ایروبیک Aerobic

ورزش ایروبیک یک نوع ورزش هوازی است که معمولا به صورت دست جمعی و با انجام حرکات موزون انجام می‌شود. این ورزش روی بهبود عملکرد قلب و سیستم تنفسی تمرکز دارد و با بالا بردن سرعت سوخت ساز بدن و همین‌طور انجام حرکات قدرتی و کششی، به کاهش وزن بدن کمک می‌کند. حرکات ایروبیک معمولا با ضرب موسیقی و آهنگ انجام می شود.

ایروبیک ترکیبی از تمرینات قلبی عروقی بوده که با صدای موسیقی انجام می شود. کلاس های ایروبیک معمولا شامل دنبال کردن یک سری روال و مراحل رقص هستند که تعداد ضربان قلب را افزایش می دهند.  این ورزش کل بدن را در حرکت مداوم قرار داده و درگیر می کند. همچنین انعطاف پذیری، هماهنگی، جهت گیری و ریتم را بهبود می بخشد. این ورزش محبوبیت زیادی داشته و انجام آن شما را به مزایای زیادی می رساند. تعداد زیادی از باشگاه‌ های ورزشی در حال جایگزینی این مدل کلاس ‌های هوازی به جای دیگر ورزش های بی بازده هستند.

دسته: ,

توضیحات

معرفی ورزش ایروبیک

قبل از انجام این ورزش نیاز بوده که ابتدا آن را به طور کامل بشناسید. ایروبیک یا ژیمناستیک هوازی به هر نوع فعالیت بدنی گفته می شود که با حرکات سریع و موزون باعث اکسیژن رسانی به سلول های عضلانی و مصرف کالری زیاد خواهد شد. ایروبیک بر خلاف تمرینات بی هوازی در دسته تمرینات هوازی قرار می گیرد. اصطلاح “هوازی” به معنای “با اکسیژن” بوده و مربوط به استفاده از اکسیژن هوا در تولید انرژی عضله است. گروه های عضلانی زیادی با ایروبیک کار می کنند.

انواع ایروبیک

این رشته ورزشی انواع زیادی داشته که شرکت کنندگان در کلاس های این ورزش می توانند آن ها را انتخاب کنند. اکنون به معرفی معروف ترین آن ها خواهیم پرداخت.

 • ایروبیک مداری، شامل انجام مدارهای ورزشی کوتاه در طول کلاس با فواصل استراحت است.
 • بدنسازی، ورزش هوازی را با تقویت عضلات ترکیب می کند.
 • اینتروال-ایروبیک، برنامه آماده سازی بدنی طراحی شده در فواصل زمانی  تمرینات هوازی با شدت کم، متوسط ​​و بالا را در هم می آمیزد.
 • باکس-ایروبیک، در این روش تمرینات دفاع شخصی به طور متناوب با حرکات رقص انجام می شود.
 • رقص-ایروبیک، مانیتور رقص را با ایروبیک ترکیب کرده و طراحی ‌های رقص را با ریتم موسیقی با مدالیته‌ های مختلف ایجاد می ‌کند.

مزایای شرکت در کلاس ایروبیک

اگر در کلاس های ایروبیک شرکت کنید به مزایای بسیار زیادی خواهید رسید اکنون مهم ترین آن ها را ذکر می کنیم. این ورزش هوازی باعث کاهش چربی زیر پوستی و بین ماهیچه ها می شود. عملکرد قلب و عروق و ظرفیت ریه را بهبود می بخشد. این تمرینات منجر خواهند شد بر اثر گذر زمان فشار خون کاهش پیدا کند. به طور مثبت بر خلق و خوی تأثیر می گذارد و عزت نفس را بهبود می بخشد.

سطح کلسترول تام خون و همچنین کلسترول LDL یا کلسترول بد و تری گلیسیرید را کاهش می دهد. همچنین کلسترول HDL یا کلسترول خوب را افزایش داده  و خطر حمله قلبی را کاهش می دهد. ظرفیت ریه، گردش خون و به طور کلی  استفاده از اکسیژن را بهبود می بخشد. بر اساس تحقیقات انجام شده این ورزش می تواند در افراد دیابتی میزان گلوکز خون را کاهش دهد.

نکات لازم برای شروع کلاس ایروبیک

قبل از شروع تمرینات هوازی، لازم است یک معاینه پزشکی برای ارزیابی شرایط قلبی عروقی انجام دهید. بنابراین بدانید که چه نوع تمرین هوازی مناسب ‌تر است. ورزش ‌های با شدت پایین ‌تر، مانند ایروبیک، برای کسانی که فرم بدنی بد، اضافه وزن زیاد، آسیب استخوانی، مشکل تنفسی یا قلبی دارند، توصیه می ‌شود. برای جلوگیری از آسیب دیدگی عضلانی، خوب است که تمرین را با گرم کردن حدود 10 دقیقه شروع کنید و با یک دوره سرد کردن و سپس کشش به پایان برسانید.

شما می توانید هر هفته 3 الی 5 جلسه یک ساعته با تمرینات مقدماتی تا حرفه ای ایروبیک تحت نظر مربی خوب و ممتاز ما در سالن ویژه بدنسازی به فعالیت بپردازید.

 

 • مربی حرفه ای و ممتاز
 • برگزاری در سالن ورزش های گروهی
 • هر جلسه یک ساعت
 • هر هفته سه روز
 • هر ماه شامل 12 جلسه
 • هر دوره 36 جلسه = 12 هفته
 • ثبت نام جدید 10 % تخفیف
 • ثبت نام کامل دوره 3 ماهه 20 % تخفیف