حرکت ورزشی کشش کبرا

حرکت ورزشی کشش کبرا که توسط یوگایی های با تجربه به نام بوجانگاسانا  نیز شناخته می شود، به ویژه برای افرادی که سبک زندگی کم تحرکی دارند، مانند کسانی که روز خود را نشسته می گذرانند، مفید است. ژست کبرا از کشش یوگا کبرا گرفته شد که در آن مار کبری سر خود را بالا می برد و گردن خود را برای ضربه زدن باز می کند. این تمرین مخصوصاً در نحوه کشش شکم بسیار محبوب است. با ما همراه باشید تا نحو انجام این حرکت مفید را به شما آموزش دهیم.

 چگونه در یوگا حرکت ورزشی کشش کبرا را انجام دهیم؟

 1. در مرحله اول برای انجام حرکت حرکت ورزشی کشش کبرا، به روی شکم خود دراز بکشید و همزمان سر خود را روی پشت دستانتان قرار دهید.
 2. در این حرکت بسیار مهم است که ران ها با یکدیگر موازی باشند. سپس مطمئن شوید که انگشتان پا محکم روی زمین قرار گرفته اند تا به عنوان تکیه گاه عمل کنند.
 3. در مرحله دوم باسن خود را منقبض کنید و کف دستانتان را کنار سر قرار دهید و سرتان را بالا بیاورید.
 4. در صورت منقبض نکردن باسن در هنگام حرکت کبری، به کمر شما صدمه وارد می‌شود
 5. تا جایی بدن خود را بالا بیاورید که مطمئن شوید بدن در حرکت ورزشی کبری، حالت راحتی دارد.
 6. آرنج خود را صاف کنید و به بدن کشیدگی بیشتری دهید. نیازی نیست زیاد به خود فشار بیاورید، تا جایی که می توانید انجام دهید.
 7. عضلات باسن را شل کنید، آرنج خود را خم کنید و به ترتیب لگن ،قفسه سینه و سر خود را به حالت اول برگردانید و روی زمین قرار دهید. ذهن و بدن خود را در حالت آرامش قرار دهید و این حالت را برای 40 ثانیه تا 2 دقیقه یا تا زمانی که ممکن است نگه دارید. سپس به آرامی استراحت کنید و در حالی که نفس عمیق می کشید روی زمین دراز بکشید. 

حرکت ورزشی کشش کبرا در باشگاه بدنسازی غرب تهران

فواید حرکت ورزشی کشش کبرا شامل:

 1. تقویت عضلات باسن
 2. قوی‌تر کردن ماهیچه‌ها – به‌ویژه عضلات ستون فقرات
 3. بلند کردن شانه‌ها، گردن، شکم و ریه‌ها
 4. کمک به از بین بردن خستگی و  ایجاد استرس در بدن
 5. این تمرین در نحوه کشش شکم بسیار موثر است
 6. ورزش حرکت ورزشی کشش کبرا همچنین در تحریک اندام های گوارشی و همچنین در کاهش استرس موثر است.
 7. در حین تمرین، فرد مجبور می شود بر روی تعداد تنفس تمرکز کند و در این فرآیند فرصتی برای تنفس و بازدم پیدا می کند که به کاهش استرس کمک می کند.
 8. این به بهبود عملکرد اندام های گوارشی هنگام فشار دادن به بیرون کمک می کند و به غذا فرصت حرکت می دهد.

 چه مدت باید ژست کبرا را نگه داشت؟

اکثراً گفته می شود که ژست کبرا باید بین 40 ثانیه تا دو دقیقه طول بکشد. با این حال، زمان مشخصی برای تمرین وجود ندارد. همه چیز به توانایی های فردی که تمرین را انجام می دهد بستگی دارد. به صورت کلی می توان گفت آدم باید هنگام حرکت تا جایی کشیده شود که احساس کند دیگر نمی تواند ادامه دهد.

