باشگاه ای ام اس غرب تهران

با عضویت در باشگاه ای ام اس غرب تهران می توانید زیر نظر مربی و با تجهیزات پیشرفته این ورزش جذاب را انجام دهید. تمرینات ای ام اس مزایای فوق العاده بالایی دارند و منجر می شوند شما خیلی سریع به تناسب اندام برسید. برای انجام این ورزش به تجهیزات خاصی نیاز خواهید داشت که در باشگاه ها دارند. قبل از انجام تمرینات ای ام اس ابتدا بهتر است آن را به طور دقیق بشناسید و یک باشگاه مناسب برای انجام هر چه بهتر تمرینات آن انتخاب کنید. در این مطلب قصد داریم به این موضوع بپردازیم پس برای کسب اطلاعات مفید و کاربردی با ما همراه باشید.

معرفی ای ام اس

تحریک الکتریکی عضلات (EMS) در زبان انگلیسی به معنای “تحریک الکتریکی عضلات” است. تمرین EMS مبتنی بر تامین جریان‌ های پالسی از طریق جلیقه ها و کمربندهای مخصوص با الکترود است. پالس ‌ها حدود 600 عضله را فعال و درگیر می ‌کنند و باعث می شوند آن ها خیلی بیشتر از یک تمرین معمولی منقبض شوند.

در طول تمرین در باشگاه، تقریباً 100 عضله می تواند درگیر شود. برای تقویت اثر و انتقال بهتر تکانه ها، این جلیقه ها به بهترین شکل طراحی شده اند و انواع آن ها در باشگاه ای ام اس غرب تهران وجود دارد. تحریک الکتریکی ماهیچه ای برای بدن بی خطر است، زیرا تکانه های ارائه شده با آن هایی که مغز ما در طول ورزش های معمولی ایجاد می کند، تفاوتی ندارد.

اصول تمرین EMS و تفاوت آن با تمرینات کلاسیک

قبل از مراجعه به باشگاه ای ام اس غرب تهران ابتدا باید بدانید این تمرینات چه اصولی دارند و قرار است با چه چیزی مواجه شوید. برای اینکه متوجه شویم تمرین EMS چه چیزی است، اجازه دهید ابتدا نحوه عملکرد بدن انسان را درک کنیم. هنگامی که فردی دمبل را بلند می کند، قشر حرکتی به طور خودکار سیگنال مورد نظر (تکانه) را ارسال می کند. این تکانه به سمت پایین طناب نخاعی حرکت کرده و از طریق سیستم عصبی محیطی بر عضلات تأثیر می گذارد.

در نتیجه این تحریک، ماهیچه ها منقبض می شوند و دست دمبل را بالا می برد. در طول تمرین EMS در باشگاه ای ام اس غرب تهران ما مستقیماً روی عضلات کار می کنیم. به زبان ساده، در هنگام تمرین ما مغز و نخاع را درگیر می کنیم و تکانه ها را مستقیماً به ماهیچه ها می فرستیم و در نتیجه باعث انقباض آن ها می شویم. این فرآیند الکترومیوستیولاسیون یا EMS نامیده می شود.

هدف انجام ای ام اس

وقتی فردی تمرینات را با لباس مخصوص EMS انجام می دهد، بدن او هم تکانه‌ های طبیعی از مغز به عضلات و بالعکس و هم مصنوعی را از ماهیچه‌ ها به مغز می ‌فرستد و در نتیجه ارتباطات عصبی جدید ایجاد می‌ کند. برای اهداف درمانی این ورزش معمولاً انجام می شود. این تمرینات به آموزش مجدد ماهیچه ها برای کار کردن کمک می کنند.

همچنین سرعت انتقال تکانه از مغز به عضلات را افزایش می دهند. هدف اصلی تمرین EMS فعال کردن عضلات با تلاش معین و در تعداد دفعات مناسب است. در باشگاه ای ام اس غرب تهران با انجام تمرینات این ورزش برای انقباض موثر عضلانی نیازی به استفاده از وزنه های بزرگ نیست. این امر به این معنی است که خطر آسیب دیگر در این ورزش وجود ندارد.

