سی ایکس بهتره یا بدنسازی؟

شاید برای شما هم این سؤال پیش آمده باشد که سی ایکس بهتره یا بدنسازی؟ شما برای انتخاب هر کدام از این ورزش ها باید آگاهی درست و کاملی از آن ها داشته باشید تا بتوانید بهترین گزینه را براساس معیاری که دارید انتخاب نمایید. ما در این نگارش سعی داریم تمام نکات مورد نیاز را برای پاسخگویی به این سؤال که آیا سی ایکس بهتره یا بدنسازی؟ در اختیار شما قرار دهیم لطفاً با ما همراه باشید.

سی ایکس بهتره یا بدنسازی

سی ایکس چیست؟

سی ایکس با تمرین ماهیچه‌ های اطراف هسته، عنصر حیاتی برای بدن قوی ‌تر را فراهم می ‌کند. یک هسته قوی‌ تر باعث می‌ شود در همه کارهایی که انجام می‌ دهید، از زندگی روزمره گرفته تا ورزش‌ های مورد علاقه ‌تان، بهتر شوید. تمام حرکات در CXWORX چالش برانگیز است اما برای سطح تناسب اندام شما قابل دستیابی است. در طول 30 دقیقه تمرین، مربیان آموزش دیده شما را از طریق تکنیک صحیح هنگام کار با لوله های مقاومتی، صفحات وزنه و همچنین تمرینات وزن بدن مانند کرانچ و شناور راهنمایی می کنند. هر ورزش باید در باشگاه هایی که مربیان مجربی دارد آموزش داده شود یکی از این باشگاه ها، پارت نوین است که ورزش سی ایکس را به طور حرفه ای آموزش می دهد. هر کلاس این باشگاه بدنسازی بر تکنیک و آگاهی عالی تأکید دارد تا شما بتوانید در مورد بدن خود بیاموزید و آن را قوی تر کنید.

ورزش سی ایکس برنامه ای است که بر روی نیم تنه و ماهیچه های زنجیر که بالا تنه شما را به پایین تنه متصل می کنند تمرکز دارد. این ورزش برای سفت کردن شکم، عضلات باسن، بهبود قدرت عملکردی و کمک به پیشگیری از آسیب ایده آل است. سطح تناسب اندام شما هر چه باشد، می توانید این ورزش را انجام دهید، زیرا حرکات ساده و کم تأثیر با گزینه های زیادی دارد که به شما امکان می دهد سطح شدت کار را انتخاب کنید، تمرینات ترکیبی از وزنه ‌های سبک و نوارهای مقاومتی است. برای مشاهده بهترین نتایج از CXWORX، 2 الی 3 جلسه در هفته این ورزش را انجام دهید، اما اگر تعداد این جلسات در هفته کمتر شد فقط کمی بیشتر طول می کشد تا به نتیجه دلخواهتان برسید. تمرین 30 دقیقه ای شامل ترکیبی از تمرینات طراحی شده برای ایجاد تناسب اندام سه بعدی است.

هر کلاس شامل پلانک، تمرینات استقامتی پایین شکم، تمرین گلوتئال، چالش های مورب شکم و استقامت اکستنسور می باشد. این ترکیب از تمرینات یکپارچه، به جای تمرینات مجزا مانند کرانچ که بر روی عضلات مرکزی تک تک تمرکز می کنند، به طور همزمان به روی گروه های عضلانی بزرگ از شانه تا زانو انجام می شود. ورزش سی ایکس مبتنی بر موسیقی است که به نظر بسیار انگیزه دهنده می باشد، کلاس ها با ضرب آهنگ و شدت هر آهنگ حرکت می کنند و شامل تمرینات اصلی عملکردی مانند تمرین تعادل و تمرین باسن هستند. جواب این که سی ایکس بهتره یا بدنسازی با مطالعه این مطالب در ذهنتان پر رنگ تر می شود.

