آموزش کانگو جامپ در بهترین باشگاه بانوان تهران

افراد برای سلامتی و بهبود وضعیت جسمی خود به ورزش می پردازند. امروزه انواع جدیدی از ورزش ها در میان مردم رایج شده که بسیار محبوب هستند. کانگو جامپ یکی از این ورزش های پرمتقاضی است. تاثیرات این ورزش بر سلامتی بدن اثبات شده است. این ورزش فواید بسیار زیادی برای بدن دارد؛ البته مهم تر از همه مرکزی است که شما برای آموزش به آن مراجعه می کنید. در این مقاله از باشگاه ورزشی بانوان پارت نوین در مورد ورزش کانگو جامپ مطالبی را ارائه می کنیم. درادامه بهترین باشگاه ورزشی برای آموزش کانگو جامپ در تهران را معرفی خواهیم کرد؛ پس با ما همراه باشید.

کانگو جامپ چیست؟ 

تحقیقات نشان داده که تحرک زیاد مانند پرش و پریدن یکی از عوامل موثر در کاهش وزن و تناسب اندام است. بر همین اساس کفش ورزشی کانگو جامپز طراحی شد. افراد می توانند با این کفش در محیط کاملاً شاد اوقات خود را با هیجان سپری کنند.  این محصول به حد قابل توجهی می تواند در لاغر شدن افراد تاثیر گذار باشد. از جمله ویژگی های این کفش که آن را خاص کرده این است که افراد می توانند در مکان های عمومی و حتی در حیاط منزل خود نیز از این کفش استفاده کنند.

تمرینات kangoo jump به صورت اینتروال یا همان هوازی  صورت می گیرند. از جمله فواید این نوع تمرین هوازی، می توان به تقویت عضلات بدن اشاره کرد. بر کسی پوشیده نیست که تقویت عضلات بدن می تواند عملکرد سیستم ایمنی را به میزان قابل توجهی بالا ببرد. البته این فقط یکی از مزایای کانگو جامپز است. این ورزش علاوه بر جسم تاثیر بسزایی در روح نیز دارد. بر همین اساس افرادی که مشکلات روحی دارند، بر همین اساس، قرار دادن این ورزش در برنامه ورزشی این افراد همیشه توصیه می گردد.

تاریخچه کانگو جامپ

کانگو جامپز شامل یک کفش ورزشی منحصر به فرد است. این کفش برای نخستین بار در ناسا مورد استفاده قرار گرفت. بعد از مطالعات زیاد بر روی این کفش، کفش کانگو جامپ مورد توجه ورزشکاران و سپس فیزیوتراپ ها قرار گرفت. جالب است که بدانید حتی متخصصان و پزشکان کاهش وزن و سبک زندگی سالم نیز به این کفش دقت ویژه ای دارند. پس می توان گفت کفش کانگو جامپ تا به امروز مورد توجه در زمینه های مختلف بوده است.

نمونه اولیه کفش کانگو جامپ در قرن ۲۰ در اروپای شرقی با هدفی خواص مورد استفاده قرار گرفت. در آن زمان هدف استفاده از این محصول ریکاوری و آسیب های پایین تنه در ورزشکاران حرفه ای بوده است. بر کسی پوشیده نیست که این کفش ورزشی علاوه بر کاهش وزن و تناسب اندام می تواند لحظات شیرینی را برای شما به همراه داشته باشد. عملکرد این کفش مانند فنر است و به شما اجازه می دهد تا ارتفاع ۹۰ سانتی‌ متر را پرش کنید. استفاده از این کفش فقط به  این حرفه محدود نمی شود، بلکه برای انجام حرکات ورزشی در کلاس های ایروبیک نیز می توان از کفش کانگو جامپز استفاده کرد.

در سال ۱۹۹0 یک کارآفرین به نام دنیس نوبل این کفش را دوباره طراحی کرد. تمرکز این کار آفرین بر روی تغییرات پرش و اجرا و طراحی یک کفش مناسب در این زمینه بوده است. طراحی این محصول سبب به وجود آمدن سبکی به نام برنامه های تمرینی کانگو جامپ شد. کفش کانگو جامپ در سال های بعد به مدل های جدید تری ارتقا پیدا کرد.

