حرکات تی ار ایکس برای لاغری بالاتنه

حرکات تی ار ایکس برای لاغری بالاتنه

حرکات تی ار ایکس برای لاغری بالاتنه و کاهش وزن یکی از ورزش های محبوب حال حاضر است. اگرچه تاریخچه این ورزش به دهه ۱۹۹۰ میلادی باز می گردد، اما باید گفت که محبوبیت زیادی در بین ورزشکاران پیدا کرده است. ورزش تی آر ایکس شما را مجبور به استفاده از هیچ وزنه ای برای کاهش وزن و ساخت عضلات قوی و سوزاندن چربی بدن نمی کند. در واقع، وزن بدن شما تنها وزنی است که برای ساختن یا سوزاندن چربی در تی آر ایکس/TRX به آن نیاز دارید. تنها ابزار مورد استفاده در این ورزش طناب TRX است. در ادامه با حرکات تی ار ایکس برای لاغری بالاتنه در باشگاه بدنسازی پارت نوین، باشگاه مدرن غرب تهران همراه ما باشید.

تمرینات تی آر ایکس برای لاغری

مهمترین عضلات درگیر و نقطه تمرکز اصلی در TRX قسمت میانی بدن شامل شکم، کمر و سینه است. بنابراین، تعجب آور نیست که به شدت بر کاهش وزن و چربی سوزی تأثیر می گذارد. در تمرین تی آر ایکس، برای حفظ تعادل خود، مدام حرکات کوچک و ظریف انجام می دهید. این حرکات باعث کاهش کالری می شوند و نقش بسیار مهمی در کاهش وزن شما دارند.

همچنین تمرینات تی آر ایکس برای لاغری  و کاهش وزن با تاکید بر قدرت و استقامت بدن باعث تقویت عضلات و در نتیجه تناسب اندام و کاهش وزن می شود. تمرینات TRX برای کاهش وزن علاوه بر کاهش وزن و تقویت قدرت بدنی، تعادلی بین بدن و عضلات ایجاد می کند.این حرکات بسیار متنوع هستند و می توان گفت که یک حرکت خاص برای تقویت تقریباً هر قسمت از بدن طراحی شده است و به همین دلیل است که محققان علوم ورزشی حرکات تی ار ایکس برای لاغری بالاتنه را تمرینی کامل برای تقویت عضلات بدن می دانند.

با باندهای الاستیک TRX می توانید هر حرکت و تمرین شناخته شده ای را انجام دهید که بر تقویت یک عضله خاص تمرکز دارد. البته انجام هر یک از تمرینات تی آر ایکس مستلزم استقامت و ثبات عضلات شکم است. شاید برخی از ما پرسیده باشیم که برای کاهش وزن و تناسب اندام چه چیزی بهتر است، پیلاتس یا تی آر ایکس؟ باید گفت که در مقایسه TRX با پیلاتس، یکسری نکات مشترک از جمله چربی سوزی و کاهش وزن، افزایش انعطاف پذیری، فرم دهی و افزایش حجم عضلات وجود دارد. برای کسب اطلاعات بیشتر با همکاران ما در باشگاه بدنسازی پارت نوین، باشگاه غرب تهران تماس حاصل نمایید.

حرکات تی ار ایکس برای بازو

اگر وقت ندارید به باشگاه بروید اما می خواهید ورزش کنید، چند نمونه از حرکات تی ار ایکس برای بازو را که می توان در خانه با استفاده از بندهای TRX در جهت کاهش وزن و لاغری انجام داد را به شما معرفی می کنیم.

 • حرکات اسکات (عضلات اصلی درگیر: عضلات اصلی شکم، عضله چهار سر ران (جلو ران)، عضله گلوتئال (ران)، عضله همسترینگ (پشت ران))
 • کوهنورد معکوس (عضلات اصلی درگیر: عضله سه سر (پشت بازو)، عضلات شکم بزرگ، کشنده های ران، عضله چهارسر (جلو ران)، سه سر (پشت ران))
 • شنا (عضلات اصلی درگیر: عضلات اصلی شکم، باسن، شانه ها، عضلات مایل شکم)
 • حرکت (عضله اصلی درگیر: عضله گلوتئال (باسن)، عضله همسترینگ (پشت ران)، عضله چهار سر ران (جلو ران)، عضله ادکتور ران (داخلی ران))
 • کرانچ (عضلات اصلی درگیر: عضله دوسر بازویی (جلو بازو)، عضلات اصلی شکم)
 • پلانک (عضلات اصلی درگیر: عضلات اصلی شکم، باسن، شانه ها، عضلات مایل شکم)

قابل ذکر است این تمرینات در باشگاه ورزشی سعادت اباد نیز انجام می شود.

