کیک بوکسینگ بانوان تهران

در میان انواع ورزش های مختلف برای خانم ها کیک بوکسینگ بانوان تهران محبوبیت فوق العاده بالایی دارد. این تمرینات با تاثیرات بسیاری که بر روی سلامتی دارند می توانند عملکرد بدن افراد را بهبود ببخشد. این ورزش را می توان زیر نظر مربی ماهر در طی چندین جلسه تمرینی فرا گرفت. حتی شما قادر خواهید بود که این ورزش را به صورت حرفه ای انجام دهید. قبل از پرداختن به آن نیاز است که حتما به طور کامل کیک بوکسینگ را مورد بررسی قرار دهید. ما را تا پایان همراهی کنید در این مطلب قصد داریم درباره این ورزش اطلاعاتی را بیان کنیم.

تجهیزات مورد نیاز برای کیک بوکسینگ بانوان تهران

کیک بوکسینگ چه نوع ورزشی است؟

قبل از انجام تمرینات کیک بوکسینگ باید ابتدا این حرفه ورزشی را بشناسید. کیک بوکسینگ نوعی هنر رزمی است که معمولاً با هر دو دست و اندام تحتانی ضربه می زنند. دستکش بوکس یکی از ضروری ترین تجهیزات برای این ورزش به حساب می آید. این ورزش ترکیبی از هنرهای رزمی و بوکس کلاسیک است. این رشته ورزشی سال ها است که توسط علاقه مندان به این حرفه انجام می شود.‌ همچنین دارای انواع مختلفی است که افراد متناسب با وضعیت جسمانی بدن خود می توانند نوع مناسب خود را انتخاب کنند.

تاریخچه پیدایش و توسعه کیک بوکسینگ

کیک بوکسینگ  یک ورزش دیدنی و بی رحمانه است. مبارزان باید هم در هنرهای رزمی و هم در بوکس مهارت داشته باشند. این دوئل به نمایشی جذاب تبدیل می شود و تماشای پرتاب ها، لگدها و حرکات مختلف برای تماشاگران جالب است. این ورزش تقریباً در دهه 60-70 قرن گذشته در آمریکا ظاهر شده است و  نام کیک بوکسینگ توسط چاک نوریس ابداع شد.

ابتدا بوکس انگلیسی و کاراته با هم ترکیب شده اند و سپس فنون تکواندو و بوکس تایلندی اضافه شده است. در اوایل دهه 70، مدارس بسیاری در آمریکا تأسیس شد که انواع مختلف هنرهای رزمی را آموزش می داده اند. تقریباً بلافاصله قوانین و مقررات مسابقات کیک بوکسینگ ظاهر شد. محبوبیت افزایش یافت و مسابقات بین المللی شروع به برگزاری کرد.

در این مسابقات ورزشکاران شرکت کننده به 4 وزن تقسیم شدند. در اتحاد جماهیر شوروی، کیک بوکسینگ تنها در سال 1990 به طور رسمی به رسمیت شناخته شد. در حال حاضر فوق العاده محبوب است و یک ورزش با هنرهای رزمی برای مردان و زنان است. اکنون کیک بوکسینگ بانوان تهران در باشگاه های مختلفی برگزار می شود که در صورت تمایل می توانید در آن ها شرکت داشته باشید.

قوانین کیک بوکسینگ بانوان تهران

هنگامی که این نوع از هنرهای رزمی برای اولین بار ظاهر شد، هر گونه گرفتن، سفر و ضربه مجاز بود. به تدریج قوانین تغییر کرده و اکنون به شدت رعایت می شود. ورزشکاران قرار است در طول راند حداقل 6 ضربه بزنند و زودتر باید به 8 ضربه برسند. مرسوم است که در هر وزن برنده مشخص وجود دارد و متقاضی باید در نبردهای رتبه بندی شرکت کند. قهرمان فعلی می تواند با کسی که توانسته به بالاترین رتبه برسد رقابت کند. پیروزی معمولاً با ناک اوت، برتری در امتیازات، ناتوانی حریف در ادامه مبارزه تعیین می شود. اگر حریف حاضر نشود یا محروم شود، به طور خودکار بازنده خواهد شد.