جنس کفش کانگو جامپ

کفش kangoo jumps  از جنس های متنوعی ساخته می شود. معمولاً جنس این کفش ها از تیتانیوم، پلاستیک، فایبر گلاس است. هر شخصی می تواند بسته به هزینه و راحتی خود یکی از جنس های این کفش را خریداری کند. طبیعتاً قیمت کفش کانگو جامپ بستگی به جنس های مختلف این کفش دارد. یک ورزشکار سوئیسی این ورزش را ابداع کرد. اما هم اکنون بسیاری از کشورهای  دنیا به این ورزش می پردازند. حتی مسابقات ورزشی کانگو جامپ با سبک های مختلف و گروه های سنی متفاوت در سراسر جهان برگزار می شود. 

با زیر شاخه های کانگو جامپ آشنا شوید

شاید ابتدا با شنیدن نام kangoo jumps به این موضوع فکر نکرده باشید که یک کفش ممکن است چه دامنه وسیع از موارد استفاده و کاربرد را در بر گیرد. اما این کفش منشا رشته های ورزشی مختلفی است. مسابقات این رشته های ورزشی در سراسر جهان برگزار می شود. اکنون به معرفی شاخه های متنوع این ورزش پر هیجان و جذاب می پردازیم.

 • کانگو بوت کمپ

این رشته از kangoo jumps از هنرهای رزمی نشأت می گیرد. ورزشکاران در فضای باز و هوای آزاد به انجام این ورزش می پردازند. افرادی که به هنر های رزمی علاقه دارند می توانند از کانگو بوت کمپ استفاده کنند.

 • کانگو دنس

انجام این شاخه از کانگو جامپ همراه با رقص است. معمولاً بانوان و کودکان از این نوع ورزش استقبال قابل توجهی می کنند. البته استفاده از این ورزش محدودیت جنسی ندارد.

 • کانگو کیک بوکس

اگر به صورت تخصصی و رزمی بخواهید به تمرینات کانگو جامپز بپردازید می توانید از کانگو کیک بوکس بهره بگیرید. این شاخه ترکیبی از کیک بوکس و جامپ است.

 • کانگو دیسکاوری

دامنه استفاده از کانگو جامپ بسیار وسیع است حتی کودکان نیز می توانند از این ورزش بهره بگیرند. کانگو دیسکاوری مناسب کودکان است. در این رشته کفش های مخصوص در اندازه های مناسب کودکان مورد استفاده قرار می گیرد.

 • کانگو پاور

افرادی که علاقه مند هستند در محوطه باشگاه به این ورزش بپردازند، می توانند از کانگو پاور بهره بگیرند. کانگو پاور، در واقع یک کانگو قدرتی است؛ این رشته همراه با موزیک اجرا می شود. افراد اول باید آموزش های لازم را ببینند تا بتوانند از این رشته ها نهایت بهره را ببرند. 

مزایا و معایب کانگو جامپ

بهتر است قبل از پرداختن به هر رشته ورزشی به مزایا و معایب آن دقت داشته باشید.  قطعاً بررسی مزایا و معایب یک ورزش می‌ تواند شما را در رسیدن به اهدافتان یاری کند. اگر شما ابتدا یک ورزش بررسی نکنید قطعا نمی توانید به نتیجه دلخواه خود برسید. در این بخش مزایا و معایب کانگو جامپ را به طور کامل برای شما بررسی خواهیم کرد. با این بررسی به این نتیجه می رسید که آیا این ورزش برای شما مناسب است یا خیر.