3 مدل حرکات تی ار ایکس برای لاغری بالاتنه بانوان

تخته:

ممکن است قبلا پلانک انجام داده باشید، اما انجام آنها با باندهای TRX تجربه ای کاملا متفاوت است. پلانک با TRX چالش برانگیزتر است زیرا پاهای شما به طور نامحدود آویزان هستند که به حفظ بدن در یک خط مستقیم کمک می کند.

مراحل لازم برای انجام پلانک:

پاهای خود را در گهواره نگه دارید و شروع به تنظیم بند کنید تا آنها را از بند دور نگه دارید.

ساعدها را از هم جدا و موازی زمین نگه دارید و دست ها را زیر شانه ها و زانوها را روی زمین قرار دهید.

وضعیت صحیح سر تا پا را برای 30-40 ثانیه نگه دارید، سپس زانوها را در حالت استراحت به زمین برگردانید.

کوهنوردان:

قبل از اینکه با TRX به صخره نوردی بروید، تمرین آن را آزمایش کنید زیرا ضربان قلب را بالا می برد و شکم شما را سفت می کند. این حرکات تی ار ایکس برای لاغری بالاتنه عالی هستند.

مراحل لازم برای انجام کوهنوردی:

پاهای خود را بالا بیاورید و در حالت پلانک قرار بگیرید، دست ها را زیر شانه ها قرار دهید، قسمت مرکزی و باسن خود را سفت نگه دارید. این به شما کمک می کند تا یک خط صاف را حفظ کرده و در عین حال از فرورفتن لگن جلوگیری کنید. به آرامی زانوی راست خود را به سمت آرنج راست بیاورید در حالی که پای چپ خود را صاف نگه دارید. همین کار را برای زانوی چپ نیز انجام دهید.

 حلقه همسترینگ:

این شامل حرکت پایین بدن است. بنابراین در حین انجام تمرین، باسن و کمر خود را بالاتر از سطح زمین نگه دارید.

مراحل لازم برای اجرای فر:

روی زمین دراز بکشید و پاهایتان را روی دسته های گهواره قرار دهید و دست ها را روی پهلوها بگذارید و کف دست ها روی زمین باشد.

باسن خود را بالا بیاورید و از زمین فاصله بگیرید و پاهای خود را در کنار هم نگه دارید.

با اطمینان از سفت بودن همسترینگ، پاهای خود را به آرامی به سمت شانه های خود بیاورید، که به طور طبیعی شما را مجبور به ایستادن می کند.

پایین تنه و باسن خود را بالا نگه دارید، پاهای خود را به حالت اولیه برگردانید.

این کار را حدود 40 ثانیه ادامه دهید.

اصولاً ورزش تی آر ایکس استقامت تثبیت کننده های مرکزی بدن را به چالش می کشد و در هر تمرین یک عنصر از بدن را درگیر می کند و برای همه افراد به خصوص افراد لاغر مناسب است. از آنجایی که TRX یک ورزش مبتنی بر وزن بدن است، آمادگی جسمانی افراد در فرآیند انجام تمرینات هدف گذاری شده و عملکرد آنها در دستیابی به وزن ایده آل عالی است.تقویت مقاومت بدن از طریق عضله سازی طبیعی در دستور کار تمرینات تی آر ایکس برای افراد لاغر است.

مربیان این رشته در باشگاه ورزشی سرو شرقی به طور خلاقانه طیف گسترده ای از حرکات تی ار ایکس برای لاغری بالاتنه متنوع را برای هر عضله با کمک باندهای TRX طراحی کرده اند که فقط وزن افراد با گرانش زمین مقابله می کند. افرادی که TRX انجام می دهند، بعد از حدود دو تا سه ماه متوجه تاثیرات چشمگیری بر تناسب اندام خود شده اند. هنگامی که فشار تمرینات مقاومتی به اندام های میانی وارد می شود، سایر عضلات برای حفظ تعادل به تدریج شروع به کار می کنند و ماهیچه ها به صورت طبیعی شکل می گیرند.