ویژگی ‌های کلی ورزش سی ایکس

به طور کلی مهم ‌ترین و بارزترین ویژگی‌ های CX عبارتند از:

• مدت زمان انجام ورزش: ۳۰ دقیقه

• عضلات هدف: شکم، باسن و پاها

• مؤثر برای: بهبود وضعیت و حالت بدن

• هدف اصلی: افزایش قدرت و فرم دادن بدن

• وسایل مورد احتیاج: وزنه سبک یا متوسط و کش ورزشی

• سطح ورزشی: متوسط، حرفه ‌ای و خیلی حرفه ‌ای

در اینجا با مطالعه این ویژگی ها می توانید جواب سی ایکس بهتره یا بدنسازی را برای خودتان حدس بزنید.

مزایای ورزش سی ایکس

سی ایکس یک برنامه نتایج، با دستاوردهای سریع است که شما را قوی تر و لاغرتر می کند و شما می توانید بدون توجه به سطح آمادگی جسمانی خود، به شکل مداوم خودتان را به چالش بکشید. به طور خلاصه تعدادی از این مزایا را ذکر می کنیم:

• قوی تر شدن بخش مرکزی بدن و داشتن شکمی تخت

• عضله سازی در کمترین زمان همراه با چربی سوزی

• داشتن فرم بدنی عالی

• مناسب برای افراد پر مشغله

• انجام دادن این ورزش در خانه بعد از آموزش های لازم در باشگاه

تا اینجا با سی ایکس آشنا شدیم و افرادی که معیارهایشان با مطالبی که گفته شد همخوانی دارد پاسخ سؤال سی ایکس بهتره یا بدنسازی را پیدا کرده اند. اگر شما تصمیم به فعالیت در این رشته ورزشی دارید می توانید با ثبت نام در کلاس های باشگاه پارت نوین از آموزش ها و خدمات عالی این باشگاه ورزشی بهره مند شوید.

بدنسازی چیست؟

بدنسازی به معنای رسیدن به تناسب اندام، متحول کردن بدن و شکل دادن بدن به صورتی است که می خواهید. اگر به دنبال فواید ورزش با وزنه و ورزش هوازی برای سلامتی هستید بدنسازی همه چیز را دارد. بدنسازی نه تنها بدنی متناسب، بلکه ذهنی متناسب را نیز ایجاد می کند. برای بدنساز بودن لازم نیست رقابت کنید اما اگر این هدف شما است می توانید به صورت حرفه ای این ورزش را ادامه دهید. بدنسازی فرآیندی است که همه ما می توانیم در آن شرکت کنیم بنابراین برای پاسخ به این سؤال که سی ایکس بهتره یا بدنسازی تقریباً باید با جواب آن آشنا شده باشید در ادامه بیشتر برای شما توضیح خواهیم داد تا مسیر درستی را انتخاب نمایید.

3 رکن بدنسازی

آیا می خواهید وقتی در آینه نگاه می کنید احساس خوبی داشته باشید و زیبایی شناسی خود را بهبود بخشید؟ برای رسیدن به این اهداف، 3 نکته مهم وجود دارد که باید آن را در نظر بگیرید:

• آموزش قدرت

• تغذیه

• بهبود

هر قطعه نقشی محوری در کمک به شما در ساختن بدن و در نهایت دستیابی به موفقیتی که می خواهید را، ایفا می کند.

تمرینات قدرتی بدنسازی

این قطعه معروف به تمرین مقاومتی است، این تمرینات شامل ورزش با وزن بدن خود یا استفاده از وسایلی مانند دمبل یا ماشین ها برای عضله سازی، چربی سوزی و افزایش قدرت است که بدن شما را برای رشد، سازگاری و تناسب اندام به چالش می کشد. بهترین راه حل در باشگاه پارت نوین برای به حداکثر رساندن نتایج بدنسازی، پیروی از یک برنامه تمرینی ساختار یافته و پیروی از یک روال ثابت است.

یکی از اصول تمرینات قدرتی که قطعاً می خواهید با آن آشنا شوید اضافه بار پیشرونده است. بدن و عضلات شما باهوش هستند اگر تمرینات مشابه را بارها و بارها انجام دهید (وزن یکسان، تکرارهای مشابه، دوره های استراحت یکسان) در نهایت بدن شما سازگار می شود و پیشرفت نمی کند. به جای اینکه منتظر توقف پیشرفت باشید، اضافه بار پیشرونده که شامل افزایش وزن، حجم، دفعات تمرین، زمان تحت تنش یا کاهش زمان استراحت بین ستها در طول تمرین است را انجام دهید. با مطالعه این متن هم به جواب سی ایکس بهتره یا بدنسازی نزدیک تر می شوید.

