین راه برای ایجاد قدرت و رشد عضلات است؛ زیرا فعال سازی عظیم ماهیچه ها و پاسخ هورمونی بسیار زیاد است.

تسکین مفاصل

با EMS می‌توانید بدون وارد کردن فشار به مفاصل، به فعال‌سازی عضلانی عظیم دست پیدا کنید. این امر EMS را به روشی ایمن و بسیار مؤثر برای آموزش تبدیل می کند. EMS پس از تعویض مفصل و برای هر کسی که حرکت یا تحرک محدودی دارد ایده آل است.

بهبود وضعیت بدن

استفاده از ای ام اس غرب تهران می تواند به بهبود وضعیت بدن شما کمک کند؛ زیرا برنامه های تمرینی ویژه شامل تمریناتی برای کمر، شکم و حتی شانه ها می شود.

سیستم عضلانی را متعادل کنید

EMS برای بهبود هرگونه عدم تعادل عضلانی در بدن با تحریک همه عضلات، از جمله عضلاتی که اتصال عصبی ضعیف‌تری دارند، ایده‌آل است. اگر در برخی از قسمت‌ها ماهیچه‌های بسیار قوی دارید و برخی دیگر نادیده گرفته شده‌اند، تمرین EMS می‌تواند به راحتی ضعیف‌ترین ماهیچه‌های بدن شما را هدف قرار دهد تا به شما توزیع یکنواخت‌تری از قدرت بدهد. این هدف گیری به راحتی با لباس آموزشی Xbody با فناوری پیشرفته انجام می شود.

به بدنی خوش فرم برسید

تمرینات قدرتی EMS همراه با EMS کاردیو می تواند به شما کمک کند تا بدنی خوش فرم داشته باشید، چربی بسوزانید و سلولیت را کاهش دهید. EMS باعث افزایش گردش خون از طریق پوست و بافت صورت می شود به همین دلیل بهبود رنگ پوست و کاهش سلولیت را به همراه دارد.

صرفه جویی در زمان

با EMS می‌توانید تنها در 20 دقیقه به نتایج یک تمرین 90 دقیقه‌ای دست یابید و آموزش می‌تواند به طور خاص برای کمک به شما در رسیدن به اهداف خود تنظیم شود.

شما می توانید برای استفاده از این دستگاه و ثبت نام آن، به وب سایت باشگاه بدنسازی پارت نوین مراجعه نمایید و ثبت نام خود را تکمیل کنید.

شرح یک جلسه آموزشی XBody

موزش X-Body EMS به افزایش حجم عضلانی و از بین بردن چربی کمک می کند، ظرفیت کالری سوزی را افزایش می دهد و متابولیسم را افزایش می دهد. دستگاه ای ام اس جدید با تکانه های الکتریکی کار می کند که شبیه به انتقال محرک های طبیعی بدن است. این تکانه‌های اضافی، ماهیچه‌ها را از طریق لباس تمرینی قابل تنظیم تمام بدن X-Body تحریک می‌کنند. با آموزش X-body EMS، افراد می توانند انتظار کاهش وزن سریع تر، افزایش توده عضلانی و بهبود توان کلی بدن را داشته باشند. این جلسه تمرینی با مربی شخصی انجام می‌ شود و معمولاً تنها 20 دقیقه طول می‌کشد، اما همان فواید یک تمرین 90 دقیقه‌ای را ارائه می‌دهد و آموزش X-body EMS را به گزینه‌ای بسیار راحت و کم مدت تبدیل می‌کند. هر جلسه XBody با توجه به آناتومی و اهداف شما شخصی سازی می شود. مربی شما را همراهی می کند که پروتکل کار را توسعه می دهد و شما را در طول آموزش همراهی می کند. به عنوان بخشی از توانبخشی ورزشی پس از عمل، این پروتکل از قبل با توجه به اهداف شما بین دکتر و مربی تعریف شده است.