نکات مهم در زمان انجام حرکت ورزشی کشش کبرا در باشگاه بدنسازی غرب تهران:

 1. بعد از تمرین، حتما با نفس های عمیق و رها کردن و شل کردن عضلات، لحظه ای آرام شوید و ریلکس کنید. می توانید تمرین کبرا را چندین بار تکرار کنید.
 2. جوری ورزش کنید که از انجام آن لذت ببرید و در پایان حس خوب ورزش گردن برایتان باقی بماند. پس از انجام حرکت به صورت سریع و آسیب زننده پرهیز کنید.
 3. پوشیدن جوراب های یوگای کلاسیک چسبنده نیز شما را در انجام حرکت ورزشی کشش کبرا در باشگاه بدنسازی غرب تهران کمک می کند. این جورب های شگفت‌انگیز همچنین می‌تواند به شما اجازه دهد تمرین یوگا خود را در هر جایی انجام دهید. این جوراب‌های یوگا راحت که برای استفاده با تشک یا بدون تشک طراحی شده‌اند، مناطق کششی را هدف قرار می‌دهند تا به هر سطحی چسبندگی نداشته باشند تا تعادل و ثبات را افزایش دهند.

 اصلاح حرکت ورزشی کشش کبرا در باشگاه بدنسازی غرب تهران 

ژست را می توان با درخواست از شخصی که به پشت شما بنشیند و با وزن اضافی کشش تغییر داد. به این ترتیب کشش کبرا در انبساط ماهیچه ها موثرتر بوده و به فرد اجازه می دهد عضلات شکم را به طور موثرتری کشش دهد. 

جمع بندی:

حرکت ورزشی کشش کبرا جزو یکی از کاربردی ترین و مفید ترین حرکات یوگا می باشد که امروزه در تمام گروه های ورزشی استفاده می شود. این حرکت باعث تقویت عضلات شکم و…. می شود.

برای انجام حرکت ورزشی کشش کبرا در باشگاه بدنسازی غرب تهران شما نیاز به هیچ هزینه اضافی برای دمبل، دستگاه بدنسازی و… نخواهید داشت. همچنین در مدت زمان کم می توانید ورزشی مفید برای بدن خود را انجام دهید. اگر جزو دسته افرادی هستید که در زندگی روزمره تحرک کمی دارد. توصیه می شود، حتی برای مدت زمان کوتاهی که شده کشش کبرا را انجام دهید. یکی از مزیت های دیگر حرکت کشش کبرا علاوه بر هزینه کم، نیاز به فضای زیادی نیز، برای انجام آن نیست.

 

سوالات متداول: 

1. حرکت ورزشی کشش کبرا را چند دقیقه باید انجام داد؟

این حالت را برای 40 ثانیه تا 2 دقیقه یا تا زمانی که ممکن است نگه دارید. سپس بدن را در حالت آرامش به روی زمین قرار دهید.

2. فواید حرکت ورزشی کشش کبرا چیت ؟

1. تقویت باسن

2. قوی‌تر کردن ماهیچه‌ها – به‌ویژه عضلات ستون فقرات

3. بلند کردن شانه‌ها، گردن، شکم و ریه‌ها

4. این تمرین در نحوه کشش شکم بسیار موثر است.

3. در حرکت کشش کبرا تا کجا باید بدن را بالا آورد؟

به صورت کلی می توان گفت آدم باید هنگام حرکت تا جایی کشیده شود که احساس کند دیگر نمی تواند ادامه دهد. یعنی اندازه دقیقی وجود ندارد و همه چیز به توانی و انعطاف شخص بستگی دارد.

4. در بین انجام حرکت استراحت لازم است ؟

بله حتماً! این حالت را برای 40 ثانیه تا 2 دقیقه یا تا زمانی که ممکن است نگه دارید. سپس به آرامی استراحت کنید و در حالی که نفس عمیق می کشید روی زمین دراز بکشید.

5. حرکت کشش کبرا در بهبود عملکرد گوارش نیز موثر است؟

بله، این حرکت به بهبود عملکرد اندام های گوارشی هنگام فشار دادن به بیرون کمک می کند و به غذا فرصت حرکت می دهد.