تغذیه بدنسازی

هیچ تمرینی در این سیاره وجود ندارد که بتواند رژیم غذایی نامناسب را جبران کند. اگر می خواهید مطمئن شوید که همه چیز با ماکروها و میکروهای شما هماهنگ است رژیم غذایی شما باید متعادل باشد و حاوی مقدار زیادی از سه درشت مغذی اصلی (پروتئین، کربوهیدرات و چربی) باشد. دریافت پروتئین کافی برای عضله سازی و کمک به ریکاوری بدن مهم است. این نکته را به یاد داشته باشید که رژیم بدنسازی به غذایی که مصرف می کنید محدود نمی شود بلکه باید آب بنوشید و هیدراته شوید.

ریکاوری بدنسازی

پمپ پرس نیمکتی و سوختگی پا تمام چیزی است که نیاز دارید، عضلات شما در زمان خارج از باشگاه و زمانی که ورزش نمی کنید رشد می کنند. بخش شماره یک ریکاوری، خواب کافی است زیرا بر بسیاری از بخش های زندگی شما تأثیر می گذارد از سطح انرژی و میزان تمرکز شما گرفته تا عادات غذایی و حتی سطح استرس شما. هر یک از این موارد می توانند بر میزان عضله سازی یا چربی سوزی شما تأثیر بگذارند. شما باید حداقل 7 ساعت بخوابید اما اگر سخت تمرین می کنید، ممکن است به بیش از این میزان به خواب نیاز داشته باشید. بخش بزرگ دیگر ریکاوری شامل تسکین درد عضلانی و انرژی مجدد بدن شما است.

ماساژ، حمام یخ، سونا از جمله ابزارهایی هستند که می توانید بعد از تمرین برای افزایش جریان خون، کاهش التهاب و کمک به تسریع ریکاوری استفاده کنید. انجام این سه کار به طور مداوم می تواند به شما در بهبود سلامت و رسیدن به اهداف بدن کمک کند. در جواب این سؤال که سی ایکس بهتره یا بدنسازی باید بگویم اگر هدف شما این است که بدن خود را متحول کنید و آن را به هر طریقی بسازید، باید مسیر بدنسازی را دنبال کنید. باشگاه ورزشی پارت نوین یکی از مجهزترین باشگاه های ورزشی است که شما می توانید با ثبت نام در کلاس های بدنسازی آن از تمام این تجهیزات استفاده نمایید.

مزایای بدنسازی

حال به بررسی بیشتر این سؤال خواهیم پرداخت که سی ایکس بهتره یا بدنسازی؟ در این قسمت می خواهیم مزایای بدنسازی را بررسی نماییم. بدنسازی ممکن است تمرینات شدیدی داشته باشد که بسته به وضعیت سلامتی شما می تواند خوب یا بد باشد به همین جهت ابتدا باید وضعیت سلامتی خود را بررسی نمایید. از مزیت های ورزش بدنسازی می توان اشاره کرد به:

کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی

تمرین مقاومتی یک راه عالی برای بهبود متابولیسم لیپید است در نتیجه چربی های بدن و کلسترول ناخواسته را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد علاوه بر این، کاهش چربی های احشایی گامی حیاتی برای کاهش خطر ابتلا به بیماری های قلبی، فشارخون بالا، چاقی و سایر بیماری های مزمن است. تنها اخطار این است که باید در حد اعتدال انجام شود، زیرا ممکن است زمانی که بدنسازان تمرینات بسیار شدید انجام می دهند، این اثر را از بین ببرند. این مزیت می تواند گامی رو به جلو برای پاسخ به سؤال سی ایکس بهتره یا بدنسازی باشد.