یک تمرین فشرده 20 دقیقه ای

برای مدت 20 دقیقه، یک جلسه XBody از سکانس‌های ریز تشکیل شده است که تمرینات ژیمناستیک را با تحریک نواحی عضلانی مورد نظر و دوره استراحت بسیار کوتاه، جایگزین می‌کنند. این جلسه بدون درد است حتی اگر احساس سوزن سوزن شدن ذاتی در تحریک الکتریکی را داشته باشیم. اگر این تمرینات در هفته بین 1 تا 2 جلسه باشد و این جلسات تا چند هفته ادامه یابد نتایج فوق العاده ای را نشان خواهد داد.

ایکس بادی برای ورزشکار حرفه ای

این فناوری پیشرفته در راه ریکاوری و آمادگی ورزشکاران برای رویدادهای ورزشی خود انقلابی ایجاد کرده است. با استفاده از تحریک الکتریکی عضلانی (EMS)، این تکنیک تمرینی ابتکاری گروه‌های عضلانی خاصی را هدف قرار می‌دهد و انقباضات عمیقی را تحریک می‌کند که ماهیچه‌های خفته را فعال کرده و روند بهبودی را تسریع می‌کند. برای ورزشکارانی که به دنبال برگشتن از آسیب‌ها یا افزایش عملکرد خود هستند، تمرین EMS X-body راهی ایمن و کارآمد برای بازسازی قدرت و بازیابی دامنه کامل حرکتی ارائه می‌دهد. با کمک یک مربی شخصی، تمرین EMS X-body ابزار بسیار مؤثری برای آماده سازی ورزشکاران برای مسابقات آینده فراهم می کند و به آنها اجازه می دهد در اوج عملکرد خود و برتری در زمین مسابقه باشند.

نحوه استفاده از EMS برای کاهش وزن

راه های زیادی برای کاهش وزن وجود دارد، از رژیم های غذایی سخت گرفته تا ورزش زیاد، روزه گرفتن و غیره. بسیاری از این راه ها 100% برای سلامتی شما توصیه نمی شوند؛ زیرا از دست دادن یک وعده غذایی صرفا برای کاهش وزن نتیجه معکوس دارد. اطلاعات زیادی در مورد روش های مختلف تحریک الکتریکی برای کاهش وزن، درمان جراحات، تقویت عضلات یا به عنوان کمکی برای تقویت بدن وجود ندارد؛ اما هر روز بیشتر و بیشتر از تحریک الکتریکی برای کاهش وزن در باشگاه ورزشی مدرن غرب تهران استفاده می شود. این کار به زمان زیادی نیاز ندارد و به شما کمک می کند تا به اهدافی در مقیاس بزرگ دست یابید، خواه آنها کاهش وزن، تقویت قدرت یا افزایش مقاومت عضلانی در کوتاه مدت باشند. این روش، باید با یک رژیم غذایی خوب و متعادل همراه باشد و برای تکمیل هدف عضلانی باید ورزش هم انجام شود. برخی از مزایای استفاده از تحریک الکتریکی برای کاهش وزن، به عنوان مثال، این است که این تمرینات به ما کمک می کنند تا عضلات خود را تقویت کنیم و توده عضلانی بسازیم. علاوه بر این، تمام ماهیچه ها به طور همزمان تمرین می شوند، مقاومت خود را افزایش می دهید و وزن و مایعات اضافی از بین می روند. رسوبات چربی موضعی از بین رفته و سفتی عضلات به دست می آید. تحریک الکتریکی به کاهش وزن و تقویت بدن کمک می کند؛ زیرا این نوع تمرینات به تمرین عضلات و کسب نتیجه در زمان کمتر کمک می نماید. به این ترتیب بدن ما کالری، پروتئین و چربی بیشتری مصرف می کند و وزن کم می شود. با مزیت اضافه تمرینات بدنی برای هر ناحیه از بدن، عضلات مختلف تقویت شده و کم کم بدن با فیبر بیشتر و چربی کمتر تقویت می شود.

باشگاه بدنسازی پارت نوین با محیطی آرام و با نشاط، مربیانی مجرب و با انگیزه شما را در رسیدن به تناسب اندام دلخواهتان یاری می کنند.