مزایای کانگو جامپ

 • کاهش وزن

این ورزش به میزان قابل توجهی سوخت و ساز بدن را بالا می برد و عملکرد آن را بهبود می بخشد. همین امر می تواند در کاهش وزن تاثیر گذار باشد. بر همین اساس افرادی که به دنبال کاهش وزن هستند، می توانند از کانگو جامپز بهره بگیرند. اما نکته حایز اهمیت این است که برای استفاده درست و همچنین پربازده از این ورزش ابتدا باید آموزش کانگو جامپ در یک باشگاه ورزشی مناسب را سپری کرد. قطعا اگر شما آموزش های لازم را در این زمینه طی نکرده باشید نمی توانید به نتیجه دلخواه برسید. حتی در مواردی ممکن است به جسم خود نیز آسیب وارد کنید.

 • تاثیر کانگو جامپز بر روی مفاصل

این ورزش از جمله ورزش‌ هایی است که تأثیر بسزایی بر روی مفاصل دارد.  افراد با بهره گرفتن از این ورزش می توانند از مفاصل خود محافظت کنند. کانگو جامپ آسیب به مفاصل را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد. علاوه بر این ورزشکارانی که به ریکاوری یا بازگشت به حالت اولیه نیاز دارند می توانند از تمرینات کانگو جامپ بهره بگیرند. این تمرینات سبب استقامت بدن خواهند شد. پس برای بالا بردن و بهبود استقامت بدن بسیار توصیه می شوند.

 • افزایش عملکرد قلب

در دنیای امروزه که به دلیل سبک نادرست زندگی بسیاری از بیماری های قلبی و عروقی رایج شده، پرداختن به ورزشی که بتواند عملکرد قلب را بهبود ببخشد بسیار قابل توجه است. کانگو جامپ از جمله فعالیت هایی است که شما می توانید با استفاده از آن عملکرد قلب خود را بهبود ببخشید. همچنین این ورزش از ابتلا شدن بدن بیماری های قلبی جلوگیری می کند. افرادی که به فکر سلامت و بدن خود هستند می ‌توانند از این ورزش نهایت استفاده را ببرند.

 • اثر مثبت بر روی سلامت پوست

معمولا پوست افراد با بالا رفتن سن دچار شل شدن و افتادگی می شود. اما کانگو جامپ می تواند به شما در داشتن پوستی سفت و زیبا کمک کند. در واقع این ورزش از افتادگی پوست جلوگیری می کند. پیری زودرس یکی از مشکلات شایع در دنیای امروز به حساب می آید. کانگو جامپ با اثر مثبتی که  بر روی پوست و بدن دارد از پیری زودرس جلوگیری می کند. هر شخصی که علاقه مند است در کنار ورزش پوست سالم و خوبی نیز داشته باشد، می ‌تواند از کانگو جامپ بهره بگیرد.

 • ایجاد هیجان

داشتن هیجان و انرژی برای فعالیت های روزانه بسیار مهم است. در عصر جدید مشغله افراد بسیار زیاد شده،  معمولا افراد از پرداختن به امور خسته می شوند. همچنین به دنبال راهی هستند که خستگی آنها را به میزان قابل قبول کاهش دهد. کانگو جامپز از جمله ورزش هایی است که می تواند هیجان و نشاط را در افراد بالا ببرد.  به علاوه این ورزش میزان استرس را کم می کند. شما می توانید سلامت روح خود را با پرداختن به این ورزش تضمین کنید.

 

 • افزایش توده استخوانی

در عصر جدید  بسیار مشاهده می شود که با بالا رفتن سن افراد دچار پوکی استخوان می شوند. پوکی استخوان می تواند در سنین بالا و یا حتی در جوانی تاثیرات مضری بر روی بدن داشته باشند. افرادی که دارای ضعف استخوانی هستند، نمی توانند فعالیت های روزانه خود را به درستی انجام دهند. کما اینکه ممکن  است با بالا رفتن سن به بیماری های متعددی دچار شوند.

  اما کانگو جامپ می ‌تواند با افزایش توده استخوانی از پوکی استخوان جلوگیری کند.  بهتر است از همین امروز به فکر سلامت بدن و استخوان های خود باشیم تا در سنین بالا بتوانیم به راحتی امور خود را انجام دهیم. بر همین اساس لازم است از تمرینات کانگو جامپز بهره بگیرید تا سلامت استخوان های خود را در هر سنی تضمین کنید.