جلوگیری از کاهش توده عضلانی

فیبرهای عضلانی با افزایش سن کاهش می یابند شما تا 30 سالگی شروع به از دست دادن 3 تا 5 درصد از توده عضلانی خود می کنید، هنگامی که از عضلات شما در فعالیت های بدنی استفاده نمی شود این روند سرعت می گیرد. با بدنسازی، شما تحت تمرینات وزنه برداری و مقاومتی قرار می گیرید که شامل ساییدگی و پارگی عضلات می شود. ممکن است طعنه آمیز به نظر برسد اما برای رشد ماهیچه ها، باید سطح خاصی از آسیب را ببیند. هنگامی که این امر اتفاق افتاد فیبرهای عضلانی ترمیم می شوند و شروع به تکثیر می کنند علاوه بر این مصرف پروتئین نیز نقش اساسی در تقویت توده عضلانی ایفا می کند. این مزیت هم شما را به جواب سی ایکس بهتره یا بدنسازی نزدیک تر کرد.

افزایش سلامت استخوان ها

ورزش مقاومتی یکی از فعالیت های بدنی است که از تحلیل استخوان جلوگیری می کند. با افزایش سن شایع ترین تهدید برای سلامت استخوان، پوکی استخوان یا ضعیف شدن ساختار استخوانی است که منجر به شکستگی آن می شود بنابراین تمرینات قدرتی روشی مؤثر برای کاهش خطرات پوکی استخوان است. رشد عضلات اطراف مفاصل از مفاصل محافظت کرده و از ایجاد درد جلوگیری می کند. با این مزیت باز هم شما آمادگی بیشتر برای جواب دادن به این سؤال که سی ایکس بهتره یا بدنسازی پیدا می کنید.

افزایش سلامت روان و تندرستی

بدنسازی فراتر از فواید فیزیکی است شما می توانید سلامت و تندرستی را در وضعیت روحی خود به دست آورید. تمرینات قدرتی راه بسیار خوبی برای تحریک ترشح مواد شیمیایی مغز هستند که در تنظیم خلق و خوی نقش دارند و به طور قابل توجهی علائم افسردگی را کاهش می دهند. شرح افزایش سلامت روان و تندرستی شما را برای جواب این سؤال که سی ایکس بهتره یا بدنسازی آماده تر کرده است.

آسیب احتمالی

آسیب های احتمالی تردید شما را برای انتخاب جواب این سؤال که سی ایکس بهتره یا بدنسازی کمتر می کند. نمی توان انکار کرد که بدنسازی فواید بی شماری برای سلامتی دارد اما مانند هر تمرین بدنی دیگری، اگر از حد اعتدال فراتر بروید یا تمرینات را بدون احتیاط انجام دهید ممکن است در موقعیت چالش برانگیزی قرار بگیرید و با آسیب بیشتری روبرو شوید این آسیب ها عبارتند از:

آسیب های تمرینی

اگر تکنیک تمرینی ضعیف اجرا شود، احتمال آسیب دیدگی زیاد است. برخی از آسیب هایی که ممکن است در حین تمرین به دست آورید عبارتند از تاندونیت آرنج، فتق دیسک، آسیب زانو و آسیب کمر. با مطالعه این آسیب فاصله ای تا جواب این سؤال که سی ایکس بهتره یا بدنسازی نمانده است.

عدم تعادل هورمونی

هورمون ها برای دستیابی به اندام ایده آلی که بدنسازان به دنبال آن هستند، ضروری می باشند. در طول تمرین، دو نوع هورمون ترشح می شود: آنابولیک و کاتابولیک. این هورمون ها به انرژی نیاز دارند و باعث رشد عضلات و استخوان می شوند. برخی از بدنسازان تولید و جذب این هورمون ها را با مکمل هایی مانند استروئیدها و پروتئین ها افزایش می دهند، در حالی که برخی دیگر تمایل به ورزش بیش از حد دارند. بدون تنظیم مناسب، ممکن است دچار عدم تعادل هورمونی شوید که می تواند متابولیسم را به شدت تحت تأثیر قرار دهد. به همین دلیل است که آزمایش خون برای اطمینان از اینکه بدون به خطر انداختن سلامتی به نتایج دلخواه خود می رسید ضروری است. این آسیب هم شما را نزدیک تر کرد به جواب این پرسش که سی ایکس بهتره یا بدنسازی؟

اختلال تصویر بدن

دیسمورفی عضلانی وضعیتی است که بیشتر مردان بدنساز را تحت تأثیر قرار می دهد و به عنوان بی اشتهایی معکوس نیز شناخته می شود. این وضعیت با این باور پنهان مشخص می شود که بدن شما خیلی کوچک است یا به اندازه کافی عضلانی نیست، علی رغم شواهد برعکس. برای مدیریت دیسمورفی عضلانی، متخصصان پزشکی می توانند داروها یا درمان های خاصی را برای مدیریت آن تجویز کنند. حال که این مطالب را به صورت کامل مطالعه کردید می توانید پاسخ سؤال سی ایکس بهتره یا بدنسازی را بدهید.