تاریخچه جذاب EMS

در ابتدا، چنین آموزش هایی در برنامه آماده سازی فضانوردان برای پرواز و سازگاری پس از بازگشت به زمین گنجانده شد. ماندن در حالت بی وزنی بدترین تاثیر را بر سلامت فضانوردان داشت و حادترین مشکل آتروفی عضلانی بود. در نتیجه تحقیقات علمی طراحی شده برای حل این مشکل، فناوری الکترومیوستیولاسیون (EMS) را کشف کرد. اما به مرور زمان این ورزش برای توانبخشی پس از آسیب ها و با هدف دستیابی به نتایج جدید توسط ورزشکاران، کاربرد پیدا کرد.

 سپس در دسترس طیف وسیع تری از مردم، در درجه اول برای افراد ثروتمند قرار گرفت. تاجران، سیاستمداران، مدل ها و همه کسانی که می خواست در کمترین زمان بدون خطر آسیب، حداکثر اثر را به دست آورند. با گذشت زمان، این فناوری دموکراتیک تر شده و امروزه این ورزش در صنعت تناسب اندام رشد کرده است. شما می توانید اکنون در باشگاه ای ام اس غرب تهران با حداقل هزینه این تمرینات را انجام دهید.

مزیت های انجام تمرینات ای ام اس

معمولاً افراد برای برخورداری از مزایای این ورزش به انجام آن می پردازند. قبل از شرکت در کلاس های باشگاه ای ام اس غرب تهران باید این مزایا را به طور کامل بشناسید. اینگونه قادر خواهید بود با دیدی باز این ورزش را انتخاب کنید. با توجه به اینکه مزایای انجام تمرینات ای ام اس بسیار زیاد است به مهم ترین آن ها اشاره خواهیم کرد.

در زمان صرفه جویی کنید

امروزه تایم آزاد برای افراد مختلف به شدت کم است و حتی بعضی مواقع قادر نخواهند بود 2 تا 3 ساعت را به انجام تمرینات مداوم در باشگاه های تناسب اندام اختصاص دهند. با تحریک EMS، زمان تمرین به 20 دقیقه کاهش می یابد. این امر برای رسیدن به تمام کارهای خود در طول روز بسیار موثر خواهد بود. البته اگر تایم کافی داشته باشید می توان این مدت زمان را کمی افزایش دهید.

تمرین دادن عضلاتی که پمپاژ آن ها معمولا دشوار است

تمرین EMS 90% از تمام عضلات بدن را به طور همزمان در طول تمرین فعال می کند و حتی در غیرقابل دسترس ترین مناطق کار می کند. برخلاف تمرینات معمولی، عضلات از درون تقویت می شوند. افرادی که به دنبال عضله سازی هستند در کنار تمرینات بدنسازی خود می ‌توانند این ورزش را نیز انجام دهند.

توانایی تنوع بخشیدن به تمرینات و افزایش اثربخشی آن ها

افرادی که به صورت حرفه ای ورزش می کنند برای دستیابی به افزایش قدرت بدنی و سرعت به چنین تمریناتی متوسل می شوند. مربیان شخصی در مراکز تناسب اندام، EMS را در برنامه خود برای سرعت بخشیدن به متابولیسم، ترویج کاهش وزن سریع تر و رشد عضلات قرار می دهند. طبق یک مطالعه منتشر شده در مجله Sports Science & Medicine، پس از 3-6 هفته تمرین EMS، ورزشکاران به دستاوردهای قابل توجهی در قدرت، سرعت و قدرت دست یافتند.