فواید تی آر ایکس برای بانوان

این ورزش توسط نیروی دریایی اختراع شده است تا تناسب اندام و فرم بدن همکاران خود را در نقاط دورافتاده جهان حفظ کند، این ورزش از وسایل مختفی استفاده می کند که این ابزار شامل استفاده از نوارهای آویزان برای درگیر کردن عضلات تنها با استفاده از وزن بدن شما است. با تغییر زاویه بدن، هر عضله می تواند در یک حرکت کششی یا هل دادن نقش داشته باشد.

این روش فوق‌العاده ساده ورزش هر کسی را قادر می‌سازد تا به هدف مورد نظر خود دست یابد، خواه کاهش وزن، بهبود تون عضلانی یا تناسب اندام کلی باشد. در اینجا، ما فواید تی آر ایکس برای بانوان را فهرست می کنیم.

 1. جابجایی ساده

یکی از بزرگترین و بارزترین مزایای TRX این است که تقریباً به هیچ راه اندازی خاصی نیاز ندارد حتی با فضای محدود در هر محیطی از باشگاه بدنسازی خصوصی در خانه گرفته تا باغ (یا حتی اتاق نشیمن) اجرا می شود.

اما بند های تی آر ایکس به اندازه کافی سبک و کوچک هستند تا در کیف بدنسازی شما قرار بگیرند. اینکه بتوانید باشگاه را با خود ببرید یک مزیت بزرگ و تنها یکی از مزایای بی‌شمار TRX است که آن را بسیار محبوب کرده است.

از آنجایی که تنها چیزی که برای تمرین TRX نیاز دارید یک جفت بند تعلیق و چیزی برای اتصال آنهاست، شاید بهتر باشد تمرین خود را با اتصال تجهیزات به درخت به پایان برسانید. با این کار می توانید از تمام مزایای تمرین تی آر ایکس در باشگاه بدنسازی پارت نوین بهره مند شوید.

 1. بسیار متنوع

تمرین TRX به بسیاری کمک کرده است تا بر خستگی ذهنی مرتبط با تکرار بیش از حد کار غلبه کنند. باندهای تعلیق TRX علیرغم اینکه تجهیزات فوق العاده ساده ای هستند، در واقع به شما اجازه می دهند بیش از 300 تمرین مختلف را انجام دهید! شاید باورش سخت به نظر برسد، اما مزایای TRX را می توان در طیف گسترده ای از تمرینات از جمله لانژ، پرس، دراز و نشست در باشگاه ورزشی مدرن غرب تهران به کار برد.

 1. مناسب برای Calisthenics

ژیمناستیک یک تمرین با وزن بدن است که برای هدف قرار دادن گروه های عضلانی بزرگ طراحی شده است. ژیمناستیک بسیاری از مزایای مشابه TRX را دارد، زیرا از نظر فنی می توان آنها را نوعی ورزش در نظر گرفت، اما برای مدت طولانی تری محبوب بوده اند.

سیستم TRX انجام تمرینات خارج از تمرین را با تمرینات منظم برای کاربر بسیار آسان‌تر می‌کند، به خصوص که بیشتر عضلات تثبیت کننده شما را هدف قرار می‌دهد.

اجرای ساده حرکات تی ار ایکس برای لاغری بالاتنه در هر شرایطی یکی از مهمترین مزایای آموزش تعلیق TRX است. حرکاتی مانند اسکوات تک پا، فشار دادن و تلنگرهای ایستاده جزء جدایی ناپذیر تمرین هستند و می توان آنها را با استفاده از TRX در باشگاه بدنسازی بانوان تهران انجام داد.

هنگام در نظر گرفتن مزایای TRX، باید نوع ورزشی را که انجام می دهید در نظر بگیرید. یکی از مزایای بزرگ TRX و Callisthenics این است که هر دو همه کاره هستند و برای ایجاد قدرت کلی عالی هستند.