تجهیزات مورد نیاز برای کیک بوکسینگ بانوان تهران

کلیه ورزشکاران ملزم به پوشیدن تجهیزات خاصی هستند. این یکی از قوانین بازی است که حتما شما به عنوان یک شرکت کننده باید آن را دریافت کنید. اکنون برای آشنایی هر چه بیشتر شما این تجهیزات را معرفی خواهیم کرد.

 • کلاه ایمنی روی سر
 • باند کشی برای ناحیه دست
 • دستکش کیک بوکسینگ
 • محافظ کپا برای حفره دهان
 • محافظت از کشاله ران
 • وسیله ای برای محافظت از پا
 • پد ساق پا.
 • محافظ سینه برای بانوان
 • از لباس، ورزشکاران فقط شلوار یا شورت طراحی شده برای کیک بوکسینگ را می پوشند.
 • تجهیزات مورد نیاز برای کیک بوکسینگ بانوان تهران

 

انواع کیک بوکسینگ

دو نوع کیک بوکسینگ وجود دارد که هر کدام ویژگی های متمایز خود را دارند. آمریکایی در ابتدا قدرت ضربه را محدود کردند و بیشتر برای آن ها این ورزش شبیه یک نبرد بود. اما نوع ژاپنی محبوب ترین بوده زیرا دیدنی تر است و در آن مبارزه سه راند 3 دقیقه ای طول می کشد. اما امروزه جهت جداگانه ای از نوع هنرهای رزمی گسترده شده است. با موسیقی، مربی عناصر کیک بوکسینگ را معرفی کرده و مبارزه با حریف را شبیه سازی می کند. این نوع ورزش کیک بوکسینگ برای بانوان بسیار محبوب است و میزان تقاضای بالایی دارند. بیشتر بانوان کشور در این نوع کیک بوکسینگ بانوان تهران شرکت می کنند.

ضربه ها و ضربه ها

در کیک بوکسینگ ضربات مشت به اندام تحتانی بسیار کم است، اما در هر صورت قوانین رعایت می شود. برای مبارزه، استفاده از دستکش ضروری بوده  و ضربه زدن به قسمت های جانبی و جلوی بدن که کمتر از کشاله ران نباشد، مجاز است. ضربات به بازوها و شانه ها تشخیص داده نخواهد شد. آندرکات منحصراً در ناحیه پا در سطح یک پا ساخته می شود. اکنون ضربات مجاز به اندام تحتانی را ذکر خواهیم کرد.

 • ضربه پریدن- ضربه ای که هنگام پریدن زده می شود.
 • لگد پهلو – ضربه پهلو
 • ضربه پایین – ضربه دایره ای با ساق پا که روی ران حریف می افتد.
 • ضربه جلو یک ضربه مستقیم است.
 • لگد پشت – ضربه از پشت
 • آندرکات
 • ضربه گرد – ضربه ای که اغلب به سر می افتد.
 • مشت نیز وجود دارد.
 • Backfist – یک قلاب دستی معکوس که از یک چرخش انجام می شود.
 • Uppercut – ضربه ای با اندام فوقانی از پایین.
 • قلاب – ضربه ای از پهلو، به سمت سر.
 • پانچ یک مشت مستقیم است که از حریف دورتر است.
 • چرخش – ضربه ای از راه دور که از کنار زده می شود
 • با رعایت کلیه قوانین فقط ضربات قانونی به حریف مجاز است.

تاثیر تغذیه بر تاثیر کیک بوکسینگ بانوان

تمرین منظم، بار متناوب و ریکاوری شرط لازم برای پیشرفت در ورزش است، اما به خودی خود کافی نیست. علاوه بر برنامه تمرینی و هشت ساعت خواب، باید درست غذا بخورید. اهميت يك رژيم غذايي متعادل براي يك ورزشكار کیک بوکسینگ به سختي قابل برآورد است. اگر به تازگی به باشگاه پیوسته اید و تازه شروع به تمرین کرده اید، در ابتدا رابطه بین پیشرفت و تغذیه مشخص نیست.