ورزش سی ایکس چیست؟

سی ایکس یک تمرین 30 دقیقه ‌ای است و توسط Les Mills طراحی شده است که از وزن بدن، لوله ‌های مقاومتی و وزنه‌ های شما برای سفت کردن و فرم دادن بدن استفاده می ‌کند.

سی ایکس برای کاهش وزن مفید است؟

CXWORX قدرت مرکزی شما را افزایش می دهد، شکم، باسن و پاهای شما را تقویت می کند. این به نوبه خود به ساخت توده عضلانی بدون چربی در هسته بدن و افزایش توانایی بدن برای سوزاندن کالری نیز کمک می کند.

مزایای بدنسازی چیست؟

از مزیت های بدنسازی می توان به حمایت ماهیچه از مفاصل، ساختن استخوان به واسطه عضله سازی، کنترل چربی بدن توسط ماهیچه ها اشاره نمود.

تفاوت سی ایکس و بدنسازی چیست؟

یکی از تفاوت های اصلی این است که در سی ایکس از وزنه های متوسط یا سبک و یک کش استفاده می کنند در حالی که بدنسازی وسیع تر از کش و وزنه است، این ورزش شامل کار با دستگاه بدنسازی، صفحه وزنه، تمرین با وزن بدن، دمبل، تمرین با میله هالتر و غیره می ‌شود.

سی ایکس بهتره یا بدنسازی؟

این کاملاً به هدف اصلی شما برای تناسب اندامتان بستگی دارد اگر بخواهید عضله سازی کنید و بر روی تمامی نقاط بدن کار کنید در جواب سی ایکس بهتره یا بدنسازی باید بگویم بدنسازی اما اگر بخواهید بر روی هسته بدن خود تمرکز کنید پاسخ این سؤال که آیا سی ایکس بهتره یا بدنسازی می توان گفت سی ایکس.

ورزش سی ایکس چیست؟

سی ایکس یک تمرین 30 دقیقه ‌ای است و توسط Les Mills طراحی شده است که از وزن بدن، لوله ‌های مقاومتی و وزنه‌ های شما برای سفت کردن و فرم دادن بدن استفاده می ‌کند.

سی ایکس برای کاهش وزن مفید است؟

CXWORX قدرت مرکزی شما را افزایش می دهد، شکم، باسن و پاهای شما را تقویت می کند. این به نوبه خود به ساخت توده عضلانی بدون چربی در هسته بدن و افزایش توانایی بدن برای سوزاندن کالری نیز کمک می کند.

مزایای بدنسازی چیست؟

از مزیت های بدنسازی می توان به حمایت ماهیچه از مفاصل، ساختن استخوان به واسطه عضله سازی، کنترل چربی بدن توسط ماهیچه ها اشاره نمود.

تفاوت سی ایکس و بدنسازی چیست؟

یکی از تفاوت های اصلی این است که در سی ایکس از وزنه های متوسط یا سبک و یک کش استفاده می کنند در حالی که بدنسازی وسیع تر از کش و وزنه است، این ورزش شامل کار با دستگاه بدنسازی، صفحه وزنه، تمرین با وزن بدن، دمبل، تمرین با میله هالتر و غیره می ‌شود.

سی ایکس بهتره یا بدنسازی؟

این کاملاً به هدف اصلی شما برای تناسب اندامتان بستگی دارد اگر بخواهید عضله سازی کنید و بر روی تمامی نقاط بدن کار کنید در جواب سی ایکس بهتره یا بدنسازی باید بگویم بدنسازی اما اگر بخواهید بر روی هسته بدن خود تمرکز کنید پاسخ این سؤال که آیا سی ایکس بهتره یا بدنسازی می توان گفت سی ایکس.