کاهش وزن با تحریک الکتریکی

وقتی صحبت از کاهش وزن به میان می‌آید، توصیه‌ها می‌توانند بسیار شبیه به هم باشند: برای کاهش وزن، رژیم بگیرید، ماهیچه‌های خود را تقویت کنید. علاوه بر رژیم، باید به طور منظم ورزش کنید تا چربی و انرژی بسوزانید. استفاده از وسایل الکتریکی برای کاهش وزن به رژیم غذایی و ورزش منظم کمک می کند تا وزن لازم را در زمان کمتری نسبت به زمانی که از این روش استفاده نمی کنید، کاهش دهید. اگر از تمرینات هوازی پیروی نکنید، سوزاندن چربی لازم برای کاهش وزن غیرممکن است. با این تمرینات در باشگاه بدنسازی غرب تهران کاهش وزن قابل توجهی را مشاهده خواهید کرد و با افزودن الکترودها، بدن موفق می شود چربی اضافی را به عضله تبدیل کند و بدن را تقویت نماید.

تحریک الکتریکی چگونه به کاهش وزن کمک می کند؟

تحریک الکتریکی به فردی که تمام روز می نشیند کمکی به کاهش وزن نمی کند؛ زیرا کاری که این روش انجام می دهد تحریک عضلات است و حرکت لازم برای شکستن فیبرها و کمک به رشد ماهیچه ها را برای آنها فراهم می کند. همچنین به عضله مقاومت بیشتری می دهد، به چربی سوزی آن کمک می کند و آن را به فیبرهای عضلانی تبدیل می کند و عضله را تقویت می کند. با توجه به این دلایل، تحریک الکتریکی بهترین راه برای تقویت عضلات و کاهش وزن است. در حالی که ماهیچه ها فشرده می شوند، در عین حال چربی را از دست می دهید. کارشناسان می گویند با تحریک الکتریکی به ازای هر کیلو چربی سوزانده شده، یک کیلو عضله تشکیل می شود. وزن چربی به طور قابل توجهی کمتر از توده عضلانی است؛ اما فضای بیشتری را اشغال می کند. ممکن است تفاوت جزئی در وزن واقعی خود مشاهده کنیم یا تفاوتی نداشته باشیم؛ اما بدن ما خوش فرم تر و مشخص تر خواهد بود.

باشگاه بدنسازی پارت نوین به جهت ساعت کاری که دارد، می تواند شما را در هدفتان همراهی نماید.

مزایای الکتروفیتنس

تحریک الکتریکی به ما امکان می دهد کار عضلانی بیشتری انجام دهیم. این به ما کمک می کند تا عضلاتی را که نمی توانیم به تنهایی ورزش کنیم، تمرین دهیم. زمانی که ورزش می کنیم، ماهیچه های خود را داوطلبانه منقبض می کنیم، اما درصد کمی غیر فعال می مانند و انرژی خود را برای مواقع اضطراری ذخیره می کنند. با اعمال جریان برای انقباض الیاف و همچنین انقباض داوطلبانه آنها، قادر به استفاده از این ذخایر انرژی هستیم. الکتروفیتنس به ما این امکان را می دهد که به جای یک عضله منفرد، تحریک الکتریکی را روی گروهی از عضلات اعمال کنیم و در طول تمرین قدرت بیشتری را اعمال نماییم. هر فردی که درگیر فیتنس الکتریکی باشد مطمئناً پیشرفت فیزیکی را تجربه خواهد کرد. ما افزایش قدرت را احساس می کنیم، عضلات سخت تر کار می کنند و این دقیقاً همان چیزی است که ما در کار بدنسازی لازم داریم. هدف الکتروفیتنس افزایش ظرفیت هوازی نیست، بلکه دستیابی به افزایش قدرت انفجاری از طریق جلسات 20 دقیقه ای کار شدید است. برای دستیابی به این هدف در مدت زمان کوتاه در باشگاه بدنسازی خصوصی باید همیشه در زمانی که الکتروفیتنس انجام نمی دهید، کار هوازی را با الکتروفیتنس تکمیل کنید. این کار می تواند از بیرون رفتن برای پیاده روی گرفته تا دویدن، شنا، بوکس و غیره باشد. تحریک الکتریکی امکان کار کردن یک عضله را به صورت جداگانه فراهم می کند. جلیقه EMS مورد استفاده دارای الکترودهایی است که عضله دوسر، سینه، شکم، ذوزنقه، باسن و چهار سر را تحریک می کند. به همین دلیل، این تمرینی است که از طیف گسترده ای از گروه های عضلانی استفاده می کند.