توسعه و گسترش این پارامترها سبب شده تا 25 درصد ارتفاع عمودی پرش افزایش یابد. آزمایشی که بر روی نوجوانان انجام شده نشان داد که بهره گیری از تحریک الکتریکی که فرکانس بالایی دارند نیز به صورت چشم گیری عملکرد پرش را بهبود می بخشد. البته این امر در در یک برنامه ورزشی که به صورت دو روز در هفته به مدت دو ماه است به دست خواهد آمد.

بهبودی از صدمات

فناوری EMS به طور وسیع و گسترده در حوزه درمانی و در ورزش های حرفه ای کاربرد دارد. پزشکان و افراد فعال در این حوزه از تحریک ملایم برای کمک کردن به بهبودی بیماران مختلف و درمان آسیب های متعدد استفاده می کنند. در طی تحریک الکتریکی، تنها بار روی مفاصل وارد نمی شود و روی ماهیچه ها نیز تاثیر می گذارد. شما به ندرت یک ورزش را خواهید یافت که بتواند چنین تاثیری بر روی بدن شما داشته باشد. تعداد زیادی از بانوان برای بهره گیری از همین مشخصه های این ورزش در باشگاه ای ام اس غرب تهران عضو می شوند.

نحوه انجام تمرینات ای ام اس

در باشگاه بدنسازی غرب تهران شما با شیوه انجام این تمرینات آشنا خواهید شد. با این حال به صورت خلاصه این تمرینات را برای شما شرح می دهیم تا یک درک کلی درباره آن ها داشته باشید. تمرین EMS برای تنبل ها مناسب نیست و همانطور که برخی می گویند این تجهیزات هزاران کالری برای شما نمی سوزاند و بدون مشارکت مستقیم شما عضله نمی سازید.

 فناوری EMS تنها ابزاری است که در صورت استفاده صحیح به شما امکان می دهد به طور موثر و ایمن به اهداف خود برسید. به عنوان یک قاعده، تمرین EMS 25-30 دقیقه طول می کشد و شامل گرم کردن، قسمت اصلی و تخلیه لنفاوی یا ماساژ ضد سلولیت در پایان است. در طول آموزش اصلی، داوطلب تمرینات را در باشگاه بدنسازی ای ام اس غرب تهران انجام می دهد.

به دلیل تأثیر تکانه های الکتریکی که باعث می شود عضلات منقبض شوند، حتی ساده ترین تمرینات نیز دشوار است و دمبل های سبک در حال حاضر بار جدی را نشان می دهند. مربی عمق و شدت تکانه ها را برای هر گروه عضلانی با تمرکز بر اهداف، تمرینات خاص، سطح استقامت و احساسات بدنی داوطلب تنظیم می کند. پس از چرخه اصلی تمرین، به داوطلب پیشنهاد می ‌شود که درناژ لنفاوی یا ماساژ ضد سلولیت را به دلیل تکانه‌ های الکتریکی مناسب انتخاب کند.

آموزش EMS برای ورزشکاران حرفه ای

ورزشکاران حرفه ای که چندین بار در هفته تمرین می کنند از تمرین EMS به طور موثرتر استفاده می کنند. باشگاه ای ام اس غرب تهران برای ورزشکاران حرفه ای نیز مناسب است. ترکیب آن با تمرینات قدرتی و همچنین خود برنامه های تمرینی متناوب به منظور توسعه نه تنها کیفیت قدرت، بلکه استقامت و سرعت واکنش ورزشکار را بالا می برد. با این رویکرد، بدن کارآمدتر کار می کند و می تواند منجر به تناسب اندام نیز شود.

مطالعات و آزمایشات علمی زیادی در مورد اینکه چگونه تمرین EMS به بهبود عملکرد کلیدی در ورزش های فردی و تیمی کمک می کند، وجود دارد. همچنین، تمرین EMS به عنوان یک تمرین ریکاوری و اضافی، به عنوان مثال، پس از مسابقات سخت یا مسابقات دشوار استفاده می شود. هیچ خطری برای آسیب دیدگی وجود ندارد و می توانید بدون در نظر گرفتن عضلات خسته، نقطه به نقطه عضلات خود را تمرین دهید. همین موارد سبب شده در باشگاه ای ام اس غرب تهران ورزشکاران حرفه ای از دیگر رشته های ورزشی نیز حضور داشته باشند.