اما اگر 3 تا 4 بار در هفته یا بیشتر تمرین کیک بوکسینگ بانوان تهران را انجام می دهید نمی توانید همانطور که در زمانی که سنگین ترین فعالیت بدنی بالا رفتن از پله ها به طبقه دوم بود، غذا بخورید. چرا باید رژیم غذایی با افزایش بار تغییر کند؟ نیاز بدن به مواد مغذی افزایش می یابد.

به عنوان مثال، با هر فعالیت بدنی، دریافت آهن بدن افزایش می یابد، بنابراین باید مقدار بیشتری از این عنصر در رژیم غذایی وجود داشته باشد. اگر نیازهای در حال تغییر بدن را در نظر نگیرید، سیستم ایمنی ضعیف می شود، پیشرفت کند می شود. در بهترین حالت اغلب سرما می خورید و احساس ضعف جزئی می کنید، در بدترین حالت اندام های داخلی آسیب می بینند.

ویژگی های خاص کیک بوکسینگ برای بانوان

کیک بوکسینگ شامل چندین هنر رزمی کاراته، ووشو، تکواندو است. در این ورزش همچنین بوکس تایلندی و انگلیسی را با هم ترکیب کرده اند. در طول کلاس ها تمام اندام ها درگیر می شوند. کیک بوکسینگ انواع مختلفی دارد، اما در ورزش های دیگر نیز عناصری از آن وجود دارد. به عنوان مثال، آن ها در ایروبیک استفاده می شوند.

 معلوم است که چنین تمریناتی برای زنان نیز بسیار محبوب و مناسب است. این ورزش کمتر آسیب به بدن ورزشکاران وارد خواهد کرد. در کلاس های بانوان این ورزش ویژگی های مشترکی با تکواندو وجود دارد. آموزش به صورت دو نفره و بدون آن انجام می شود. برای کلاس ها از قطعات متحرک و ثابت استفاده می شود. سپر، بالش، ماکیوارا. چنین تجهیزاتی به توسعه بسیاری از ویژگی های ورزشی مهم کمک می کند.

ویژگی های خاص کیک بوکسینگ برای بانوان

نکات مثبت کیک بوکسینگ برای بانوان

کیک بوکسینگ یک فعالیت مفید است که مزایای خود را دارد. اکنون برای آشنایی شما به بارزترین آن ها اشاره خواهیم کرد.

 • استرس را کاهش می دهد. فقط یک بار در هفته تمرین را انجام دهید تا آن را احساس کنید، کلاس های این ورزش زندگی را متفاوت می کنند.
 • خلق و خو بهتر خواهد شد ورزش باعث آزاد شدن اندورفین می شود. این به شما اجازه می دهد تا در خلق و خوی عالی باشید.
 • توسعه هماهنگی حرکات. اگر مشکلاتی در وضعیت بدن وجود دارد، این کلاس ها به رفع مشکل کمک می کنند.
 • کالری سوزی. تمرین به شما این امکان را می دهد که بیش از 800 کالری در ساعت از دست بدهید که باعث افزایش سرعت متابولیسم می شود. این تمرینات برای کاهش وزن ایده آل هستند.
 • حفاظت عالی با ورزش منظم، بدن ورزشکار خواهد شد. واکنش سریع وجود دارد و ضربات دقیق خواهد بود. این بهترین راه برای محافظت است.
 • در طول تمرین، تمرینات انعطاف پذیری انجام می شود که امکان ضربات دقیق را فراهم می کند. ماهیچه های بزرگی را توسعه می دهد. کیک بوکسورها ورزشکارانی با اندام تنیده هستند.
 • توسعه سرعت و استقامت از طریق تمرینات ویژه فراهم می شود. آن ها تمرینات فشاری، لانژ، اسکات هستند. مشت و لگد تمرین می شود. با کمک فعالیت، مهارت های حرکتی و سرعت بهبود می یابد.
 • تمرینات هوازی و بی هوازی به طور همزمان انجام می شود. طناب پریدن و دویدن ضروری است. این ورزش هم در تناسب اندام و هم در زندگی روزمره کمک خواهد کرد.
 • پس از یک ماه تمرین، افزایش قدرت زیادی وجود دارد. این بر زندگی خانوادگی، شغلی تأثیر مثبت خواهد گذاشت.
 • کیک بوکسینگ ورزشی است که به شما در رسیدن به اهداف زیادی کمک می کند. اگر می خواهید به نحوی زندگی خود را به سمت بهتر شدن تغییر دهید، باید این نوع آموزش را انتخاب کنید. البته مهم است که کلاس ها و تمرینات منظم باشد.