 • تنظیم فرم بدن

مزیت قابل توجهی که کانگو جامپ دارد این است که می‌ تواند به تنظیم فرم بدن کمک کند. این ورزش اثرات چشم گیری بر روی ستون فقرات بدن دارد. همچنین می‌ تواند به ایستایی اندام های مختلف بدن به ویژه کمر و ستون مهره ها کمک کند.  همین ویژگی سبب شده افرادی که در ستون فقرات خود دچار مشکل هستند یا به دلایل مختلف نیاز به ریکاوری بدن در این قسمت ها دارند از این ورزش بهره بگیرند.

 • بهبود عملکرد سیستم لنفاوی

تا به الان به این موضوع پرداختیم که کانگو جامپ چیست؟ اما شاید تا به الان در مورد یکی از مزیت های مهم این ورزش اطلاعات دقیقی پیدا نکرده باشید. این ورزش می تواند به افزایش و بهبود عملکرد سیستم لنفاوی کمک کند. اما سیستم لنفاوی چیست که عملکرد آن مهم است. در واقع سیستم لنفاوی بدن از بروز عفونت جلوگیری می‌ کند. همچنین در جمع آوری مایعات بین بافتی و حفظ مایعات بدن نقش دارد. بر همین مبنا توصیه می شود افرادی که به بالا بردن سیستم ایمنی بدن خود دقت ویژه ای دارند از این ورزش استفاده کنند.  همچنین کانگو جامپ می تواند هورمون های بدن را تنظیم کند. تنظیم هورمون های بدن خود عملکرد و سلامت بدن را بهبود می بخشد. پس بهتر است با پرداختن به این ورزش که یکی از آسان ترین کارها برای افزایش سلامت بدن است غافل نشویم. 

مضرات کانگو جامپ

تا به امروز ورزشی طراحی نشده که فقط فایده داشته باشد. ورزش ها در عین داشتن فواید بسیار ضرر هایی نیز دارند. البته بیشترین ضرر را در مواقع بروز می دهد که شما از یک ورزش به صورت نامناسب استفاده کنید. برای جلوگیری از ضررات لازم است که آموزش های لازم برای هر ورزشی را به طور دقیق سپری کنید. ورزش کانگو جامپ نیز از این قاعده مستثنی نیست. اگر شما با این ورزشگاه آشنایی ندارید و آموزش های لازم را سپری نکرده اید از انجام تمرینات کانگو جامپ خودداری کنید. انجام این تمرینات بدون آموزش ممکن است صدمات غیرقابل جبرانی را به بدن شما تحمیل کند. همچنین افرادی که به این رشته ورزشی علاقه ندارند از انجام این تمرینات خودداری کنند. زیرا که لازمه انجام هر کار یا هر ورزشی علاقه است.

همچنین افرادی که بیماری خاص دارند بهتر از قبل از پرداختن به این ورزش حتماً با مربی یا دکتر خود مشورت کنند. انجام این تمرینات بدون اجازه متخصص یا پزشک می تواند برای شما ضرر هایی به همراه داشته باشد. با توجه به اینکه این ضرر ها ممکن است غیر قابل جبران باشد، بهتر است حتماً در انتخاب درست این ورزش دقت کنید.

زندگی شاد با کانگو جامپ

می توان گفت ویژگی بزرگی که این ورزش را از دیگر رشته های ورزشی متمایز کرده است روح و نشاط فوق العاده در آن است. این وضعیت سبب شده افراد در سنین مختلف با سلیقه های گوناگون به این رشته ورزشی روی بیاورند. حرکات این ورزش بسیار سبک و آسان هستند. همچنین جزو ورزش های کم فشار شناخته می شوند.  این ورزش بیشتر از آن چیزی که تصور می کنید در سلامت جسم تاثیر گذار است. همچنین عملکرد بهتر دستگاه های مختلف بدن را به همراه دارد. این امر می ‌تواند حس شادی و نشاط را دو چندان کند. هیچ فردی در زندگی مهم تر از خود شما نیست، پس بهتر است از انجام هیچ فعالیتی برای رسیدن به نشاط و شادی خود دریغ نکنید. 