در کنار چه ورزش هایی می توان تمرینات ای ام اس را انجام داد؟

به دلیل تطبیق پذیری ، تجهیزات EMS نه تنها در مراکز تناسب اندام، بلکه در سالن های ورزشی مختلف کاربرد پیدا کرده است. هنرهای رزمی، رقص های ورزشی، زومبا، ژیمناستیک، بسکتبال، اسکیت و بسیاری از ورزش های دیگر هستند که در کنار ای ام اس می توان به آن ها پرداخت.

مثلا برای ورزش های رزمی، این تمرینات روش خوبی برای افزایش سرعت ضربه و همچنین قدرت و سرعت انقباض عضلانی است. در ژیمناستیک، رقص، بسکتبال و غیره، چنین تمریناتی برای تمرین همه جانبه کل بدن و افزایش استقامت کلی بدن مفید هستند. باشگاه ای ام اس غرب تهران این نوع ورزش ها را نیز پوشش دهی می کند.

 

تجهیزات مورد نیاز برای انجام تمرینات ای ام اس

به طور معمول، سالن ‌های ورزشی تخصصی تنها به تجهیزات تخصصی مجهز هستند که یکی از آن ها باشگاه ای ام اس غرب تهران است. حلقه ها و کیف ‌ها برای تمرین ضربات مشت و قفسه ‌های کششی جزو این تجهیزات هستند. بنابراین، برای تمرین دادن سایر گروه های عضلانی، باید به باشگاه بروید، زمان و تلاش خود را در آنجا صرف کرده و با مربی ورزش کنید. در مراکز تناسب اندام، تمرینات EMS معمولاً در نواحی کاردیو و با دستگاه هایی انجام می شوند که به کمک آن ها می توانید با وزن خود کار کنید. چنین تمریناتی با هدف تمرین عضلات مرکزی بدن انجام می شود و برای اکثر ورزشکاران مناسب است.

مراحل انجام تمرینات EMS  در باشگاه ای ام اس غرب تهران

به عنوان یک قاعده، یک تمرین EMS بیش از 30 دقیقه طول نمی کشد. مربی قدرت تامین تکانه های الکتریکی را به طور جداگانه برای هر قسمت از بدن بر اساس احساسات و استقامت کارآموز تنظیم می کند. برای پاها، باسن، قسمت پایین و بالای کمر، پشتی پشتی، شکم، ماهیچه های سینه ای و بازوها تنظیم می شود. برنامه یک تمرین در باشگاه ای ام اس غرب تهران به سه مرحله تقسیم می شود. مرحله اول گرم کردن، دوم تمرینات قدرتی و سوم ماساژ تخلیه لنفاوی است.

 • گرم کردن بیش از 5-7 دقیقه طول نمی کشد و یک تمرین همزمان روی استپر (یا بیضی) و انجام تمرینات نسبتاً ساده دست با دمبل های سبک است.
 • مرحله دوم شامل تمرینات اینتروال بوده که به صورت 4 ثانیه کار – 4 ثانیه استراحت به مدت 15-17 دقیقه انجام می شود. تمرینات در اینجا در حال حاضر پیچیده تر می شوند. لازم بوده چمباتمه بزنید، پاهای خود را بچرخانید (به جلو، عقب، چپ، راست)، شیب به طرفین، و همچنین تمریناتی برای پرس، بازوها و کمر. قانون اصلی در طول تمرین EMS استراحت نکردن است. هرچه عضلات منقبض تر باشند، تمرین پربارتر و موثرتر خواهد بود.
 • مرحله آخر کلاس ماساژ تخلیه لنفاوی است در اینجا شما نیازی به انجام هیچ تمرینی ندارید، فقط دراز بکشید و لذت ببرید. تخلیه لنفاوی باعث ایجاد گزگز دلپذیر در پوست می شود. شما می توانید بیش از 500 کالری در یک جلسه بسوزانید، بنابراین اثربخشی آموزش EMS را نباید دست کم گرفت. تخلیه لنفاوی باعث ایجاد حس دلپذیری در پوست می شود. شما می توانید بیش از 500 کالری در یک جلسه بسوزانید، بنابراین اثربخشی آموزش EMS را نباید دست کم گرفت.