همچنین یک جامعه پر نشاط برای ورزش به وجود می آورند و اغلب در تشکل های گروهی انجام می شود. کلاس ها در پارک ها و فضاهای عمومی برگزار می شود و ظهور به اصطلاح “ورزش شهری” صحنه اجتماعی پر شوری را ایجاد کرده است. البته یکی از مزیت های آموزش تی آر ایکس قابل حمل بودن آن است.

 1. افزایش قدرت عضلانی

مزایای TRX در هنگام افزایش قدرت عضلانی آشکار است. یکی از مزایای اولیه تمرینات تی آر ایکس این است که چگونه به سرعت و به راحتی عضلات را حرکت می دهد، به خصوص که شما به جای استفاده از وزنه های آزاد، که یک روش طبیعی تر است، از وزن بدن خود به عنوان شکل اولیه مقاومت استفاده می کنید.

این شکل از ورزش علاوه بر اینکه برای تقویت قدرت بسیار موثر است، برای از بین بردن عدم تعادل عضلات نیز بسیار مفید است.

عدم تعادل عضلانی آسانتر از آنچه فکر می کنید ایجاد می شود، و حتی می تواند به طور طبیعی اتفاق بیفتد، اما بزرگترین نقطه ضعف این است که معمولاً رفع آنها دشوار است. با توجه به این نکته، احتمالاً خوشحال خواهید شد که بدانید یکی از بزرگترین مزایای تمرین TRX این است که این تمرینات اصلاحی هستند، بنابراین با انجام طیف گسترده ای از این تمرینات، گروه های عضلانی بدن کم و بیش یکنواخت کار می کنند. این بدان معنی است که عدم تعادل عضلانی را می توان خیلی راحت تر از تمرین با وزنه از بین برد، زیرا حتی پیچیده ترین تمرینات با وزنه آزاد فشار بیشتری بر عضلات کمتر هدف قرار می دهد. اگر می خواهید به طور کامل عدم تعادل عضلانی را بازیابی کنید، بهتر است قبل از اینکه آنها را در برنامه روزانه خود قرار دهید، پایه محکم با تمرینات TRX و وزن بدن بسازید.

فواید تی آر ایکس برای بانوان

 1. تقویت قوای مرکزی بدن

افزایش قدرت مرکزی بدن یکی از مزایای اصلی و اغلب مورد بحث تمرین TRX است. از هر ورزشکار معمولی بخواهید که فواید این فرم از ورزش را خلاصه کند فوراً به چیزی در مورد بدنسازی اشاره خواهد کرد. همه چیز در تعادل است. مزایای تمرین تعلیق TRX بسیار فراتر از تمرینات اصلی است زیرا بدن شما را مجبور می کند تا با هر حرکت کوچک آن ناحیه را درگیر کند. اگر مطمئن نیستید که چگونه آن را به درستی انجام دهید به  باشگاه ورزشی میدان کاج مراجعه نمایید. حتی یک حرکت کوچک، مرکز بدن را درگیر می کند، که باید برای حفظ تعادل پاسخ دهد.این یکی از مهمترین مزایای TRX است و در دراز مدت تفاوت زیادی ایجاد خواهد کرد.

قسمت فوقانی بدن شامل ماهیچه های سینه ای، عضلات نوار شانه، پشت و گردن است. لاغری در هر یک از این موارد می تواند باعث اختلال در سلامت و عملکرد فیزیولوژیکی افراد شود. مانند ضعف عضلات گردن که منجر به دیسک گردن خواهد شد. یا کوتاهی عضلات قفسه سینه بر تنفس فرد تأثیر می گذارد و باعث خستگی زودرس در طول روز می شود.

در مردان، شانه های گرد و عضلانی، گردن کلفت، قفسه سینه بریده و برجسته، رگ های روی بازوها و عضلات آهنین پشت با لباس های گشاد نیز مشخص می شود.

بازوهای صاف و کشیده زنان به همراه رگ های قابل مشاهده روی گردن، سینه های برآمده، عضلات پشت و فیله های برجسته این فرصت را به آنها می دهد تا لباس مورد نظر خود را بپوشند.

بالاتنه چاق، گردن را کوتاه و شکم را لاغرتر نشان می دهد. استخوان های صورت را محو و لب ها و گونه ها را آویزان می کند. افتادگی سینه‌ها (هم در مردان و هم در زنان) افراد را پیر و افتاده می‌کند و پشت آن ها مانند انبار چربی به نظر می‌رسد. بدتر از آن، با افزایش سن، چربی ها افزایش می یابد و باید هر چه زودتر از شر آن خلاص شوید.