ضرورت انجام تمرینات کیک بوکسینگ بانوان زیر نظر مربی

هر ورزشکار حرفه ای با ساده ترین تمرینات شروع به تمرین کرده و به تدریج موارد جدید را اضافه می کند و سطح پیچیدگی آن ها را افزایش می دهد. با رعایت برنامه روزانه، درست غذا خوردن، کم کم به سمت هدف حرکت کرد و در نتیجه نه تنها اندامی زیبا، باریک و خوش اندام دریافت می کنید و در رشته خود به نتایج بالایی نیز دست یافت. امان تمام این موارد زمانی محقق خواهد شد که شما تمرینات کیک بوکسینگ بانوان تهران را به صورت درست انجام دهید.

عدم انجام تمرینات این حرفه زیر نظر مربی می تواند معایب بسیار سنگین داشته باشد. از جمله آن‌ ها می ‌توان به آسیب به قسمت‌ های مختلف بدن اشاره کرد. تحقیقات نشان داده است که انجام مداوم این تمرینات شما را سریع تر با تناسب اندام خواهد رساند. علاوه بر این اگر کیک بوکسینگ بانوان تهران را به صورت أموزش انجام دهید مدت زمان زیادی از وقت شما خواهد رفت. در همین راستا برای رسیدن به مزایای این ورزش حتما از یک مربی بخواهید تا آن را به شما آموزش دهد.

اصول تغذیه برای ورزشکاران

هیچ رژیم غذایی جهانی وجود ندارد که برای یک وزنه بردار و یک ورزشکار کیک بوکسینگ بانوان تهران به همان اندازه مناسب باشد. باید نوع ورزش، بار، ویژگی های پوست و متابولیسم خود را در نظر گرفت. در بین ورزشکاران آماتور و مبتدیانی که به خاطر ظاهری برازنده به ورزش می آیند، این عقیده وجود دارد که ورزشکاران کم غذا می خورند.

رژیم غذایی ورزشی برای کاهش وزن سریع در نظر گرفته نشده است، بلکه برای این است که بدن تمام مواد لازم را دریافت کند و شما دائماً در وضعیت خوبی باشید. این درست نیست ورزشکاران کیک بوکسینگ بانوان تهران نه کم، نه زیاد، بلکه به اندازه نیاز می خورند. با هیچ رژیم غذایی جهانی وجود ندارد اما بعضی اصول اساسی تغذیه ورزشی را می توان ذکر کرد.

 • کالری باید برای بارهای برنامه ریزی شده کافی باشد.
 • در رژیم غذایی، شما باید پروتئین، کربوهیدرات و چربی را متعادل کنید، هیچ یک از اجزای آن را نمی توان به طور کامل حذف کرد.
 • غذا یک ورزشکار الزامی است که غنی از انواع ویتامین ها و مواد معدنی باشد.
 • شما باید ویتامین ها و مکمل های بیولوژیکی را نیز مصرف کنید.
 • رژیم غذایی با در نظر گرفتن اهداف کاهش، افزایش وزن بدن و حفظ وزن ثابت برنامه ریزی شود.
 • تغذیه در هر صورت به گونه ای ساخته شده است که باعث کاهش بافت چربی و رشد عضله شود.
 • ورزشکاران کیک بوکسینگ بانوان تهران نباید آب را فراموش کنند کمبود آن منجر به خستگی عضلات می شود و به مفاصل آسیب می رساند.