چه کسی برای آموزش EMS مناسب نیست

بعضی از افراد نباید ورزش ای ام اس را انجام دهند. تحریک با فرکانس پایین برای سلامتی مضر نیست، محدودیت ها مانند فعالیت بدنی عادی است. اگر بیماری قلبی دارید یا ضربان ساز نصب کرده اید، حتما با پزشک خود مشورت کنید. مانند هر ورزش دیگری، موارد منع مصرف وجود دارد. EMS برای زنان باردار، افراد مبتلا به ضربان ساز، صرع، اختلالات گردش خون و تعدادی از بیماری های دیگر مناسب نیست.

 پس بهتر است از آموزش EMS برای زنان باردار خودداری کنید. زیرا تا به امروز هیچ تحقیقی در این زمینه انجام نشده است. اما پس از تولد کودک، این یک راه عالی برای بازیابی سریع عضلات لگن است. قبل از انجام این ورزش حتما با مربیان باشگاه ای ام اس غرب تهران مشورت کنید. اکنون دیگر مواردی که ممکن است مانع انجام این تمرینات شود را به صورت موردی ذکر خواهیم کرد.

 • وجود ضربان ساز
 • صرع
 • بیماری سل
 • بیماری های توموری
 • دیابت
 • اختلالات گردش خون
 • بیماری های عصبی
 • تب و بیماری های ویروسی

سخن پایانی

باشگاه ای ام اس غرب تهران قطعاً می ‌تواند یک گزینه عالی برای انجام هر چه بهتر تمرینات این ورزش باشد. شما با عضویت در باشگاه و فراگیری هرچه بهتر این ورزش می توانید از تجهیزات پیشرفت این نیز استفاده کنید. علاوه بر این امر انجام تمرینات ای ام اس بدون آموزش منجر خواهد شد که تاثیر لازم را نداشته باشد. اما قبل از انتخاب باشگاه حتما توجه داشته باشید که مربیان این حرفه مهارت کافی برای آموزش را داشته باشند. همچنین میزان پیشرفته بودن تجهیزات باشگاه را مورد بررسی قرار دهید و سپس در باشگاه عضو شوید.

 • اصول تمرینات ای ام اس در باشگاه ای ام اس غرب تهران چه چیزی است؟ تحریک عضله های مختلف بدن و بهبود تناسب اندام
 • برای انجام تمرینات ای ام اس به چه چیزی نیاز است؟ برای انجام تمرینات مختلف ورزش ای ام اس به دستگاه های پیشرفته نیاز خواهید داشت که در باشگاه ای ام اس غرب تهران وجود دارند.
 • ورزش ای ام اس اولین بار توسط چه کسانی مورد استفاده قرار می گرفت؟ این ورزش برای نخستین بار توسط فضانوردان استفاده می شود.
 • چه کسانی نمی توانند تمرینات ای ام اس را انجام دهند؟ این ورزش محدودیت زیادی برای افراد مختلف ندارد اما سالمندان یا افرادی که بیماری خاصی دارند ابتدا باید با پزشک یا مربی باشگاه ای ام اس غرب تهران مشورت کنند.
 • در کنار چه ورزش های می توان تمرینات ای ام اس را انجام داد؟ شما می توانید در کنار ورزش هایی مانند پیلاتس، ژیمناستیک، ایروبیک و غیره این تمرینات را انجام دهید.