آموزش کانگو جامپ

با توجه به فواید بسیار زیاد کانگو جامپ این رشته ورزشی در ایران مخصوصاً تهران بسیار با استقبال روبرو شده است. کانگو جامپ در تهران در مراکز مختلفی آموزش داده  می شود. متقاضیان می توانند با مراجعه به باشگاه ورزشی مناسب ورزش کانگو جامپ در تهران این رشته ورزشی را به خوبی فرا بگیرند. اما نکته حائز اهمیت این است که باید به یک مرکز معتبر برای یادگیری این ورزش مراجعه کنند. قطعاً آموزش صحیح و درست می تواند بازده این ورزش را به میزان قابل توجهی بالا ببرد.

آموزش کانگو جامپ در باشگاه ورزشی شهرک غرب به صورت کاملاً تخصصی و زیر نظر بهترین مربی ها صورت می گیرد. این مرکز تا به امروز توانسته رضایت متقاضیان فراوانی را کسب کند. از رضایت متقاضیان می توان به کار بلد بودن و تخصص این مرکز پی برد. بر کسی پوشیده نیست که آموزش درست و اصولی می تواند شما را به اهدافتان خود برساند. با توجه به اینکه شما با فرا گرفتن این آموزش ها وقت و هزینه خود را صرف می کنید پس کار عاقلانه ای است که به یک مرکز معتبر مراجعه کنید. قطعاً مراجعه به مرکز معتبر از نظر اقتصادی نیز برای شما به صرفه تر خواهد بود. معمولاً هزینه ها در این مراکز برای ورزشکاران مناسب تر است. باشگاه ورزشی غرب تهران که به آموزش کانگو جامپ می پردازد، هزینه بسیار مناسبی را از متقاضیان دریافت می کند. 

 سخن پایانی

ما در این مقاله به این موضوع پرداختیم که کانگو جامپز چیست و بهترین باشگاه برای آموزش کانگو جامپ در تهران کدام است؟ همچنین فواید این رشته ورزشی را به طور کامل برای شما بررسی کرده ایم. اکنون شما به خوبی می دانید که این رشته ورزشی مناسب است شما است یا خیر. با توجه به فواید بسیار این ورزش در سلامت جسم و روح بهتر است از آن غافل نشوید. قطعاً این رشته ورزشی می تواند شما را تا رسیدن به اهدافتان یاری کند. با توجه به شاخه های متعدد این ورزش هر فردی با هر سنی می تواند یکی از این شاخه ها را برگزیند.

اما اگر قصد فعالیت در هر کدام از شاخه های این رشته ورزشی را دارید بهتر است به صورت اصولی آن را فرا بگیرید. بهتر است از کلاس های آموزش کانگو جامپ در باشگاه ورزشی شهرک غرب بهره ببرید. مطمئناً با مراجعه به این کلاس ها و بررسی کیفیت آنها حتماً از این خدمات استفاده خواهید کرد.

 

سوالات تکمیلی 

1. آیا می توان بدون آموزش به ورزش کانگو جامپ پرداخت؟

خیر، بدون کسب آموزش های مربوط به کانگو جامپ، پرداختن به این ورزش می تواند صدمات غیر قابل جبران را به همراه داشته باشد.

2. کودکان می توانند از کانگو جامپ استفاده کنند؟

بله، حتی یک شاخه از این ورزش به کودکان اختصاص دارد.

3. آیا کفش های کانگو جامپ در دیگر رشته های ورزشی استفاده می شوند؟

بله، در بعضی از ورزش ها از جمله ایروبیک نیز مورد استفاده قرار می گیرد.

4. فواید کانگو جامپز چیست؟

باعث بهبود عملکرد هورمون ها و سیستم لنفاوی، مبارزه با پوکی استخوان، جلوگیری از شل شدن پوست می شود.

5. جنس کفش کانگو جامپز چیست؟

تیتانیوم، پلاستیک، فایبر گلاس