کاهش وزن در ناحیه شکم

هنگام در نظر گرفتن EMS برای کاهش وزن، مهم است که در نظر بگیرید که چگونه EMS باعث کاهش وزن در ناحیه شکم می شود. اگرچه EMS می تواند باعث کاهش وزن در کل بدن شود، تحقیقات نشان داده است که EMS می تواند به طور خاص ناحیه شکم (یک ناحیه مشکل رایج برای اکثر افراد) را هدف قرار دهد. این تحقیق نشان داد که بدون تغییر رژیم غذایی یا ورزش، تمرین EMS می‌تواند به داوطلبان کمک کند تا وزن خود را از قسمت میانی خود کم کنند. این تحقیقات واقعاً هیجان انگیز است که ثابت می کند EMS در باشگاه بدنسازی بانوان تهران به تنهایی یک ابزار کاهش وزن قدرتمند است، با این حال، هنگامی که با یک رژیم غذایی متعادل مغذی ترکیب شود، نتایج می تواند باورنکردنی باشد.

چرا مردم EMS را برای کاهش وزن انتخاب می کنند؟

دلایل زیادی وجود دارد که افراد استفاده از EMS را برای کاهش وزن انتخاب می کنند، اما یکی از رایج ترین آنها این است که به شما امکان می دهد با تلاش کمتر، در زمان کمتر و با کاهش فشار روی مفاصل وزن کم کنید.محبوبیت EMS در حال افزایش است، زیرا به افراد این امکان را می دهد تا نتایج خود را ساده کرده و تنها در 20 دقیقه تمام مزایای یک تمرین شدیدتر را به دست آورند.

هزینه ورزش EMS

هزینه ورزش ای ام اس با در نظر گرفتن تاثیر کوتاه مدتش برخلاف تصور افراد بالا نیست. شما می توانید برای استعلام قیمت این ورزش، با مراجعه به وب سایت باشگاه بدنسازی پارت نوین و از طریق شماره های ذکر شده سوال خود را از مطرح نمایید.

دستگاه ای ام اس چیست و چه کاری را انجام می دهد؟

این یک دستگاه تحریک الکتریکی عضلات است که با استفاده از تکانه های الکتریکی موجب تحریک انقباض عضلانی می شود و پالس های الکتریکی را به ماهیچه هایی که نیاز به تحریک دارند، ارسال می کند.

تایم ایکس بادی چه مقدار است؟

تایم ایکس بادی یک جلسه تمرین 20 دقیقه ای است که معادل یک تمرین ورزشی فشرده 2 تا 4 ساعته کارایی دارد.

آیا ورزش ems موجب چربی سوزی می شود؟

بله ورزش ای ام اس در تهران نسبت به ورزش های سنگین دیگر در مدت زمان کمتری نتیجه مطلوب تری را به شما ارائه خواهد داد.

تمرین ایکس بادی چگونه به کاهش وزن ما کمک می کند؟

تمرینات ایکس بادی با تحریک تمام ماهیچه های عضلانی به صورت همزمان باعث افزایش مقاومت آن ها شده و وزن و مایعات اضافی را از بین می برد. رسوبات چربی موضعی از بین رفته و عضلات را سفت می نماید. این تحریک به کاهش وزن و تقویت بدن کمک می کند تا بدن کالری، پروتئین و چربی بیشتری مصرف نماید و وزن کم شود.

هزینه استفاده از دستگاه ای ام اس چقدر است؟

هزینه این دستگاه در مقایسه با جواب دهی آن بسیار مقرون به صرفه تر از ورزش های دیگر است.