چقدر خوب است که یک ورزش ساده و راحت وجود داشته باشد که بتوانیم از شر این چربی های اضافی خلاص شویم. حرکات تی ار ایکس برای لاغری بالاتنه چیزی است که شما را به هدفتان می رساند و به شما کمک می کند بخش کوچکی از وقت خود را صرف یک فعالیت مفید برای بهبود زیبایی و سلامتی خود کنید.

جالب است بدانید در تی آر ایکس حرکاتی برای کاهش وزن و زیبایی، لاغری گردن، برجسته شدن استخوان های صورت، فرم دادن به سینه ها، سوزاندن چربی های اضافی پشت بازو و همچنین پشت بدن وجود دارد.

حرکات TRX برای عضلات بالای سینه

مزایای تمرین عضلات سینه ای برای مردان و زنان تا حدودی متفاوت است. در مردان تمرین این عضلات قدرت و حجم قفسه سینه را افزایش می دهد. افزایش حجم عضلات سینه و بالای سینه در زیبایی مردان بسیار موثر است.

در خانم ها این ماهیچه ها در زیر سینه ها قرار دارند و به بلند شدن سینه ها کمک می کنند.

در TRX حدود 400 حرکت قفسه سینه و بالای سینه وجود دارد. اما حدود 20 حرکت اساسی است که شما به راحتی می توانید از آنها برای رشد و تقویت عضلات سینه و بالای سینه خود استفاده کنید. توجه داشته باشید که این حرکات بسیار مهم هستند. این به مربی شما بستگی دارد که انتخاب کند کدام حرکات برای شما مناسب است

تمرینات تی آر ایکس برای عضلات کمربند شانه ای

قبل از شروع TRX عضلات خود را به خوبی گرم کنید. بیشترین فشار در طول روز کاری روی دست ها است.

تی آر ایکس می تواند استحکام کمربند شانه ای را تا حد زیادی تقویت کرده و کار روزانه شما را آسان کند. برای قسمت شانه حرکات مختلفی وجود دارد.

حرکات TRX برای عضلات پشت و پایین کمر

ماهیچه های قوی پشت، قامت شما را صاف می کند. عضلات ضد جاذبه در عضلات پشت وجود دارد. با تقویت عضلات ضد جاذبه از خم شدن جلوگیری می کنید و با تقویت عضلات پشت با حرکات متنوع و قدرتمند تمرین تی آر ایکس هم در لباس و هم در جمع استوار به نظر خواهید رسید.

حرکات TRX برای عضلات گردن

عضلات گردن تنها ماهیچه بدن هستند که در طول روز منقبض می شوند. تنش در عضلات گردن باعث می شود این عضلات مهم سر را روی تنه ثابت نگه دارند. در کنار ضعیف شدن عضلات گردن، مطمئناً عوارض متعددی را برای شما به همراه خواهد داشت. از جمله عارضه سر به جلو و بیرون زدگی دیسک گردن است. اکثر حرکات تی آر ایکس بالاتنه این خاصیت را دارند که به طور غیر مستقیم به عضلات گردن نیرو وارد کرده و آنها را تقویت می کنند.

 کلام پایانی

تی آر ایکس مخفف «تمرینات مقاومتی کل بدن» است و ورزش جدیدی به حساب می آید که طرفداران زیادی دارد.TRX با استفاده از وزن بدن شما قدرت بدنی، تعادل و انعطاف پذیری شما را افزایش می دهد. از طرفی این تمرین در تقویت قدرت قسمت میانی بدن و استحکام مفاصل بسیار کمک کننده است.

تمرینات و حرکات تی ار ایکس برای لاغری بالاتنه را زیر نظر مربی انجام دهید و از مزایای آن بهره ببرید. همچنین نظرات، پیشنهادات و سوالات خود را در مورد تمرینات trx و تمرینات تی ار یکس در منزل برای ما بنویسید تا کارشناسان ما در باشگاه بدنسازی پارت نوین مدرترین باشگاه بدنسازی غرب تهران در اسرع وقت پاسخگوی شما باشند.