نکات مهم در انتخاب باشگاه بدنسازی بانوان در غرب تهران

اگر چه امتحان کردن باشگاه های ‌بدنسازی مختلف برای کسب تجربه بد نیست، اما پیدا کردن یک باشگاه بدنسازی مناسب بانوان در غرب تهران می تواند یکی از مشکل ترین بخش برنامه تناسب اندام یک شخص باشد. به این علت که چرا باید باشگاهی رفت که احساس ناراحتی می کنیم یا مطابق با سلیقه و نظر ما نمی باشد.

در این مطلب اصول اولیه برای پیدا کردن یک باشگاه بدنسازی مناسب بانوان در غرب تهران که با نیازها و استانداردهای شما مطابقت دارد و برای رسیدن به اهداف ورزشی به شما کمک می کند را مطرح می کنیم.

دستورالعمل های انتخاب باشگاه بدنسازی مناسب بانوان در غرب تهران

مراحل مختلف بررسی ساده یک باشگاه‌ بدنسازی که در اطراف محل زندگی یا محل کار شما واقع شده است.

مرحله اول:

یک لیست از موضوعات مورد انتظار شما از یک باشگاه که به شما در گرفتن یک تصمیم بهتر و رسیدن به اهداف ورزشی کمک می کند، تهیه نمایید. این لیست باید شامل تمام ویژگی هایی که از یک باشگاه انتظار دارید باشد. هر چیزی که برایتان مهم است را در این لیست بیاورید. مثل: تمیزی، تجهیزات باشگاه، محل باشگاه، هزینه ها و حتی داشتن جای پارک. البته شاید نتوانید باشگاهی با همه ویژگی هایی که می خواهید پیدا کنید، اما می توانید تصمیمی هوشیارانه تر بگیرید.

مرحله دوم:

در مورد امکانات موجود واقع بین باشید. یادتان باشد ممکن است نتوانید تمام ویژگی های قید شده در لیست خود را در باشگاه مورد نظر پیدا کنید، اما باید سعی کنید مهمترین آنها را با باشگاه بدنسازی مورد نظرتان مطابقت دهید.

اگر یک باشگاه را فقط به خاطر قیمتش انتخاب می کنید (که البته اشتباه بزرگی است) و ویژگی های باشگاه با نیازهای شما تطابق ندارد، فقط پولتان را دور ریخته اید؛ زیرا احتمالاً در ادامه پای خود را آنجا نخواهید گذاشت.

مرحله سوم:

اگر اتاق رختکن جزء علایق شما نیست، یک سد بزرگ سر راه تمرینات شما قرار دارد. وقتی برای بازدید یک باشگاه رفته اید خجالت نکشید و هر سوالی که دارید را از راهنمای باشگاه بدنسازی بپرسید، حتی اگر در لیستی که قبلاً تهیه کرده اید وجود نداشته باشد. اگر هم خواستید، می توانید یادداشت بردارید. یادتان باشد که یکی از مهمترین جاهایی که باید نگاه کنید، اتاق رختکن است.

این اشتباه را انجام ندهید که فقط نگاه گذرا به آن کنید و بگویید که بد نیست! زیرا ویژگی های مهمی از اتاق رختکن که برایتان اهمیت دارد مثل نظافت، امنیت و دوش ها را حتماً چک نمایید.

مرحله چهارم:

یادتان باشد که تجهیزات یک باشگاه بدنسازی مناسب بانوان باید به پیشبرد اهداف و برنامه تمرینی شما کمک کند، نه اینکه موجب اذیت و سختی کشیدن شما را باعث شود. همیشه تجهیزات باشگاه بدنسازی مثل وزنه های آزاد، دستگاه های بدنسازی، دستگاه های هوازی و… را به خوبی بررسی کنید تا با برنامه تمرینی شما تطابق داشته باشد.

همچنین به کیفیت و وضعیت وسایل و تجهیزات ورزشی یک باشگاه هم باید توجه کنید. از مسئول باشگاه بخواهید که با دستگاه های مورد نظر خود، یک مرتبه امتحان کنید.

مرحله پنجم:

هزینه باشگاه بدنسازی هم از مسائل دیگری است که در انتخاب ما خیلی مهم است و باید با بودجه شما سازگار باشد. اما توجه داشته باشید که وقتی در مورد هزینه های یک باشگاه ورزشی بدنسازی در غرب تهران می خواهید تصمیم بگیرید، باید چند سوال را از خودتان بپرسید:

  1. آیا عضویت شما برای یک مدت مشخص که دچار مسائل و مشکلاتی چون بیماری، مشکلات خانوادگی یا هر مسئله دیگری می باشد؟ اگر پاسخ مثبت است ببینید که این مدت محدودیتی دارد یا اینکه نیاز به هزینه بیشتری است؟
  2. آیا باشگاه بدنسازی مورد نظر ممکن است در آینده نزدیک شرایط ویژه ای برای استفاده از وسایل و ورزش های خود بگذارد؟ 
  1. آیا باشگاه برای افراد یا سازمان های خاص تخفیف دارد؟ مثل تخفیف مخصوص افراد مسن و. . .

با اینکه هزینه باشگاه بدنسازی اهمیت زیادی دارد اما یادتان باشد این نباید تنها ملاک شما برای انتخاب باشگاه باشد. اگر بخواهید فقط بر مبنای هزینه، یک باشگاه را برای انجام تمرینات خود انتخاب کنید، به طور حتم نیازهای شما را برآورده نخواهد کرد.

مرحله ششم:

درباره پرسنل باشگاه بدنسازی تحقیق کنید. این که چه تعداد از پرسنل باشگاه، مربیان دارای کارت مربیگری هستند؟ این مسئله نه تنها به درست تمرین کردن شما کمک می کند، بلکه برای ایمنی شما نیز دارای اهمیت است. قابل ذکر است که مربیان باشگاه هم باید دارای کارت مربیگری باشند و هم با اصول کمک های اولیه آشنایی لازم را داشته باشند.

نکات قابل توجه در انتخاب باشگاه بدنسازی مناسب بانوان در منطقه غرب تهران

  • با سایر اعضای باشگاه درمورد باشگاه مورد نظر خود صحبت کنید و اطلاعات مورد نیاز خود را از او دریافت کنید. زیرا شنیدن نظرات اعضای فعال یک باشگاه، در شناخت آن بسیار موثر است.
  • محل باشگاه بدنسازی مناسب برای بانوان در منطقه غرب تهران اهمیت زیادی دارد و باید با نیازهای شما همخوانی داشته باشد. رفت و آمد شما به باشگاهی که از محل زندگی یا کار شما خیلی دور باشد یا اینکه جای پارک برای خودرویتان نداشته باشد، می تواند در دراز مدت برایتان سخت باشد.
  • به قرارداد ثبت نام باشگاه خوب دقت کنید و عضویتی را انتخاب کنید که به بهترین وجه نیازهای شما را تامین کند.