تاثیر ای ام اس بر چربی و قند خون

چاقی، قند خون و چربی خون سبب به وجود آمدن بیماری های متابولیک، دیابات ، گرفتگی قلب و عروق و سایر اختلالات دیگر خواهد شد بنابراین همه ما باید سعی در برطرف نمودن چربی های اضافی و کاهش دادن وزن خود داشته باشیم . یکی از روش های کاهش وزن انجام مکرر تمرینات ورزشی به همراه رژیم غذایی سالم و مناسب در باشگاه ورزشی شهرک غرب می باشد از موثر ترین روش ها برای کاهش وزن و از بین بردن اختلالات متابولیک تمرینات ای ام اس می باشد که دوره درمان این بیماری ها را نیز کاهش می دهد .

 

 

تمرینات EMS چست؟

EMS یا Electrical Muscle Stimulation شامل تمریناتی است که به صورت مکرر یا وقفه ای با استفاده از امواج الکتریکی و به کارگیری تکانه های عصبی سلول های بدن را تحریک نموده و سبب انقباض عضلات و در نتیجه افزایش فعالیت و تقویت عضلات خواهد شد.

ویژگی های تمرینات EMS

کاهش وزن

دستگاه EMS می تواند به صورت موقت عضلات را تقویت و جریان خون را افزایش می دهد که در بیشتر اوقات منجر به کاهش وزن خواهد شد . افزایش جریان خود به افراد به خصوص ورزشکاران کمک می کند تا با سرعت بیشتری بهبود پیدا کرده و بتوانند تمرینات خود را با شدن بیشتری از سر بگیرند در اصل تمرینات EMS خود به تنهایی منجر به کاهش وزن نخواهند شد و انجام مکرر تمرینات ورزشی در کنار رژیم غذایی در باشگاه ورزشی سعادت آباد میتواند تا حد زیادی بر کاهش وزن و تقویت عضلات شما موثر باشد علاوه بر آن FDA به صورت واضح کاهش وزن صد در صد را با استفاده از تمرینات EMS مورد تایید قرار نداده است.

بهبود متابولیسم گلوکز

دیابت نوع 2 مشکلی است که ممکن است برای بسیاری از افراد به وجود بیاید اما می توان با کنترل نمودن میزان گلوکز در خون و بهبود بخشدن متابولیسم بر آن غلبه نمود یکی از روش های بهبود بخشیدن متابولیسم گلوکز تمرینات EMS می باشد که با انجام آن به مدت 20 دقیقه در باشگاه ورزشی سرو شرقی می توان به جذب اکسیژن و کنترل گلوکز در خون کمک نموده و دیابات نوع را تا حد زیادی بهبود بخشید.

درمان نوروپاتی دیابت

انجام مکرر تمرینات EMS به عنوان نوروپاتی محیطی دیابت عمل کرده و می تواند به کاهش درد و تقویت قدرت عضلانی کمک بسیاری نموده و سبب افزایش جریان خون و در نتیجه دفع سموم بدن شود. یکی از نکاتی که باید به آن اهمیت داد این است که افرادی که به دیابت نوع 1 از نوع منعطف مبتلا هستند بهتر است تا زمانی که به یک وضعیت پایدار برسند از انجام تمرینات EMS بپرهیزند.

مزایای دیگر EMS

• اصلاح ترکیب بدنی با کاهش میزان توده چربی

• افزایش توده عضلانی و در نتیجه افزایش انرژی مصرفی پایه

• کاهش کلسترول و افزایش کلسترول مفید خون یا HDL-C

• افزایش اکسیداسیون چربی در عضلات و کاهش قند خون

• بهبود عملکردی قلبی عروقی و ریوی

تمرینات EMS به چه شکل منجر به کاهش وزن خواهند شد؟

انجام تمرینات EMS امواج الکتریکی را در عضلات جریان می دهد و سبب انقباضات نا هماهنگ در آن ها خواهد شد که تاثیر تمرینات ورزشی را دو برابر حد معمول خواهد کرد زیرا در هنگام انجام تمرینات معمولی و داوطلبانه در هنگام درگیری عضلات با فیبر ها برخی از فیبر ها ذخره شده و تمامی فیبر ها فعال و درگیر نمی شوند اما در هنگام انجام تمرینات EMS به شکل مستقیم بر روی عضلات کار شده و تمامی فیبر ها فعال می شوند. به علت این که تمرینات ای ام اس مانند یک شبیه ساز مربی عمل کرده و میزان گرم شدن بدن با استفاده از آن بی نظیر است ورزشکاران معروفی مانند یوسان بولت و محمد علی به عنوان از آن به عنوان یک پیش برنامه تمرینی قبل از مسابقات استفاده می نمودند.

برای لاغری و کاهش وزن با استفاده از تمرینات EMS کافیست به مدت 20 دقیقه با پوشیدن لباس مخصوص تمرینات EMS را آغاز نموده تا با درگیری 9 گروه ماهیچه ای و تقویت عضلات و سوزاندان حدودا 300 کالری به تناسب اندام برسید.

کلام آخر:

امروزه تکنولوژی پیشرفت چشمگیری پیدا کرده است و افراد سبک زندگی نا سالم تری نسبت به زمان های گذشته دارند به همین علت رفته رفته چاق تر و کم تحرک شده و این چاقی سبب به وجود آمدن بیماری های بسیاری از جمله دیابت، اختلالات قلبی و عروقی و… خواهد شد. اما تکنولوژی در این راه کمک های بسیاری به افراد خواهد نمود که یکی از آن ها انجام تمرینات ورزشی با استفاده از EMS می باشد که افراد می توانند در هر جلسه و به مدت 20 دقیقه 3000 کالری سوزانده و به وزن و اندام مطلوب خود برسند.