در طول تمرینات کیک بوکسینگ نوشیدنی را فراموش نکنید

ماهیچه های ما 75 درصد آب هستند. در طول ورزش، مایعات از طریق تنفس، عرق و اشک از دست می روند. از دست دادن حتی ۲ درصد رطوبت بدن، اثربخشی تمرینات کیک بوکسینگ بانوان تهران را یک چهارم کاهش می دهد. کم آبی منجر به خستگی سریع و از دست دادن هماهنگی می شود. بنابراین احساس تشنگی را نادیده نگیرید.

برای اینکه احساس خوبی داشته باشید و به بدن آسیب نرسانید، یکی دو ساعت قبل از تمرین نیم لیتر آب بنوشید. سپس در طول جلسه هر 15 دقیقه یک لیوان بنوشید. و بعد از تمرین وزن کنید ببینید چند گرم کم کرده اید و همین مقدار آب بنوشید. به عنوان مثال، اگر وزن شما 500 گرم کاهش یافته است نیم لیتر آب بنوشید. حمل بطری در هنگام ورزش شاید ناخوشایند باشد، بنابراین قبل و بعد از تمرین بنوشید.

 برای انجام تمرینات کیک بوکسینگ بانوان تهران به کجا مراجعه کنیم؟

طبیعتاً افرادی که قصد دارند به انجام تمرینات کیک بوکسینگ بپردازند ابتدا باید آن را فرا بگیرد. این ورزش جزوه ورزش ایی حساب می شود که یادگیری بدون آموزش آن دشوار است. علاوه بر این امر ممکن است که افراد آموزش ندیده در طول تمرینات به خود آسیب وارد کنند. در این راستا مراجعه به باشگاه های ورزشی برای انجام کیک بوکسینگ بانوان تهران یکی از ضروریات به حساب می آید. در این باشگاه ها مربیان ماهر با سطح بالا کیک بوکسینگ را به شما آموزش خواهند داد.

البته شما حتی می توانید از مربیان این تقاضا را داشته باشید که این ورزش را به صورت کاملا حرفه ای به شما آموزش بدهند. در باشگاه های ورزشی تمام تجهیزات مورد نیاز برای انجام تمرینات مختلف این ورزش قرار دارد. شما حتی می توانید در کلاس های گروهی شرکت داشته باشید و از انرژی کلاس بهره بگیرید. شرکت در این کلاس ها منجر خواهد شد که اشتیاق شما به یادگیری این ورزش چندین برابر شود. البته تمام این موارد زمانی امکان پذیر خواهد بود که شما یک باشگاه درجه یک انتخاب کنید.

سخن پایانی

کیک بوکسینگ بانوان تهران یکی از محدود ورزش هایی به شمار می‌ رود که خیلی سریع قادر است منجر به حذف چربی های اضافی بدن شود. با یک رژیم عالی و منحصر به فرد شما می توانید سرعت چربی سوزی بدن را به میزان قابل توجهی افزایش دهید. نیاز است که حتماً تمرینات متنوع این حرفه را زیر نظر یک مربی متخصص فرا بگیرید. شرکت در کلاس های باشگاه می ‌تواند در این راستا بسیار به شما کمک کند. قبل از انتخاب باشگاه حتماً به بررسی سطح مهارت مربی و همچنین تجهیزات ورزشی باشگاه بپردازید.

 1. برای یادگیری کیک بوکسینگ بانوان تهران باید چه اقدامی انجام دهیم؟ برای فراگیری هر چه بهتر این ورزش بهتر است به باشگاه های ورزشی مراجعه کنید.
 2. آیا مصرف آب در انجام تمرینات کیک بوکسینگ توصیه می شود؟ نیاز است که حتما با توجه به وضعیت جسمانی و شرایط تمرینات مایعات را به میزان لازم مصرف کنید.
 3. چرا تغذیه در تمرینات کیک بوکسینگ بانوان تهران مهم است؟ عدم مصرف غذا به میزان لازم ضررهای بسیاری مانند ضعف و ضعیف شدن عضلات بدن را به همراه دارد.
 4. اصول تغذیه برای ورزشکاران به چه صورت است؟ ورزشکاران باید در طول روز به میزان لازم پروتئین، چربی و کربوهیدرات ها را مصرف کنند.